Budu prodávat skateboardy!

Jedna z podnikatelských rad zní nějak tak, že bychom se měli pořádně věnovat naplno jedné věci. Tuhle zásadu pořád porušuju, protože jinak bych se asi zbláznil (nedokážu vydržet dlouhodobě jen u jednoho projektu).

Sice se v oboru financí SMS půjček „držím“ už přes rok, ale i tak dělám ještě na dalších webech a projektech s jinou tématikou. Jedním z takových projektů je aktuálně e-shop, který opět nebudu zveřejňovat, protože není dostatečně konkurence-schopný.

Ani nevím jak mě napadla myšlenka s prodejem skateboardů (vlastně jde spíš o longboardy), ale myslím, by to konečně mohla být trefa správné tématiky.

Je to už můj třetí shop, první byl Growit.cz (web šel tento týden na prodej za 5,5k, už má nového majitele), druhý Moolla.cz (nevím jistě jestli to byla tato doména, o webu ještě napíšu). Mezitím jsem měl sice pár menších jednostránkových obchodů, ty ale nestojí za řeč.

NEPŘEHLÉDNĚTE  The story of Growit.cz

Growit.cz sice vydělával, ale nebylo to ono a dneska už tomu produktu nevěřím, Moolla.cz byla prodělečná kompletně. E-shopy neumím dělat tak dobře jako MFA a tak se trochu bojím toho, jestli to bude ziskové, na druhou stranu mě obchodování baví víc než psaní článku o tom, že někdo nabízí půjčky před výplatou.

Betaverze spuštěna

Na e-shop jste už mohli narazit, protože už jsem ho pingnul Seznamu a má pár backlinků. Zatím jsem jen nastavil PPC, přidal pár stránek s obsahem, produkty a vytvořil profily na Facebooku a Twitteru.

Minulý týden dorazily krabice na skejty a dneska bonusy, které budu zákazníkům k objednávkám nabízet.

Jak už možná pár z vás na mé Facebookové stránce četlo, objednal jsem prvních pár kusů zboží, zatím se to ale nehýbe, protože bance (Poštovní spořitelna) převod trvá, příště využiju Western Union.

Tak dlouho, jako tam jdou peníze, nejdou ani ty prkna poštou.

Proč longboardy?


K longboardům jsem se dostal díky tomu, že jeden vlastním a vím jaká je to sranda. Když jsem byl ještě v Brně, tak jsem viděl jak se to tam rozmáhá a zrovna to zažívá boom. Nevím jak teď, možná už je největší boom pryč ale pořád je to u nás dost v oblibě a myslím, že to jen tak nepřejde.

E-shop s longboardy mě láká už pár let, ale nikdy jsem o tom nepřemýšlel vážně, neměl jsem žádného dodavatele. Teď sice nemám super partnera, ale nevypadá to nejhůř. Říkal jsem si, že zkusím dovést jen pár skejtů a zkusím je tady prodat.

Jak se ale do toho eshopování dostávám, tak se mi to líbí čím dál víc a říkám si, že bych klidně obchod mohl budovat nějak víc, zaměřit se na víc značek, přidat kvalitnější příslušenství atd.

Je to zatím ale všechno jen v plánech, teď ještě není jisté, zda se mi podaří vůbec prodat některé z prvních skejtů, které mají dorazit. Snad to ale vyjde, musím si vizualizovat úspěch 🙂 (a nabízet co nejkvalitnější služby).

16 komentářů

 1. Jirka 9.9.2013
 2. midasify 11.9.2013
  • Radek 12.9.2013
 3. Štefan Kuska 17.9.2013
  • Radek 17.9.2013
 4. Marek Hnátek 26.9.2013
  • Radek 26.9.2013
 5. midasify 26.9.2013
 6. Martin 28.9.2013
 7. David Minovsky 4.10.2013
 8. Jarda 7.10.2013
 9. Jirka 15.10.2013
  • Radek 15.10.2013
 10. vaclav 27.11.2013
  • Radek 28.11.2013

Přidej komentář