Publikování článků na Seopizze jde trestuhodně pomalu, ale nerad bych psal tolik, aby mě pak někdo nařknul z toho, že mu kopíruju obsah, jako je tomu v poslední době v oboru docela často.

Naštěstí jdu ale svou cestou a ta je přeci jenom trochu jiná, reporty jsou snad stále zajímavé.

Někteří z vás už možná skoro zapomněli na web, na kterém chci publikovat 1000 článků.

Web stále funguje a daří se mu, i když k tisícovce článků má ještě daleko.

Situace se od spuštění webu trochu změnila. V počátcích se mi dařilo dostávat se na vybraná klíčová slova relativně bez problému na první stranu.

Bohužel se asi změnil algoritmus a konkurence přibylo, takže už to není samozřejmost a jen nějaké články se dopředu dostanou. Zkouším hledat faktory, které pozice ovlivní, ale nic moc jsem zatím neodhalil.

 • Délka textu a formátování je velmi podobné, možná pomáhá zajímavý mix externích odkazů a určitě taky odkazy přímo na článek, ale s těmi to moc nepřeháním.
 • Článků už je dost a získávat pro každý obsah nějaký odkaz by nebylo nejsnazší. Samozřejmě bych mohl tvořit kvalitní obsah, kde bude fungovat linkbaiting, ale já dělám MFA, ne web s koťátky.

Jak to aktuálně vypadá

 • stabilní návštěvnost 500-700/pracovní den
 • 39 nových článků (175/1000)
 • VIP poptávky z Placla.cz
 • nejvyšší červnová návštěvnost 714 /den
 • rekordní příjem 313 Kč/den

Asi před měsícem jsem si všiml, že web trochu upadá a bál jsem se, že vrchol webu už nastal a teď to bude jen padat. Naštěstí to tak není, pořád nepravidelně sbírám nějaké odkazy, takže propagace není úplně mrtvá a vyplácí se to.

Tento měsíc se web znovu rozhýbal a skoro trhá rekordy. Návštěvnost se pohybuje mezi 500 – 700 denně a i když příjmy z Skliku nejsou tak vysoké, dotahuje to příjem z affilu espoluprace na půjčku od Kredito24.cz.

Rekord v za květen/červen byl 714 návštěv dle Toplistu, tolik tam bylo včera. Podle statistik se web začíná lépe chytat na Google, který sice neposílá většinu návštěv, ale už je to velká část z celého trafficu.

Návštěvnost za poslední měsíc

Návštěvnost za poslední měsíc

1000 článků – vzdálený cíl

Když jsem web spouštěl, měl jsem v plánu, že do toho budu opravdu šlapat a zhruba v tomto období se dostanu na tisíc článků. Myslel jsem, že to bude takový můj hlavní projekt, který mi zajistí stabilní příjem a tak se tomu budu věnovat primárně.

Situace se ale změnila, základní příjem jde z webu i při menším obsahu a objevili se projekty (leadgen affiliate weby, eshopu, offline práce) které taky vydělávají a tak přestal být velký projekt prioritou.

Díky kreditce a dalším projektům ale můžu tvorbu článků konečně outsourcovat, takže to jde rychleji a nemusím žít ve světě finančních článků.

Články na podobné téma:

Sdílej a buď můj ambasador:

Radek Strouhal

Autor je webmasterem, který se stará o developování domén, tvorbu MFA a SEO.

10 komentářů

LukasP · 25.6.2014 v 11.56

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů.

Koukal jsem, že rekordní zisk z PPC klesá. Z nějakých 700+ Kč / den na 313 Kč / den v tomto měsíci. CTR pokleslo nebo spíše klesá cena za proklik?

Jestli to není tajné, kolik leadů (neschválených) ti dokáže vynést na takovém magazínu ten popup s kredito24?

Jinak jsem rád, že je to další důkaz toho, že weby zaměřené na dlouhodobou kvalitu contentu opravdu „zatím“ fungují. Mám cca 3 roky staré podobné weby v travelu, taky fungují a letos mám rekordní návštěvnosti a to ještě není full sezóna. Frantovy funguje jeho půjčkový magazín taky, alespoň co sleduji toplist. Nevím důvod, proč by neměl fungovat podobný koncept webů i za dalších pár měsíců / let pokud bude konstantně růst jak obsahově tak autoritavině (linkbuilding apod.)

  Radek · 25.6.2014 v 12.05

  Jsem rád, že to někdo čte, i když mě osobně to zdálo ještě docela málo informativní (jenže není asi moc o čem psát, moc toho na webu nesleduji).

  Dívám se do Skliku a kleslo trochu jak CTR (asi o třetinu) tak i cena za proklik. Všiml jsem si propadu po nasazení popup okna, ale nebylo to tak výrazné.

  Počet leadů ti bohužel přesně neřeknu, protože to mám v jednom kanálu spolu s dalšími weby. Za květen tam bylo celkem cca 100 leadů, z toho tak 3/5 dělá jen tady ten web.

  Imho ta kvalita není ani tolik potřeba, i když záleží, co za kvalitu bereme. Třeba web http://www.financenadlani.cz/ je podle mě docela MFA a chytá se na Seznamu dost slušně, snad líp jak moje weby 🙂

LukasP · 25.6.2014 v 18.01

Někdy ty výsledky vyhledávání bohužel zcela postrádají logiku a to i v jiných oborech.

Na těch webech se mi líbí, že pokud mají stabilní návštěvnost dá se hravě testovat různá monetizace od PPC až po affil v různých tvarech, umístění, formátech apod.

Kamil Staš · 25.6.2014 v 20.42

Jsem moc rád za tento článek, taky se již půl roku snažím budovat větší autoritativní stránku. V SERPu v hlavním KW stoupá pomalu, ale na long taily pomalu traffic chytá. Já jsem na 71 článcích , ale mnohem menší traffic i přijem. Ale cítim z trendu, že jdu dobrou cestou.

365ka · 28.6.2014 v 17.34

Já na tvůj projekt nezapomněl a spíš mě mrzí, že nereportuješ častěji 🙂 Každopádně držím palce, ať se daří a je co číst.

Redaktůrek · 18.7.2014 v 10.20

K linkbuildingu: Nedávno jsem narazil na několik autonomních článků, kde psali, že mají otestováno, že dlouhé články (cca 1500 slov) se mohou umístit mnohem lépe i téměř bez odkazů, prý nahradí i jeden vysoce kvalitní odkaz z autoritativního – top webu. Co je na tom pravdy, to nevím, hard data nemám, ale předávám získané info, třeba by to mohl být jeden ze způsobů, jak zvyšovat návštěvnost webů.

Martin · 29.7.2014 v 10.50

Tak jsem si vytvořil taky jeden webík, ale trošku mu pokulhává návštěvnost jsem na 100 lidech denně a né a né to růst 🙁

  Radek · 29.7.2014 v 10.55

  Jestli jde o finance, tak dobrý 🙂 Já jsem zkoušel rozjet další finanční web stejným způsobem jako ten v seriálu, ale už se to tak nechytá :/

   Martin · 30.7.2014 v 16.20

   Právě financím jsem se díky obrovský konkurenci snažil vyhnout. Zkouším štěstí v oblasti bydlení, lifestylu a domácnosti. Doufám, že po prázdninách se to zvedne

Pujcko.cz · 16.8.2014 v 4.35

Super seriál, jsem zvědav na další díly jak ti zamíchal seznam pozice a ovlivnil návštěvnost:).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *