Cesta k výdělečnému webu – využití při linkbuildingu

Statistiky webuUž jsou to skoro 3 měsíce od toho, co jsem sepisoval poslední report ohledně webu, kde chci dosáhnout 1000 článků. Nereportuju, protože vlastní není co psát.

Od začátku ledna přibylo jenom 14 nových článků, což je opravdu hodně slabé. Důvodů je několik.

Jednak tam nechci sypat články jen tak, bez další propagace.

Myslím si, že když tam rychle přidám velké množství nového obsahu, na který se mi nepodaří sehnat dost odkazů, oslabím si v očích vyhledávačů celkovou sílu webu, protože některé podstránky se prostě nebudou v SERP dobře chytat.

Snažím se proto trochu pracovat i na linkbuildingu a podporovat nejenom homepage a kategorie ale i články, případně štítky. A to chce stovky (nejlépe tématických) odkazů.

Další důvod pro zdržení je práce na jiných projektech. Web, o kterém píšu je asi jeden z TOP co mám, ale věnuju plno času i projektům, které nejsou tak výdělečné a možná ještě nějakou dobu nebudou.

Věřím ale, že díky nim budou příjmy stabilnější a tak se pouštím i do běhu na trochu delší trať než obvykle.

Navíc jsem teď měl taky práci s česnekem, protože už přišel čas na další sadbu, takže jsem většinou jeden pracovní den věnoval tomuto.

Méně práce na webu se ukázalo i na výsledcích. Návštěvnost trochu od ledna klesla, sice se drží stále kolem 450/den, ale už jen občas přesáhne 500/denně. Snížili se tak samozřejmě trochu i zisky.

Zdá se mi ale, že hlavně Seznam tenhle web docela bere a tak jsem ho začal používat k podpoře mých dalších projektů a díky článkům z odkazů už se mi podařilo získat pozice pro pár nových leadgen webů. Navíc v článcích propaguji weby s velmi podobnými tématy, takže tak vlastně dělám něco jako linkwheel výměnu v článcích.

Jak to aktuálně vypadá

  • stabilní návštěvnost 250-450/pracovní den
  • 16 nových článků (136/1000)
  • zisky z prodeje odkazů a článků
  • nejvyšší březnová návštěvnost 534/den
  • rekordní příjem 428 Kč/den

Už nějakou dobu se chystám vyzkoušet, jak silný je web  i v jiných oborech než v půjčkách. Mám totiž dost webů o půjčkách, takže odkazy v tomhle oboru nejsou problém. U povinného ručení bych ale spoléhal jen na sílu web, případně nějaký slabší linkbuilding.

Než se ale k testu dostanu, nějakou dobu to potrvá. Chystám ještě další finanční magazín, takže teď tvořím obsah primárně pro tenhle web. Tady si zase otestuju, jestli se dá způsob jaký používám u webu s 1000 články použít k vytvoření stejných webů.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Vyplatí se ještě vytvořit web?

6 komentářů

  1. greg 28.3.2014
  2. LukasP 28.3.2014
  3. Kerel 12.4.2014
  4. Jasom 15.4.2014

Přidej komentář