Chodím na jazykový kurz španělštiny

V úterý jsem byl poprvé na jazykovém kurzu španělštiny u jazykovky Pelikán.

Mám Brno nejblíž (z nového bydliště je to kousek dál) a tak jsem si vybíral z jazykovek tam a Pelikán měl zrovna volné kurzy pro začátečníky za dobrou cenu (1 600 Kč).

Stačilo vyřídit přihlášku, zajet do jazykovky zaplatit kurz a počkat na naplnění všemi účastníky.

První lekci jsem bohužel kvůli vyřizování pronájmu nestihl, takže jsem dorazil až na druhou lekci.

Proč  španělština?

Domluvím se anglicky (aspoň myslím), mám základy němčiny a chodil jsem půl roku na italštinu, takže mám k jazykům blízko. Angličtinu se učit nechci, teď už jedině v praxi. Němčina mě nebaví a pokračovat v ní se mi zrovna nechce a italština nemá „potenciál“.

Španělština se mi líbí, díky základům italštiny bych to měl chápat snadněji a navíc tím mluví opravdu hodně lidí. Není vyloučeno, že časem začnu dělat weby ve španělštině.

Chtěl jsem taky zkusit něco jiného, narušit můj sterotyp a zase se něco učit. Od maturity (cca 4 roky) jsem pořádně nic nestudoval, jen info o marketingu různě z blogů, ebooků, ale to nebylo tak intenzivní.

Jak to probíhá?

Prostory školy jsou na ulici Lidická ve druhém patře, kde je několik učeben cca 5 x 5 metrů s potřebným vybavením. Na lekci jsme byli 5, celkem je nás v kurzu 6.

Pro mě to mnohem příjemnější než když jsem se učil na gymplu, kde nás bylo cca 15 a z toho 2/3 lidí to nebavilo. V kurzu jsou lidé, kteří se to chtějí učit a tak je to imho celé úplně o něčem jiném. Nevím, jestli je to tím, že to je pro mě něco nového, ale hodinka kurzu mě velmi rychle utekla.

Podle mě je španělština docela jednoduchý jazyk, i když teď samozřejmě ještě neznám pravidla gramatiky a další vychytávky španělštiny, ale mám z toho rozhodně lepší pocit než z němčiny 🙂

Pokud se vám chce něco takového zkusit, určitě bych to doporučil, nikdo vás do ničeho netlačí jako ve škole, je na to čas učíte se podle sebe.

Má někdo z vás zkušenosti s kurzem jazyka? Líbilo se vám to?

Články na podobné téma:

Share

12 Responses

 1. jokol napsal:

  S jazykovými kurzy mám zkušenosti nejen jako student, ale i jako lektor. A v obou případech supr-motivovaní lidi, menší skupinky, s učením ve škole (mám taky zkušenost jako učitel jazyků) nesrovnatelné.
  Jen jako student jsem zjistil, že si raději připlatím a navštěvuju soukromé hodiny jeden na jednoho. Je to pro mě v poměru cena/výkon
  Španělštinu jsem se učil taky (sám) a zatím nejlehčí z jazyků, co jsem dělal, co se týká začátku. Potřeboval jsem se domluvit ve Španělsku a o základních věcech jsem dokázal konverzovat po třech měsících samostudia. Ale aby to člověk vymakal na přijatelnou úroveň, to bude jako u ostatních jazyků na roky dřiny.

 2. panZero napsal:

  Taky jsem uvažoval o španělštině, ale v září jsem nějak prošvihl začátek kurzu, caramba ;). Ještě mě zajímala čínština, ale ta se tady u nás moc neučí a je to asi masakr. Už máš zmapovaný španělsky mluvící země ohledně MFA/Affiliate? 🙂

  • Radek napsal:

   O čínštině jsem kdysi taky přemýšlel, možná ji časem taky zkusím, imho bude časem tento jazyk víc důležitý a užitečný.
   Vím, že tak část jižní Ameriky bez Brazíile, ale já se asi zaměřím na Španělsko, možná nějaké jejich ostrovy. Ale jinak vůbec jak tam začít a jaký obor budu dělat, možná zkusím ze začátku jen založit nějaký blog 🙂

 3. Igor Nový napsal:

  Španělština je velice užitečný jazyk co se týká použitelnosti a světového pokrytí, stejně tak čínština, ale ta je v obtížnostui na naučení o několik (desítek) levelů výš. Jeden můj známý který umí špannělsky, francouzky, rusky a německy zkoušel čínštinu a vzdal to s tím že je to asi nejtěžší jazyk na naučení.

 4. Kamča napsal:

  Na učení jazyků, aspoň základů se mi dost dobře osvědčilo Duolingo – http://duolingo.com/ – zatim tam mas na uceni spanelstinu, anglictinu, nemcinu, francouzstinu, italstinu, portugalstinu.

  • Radek napsal:

   O Duolingu vím už docela dlouho, ale zapomněl jsem na to, díky za připomenutí 🙂 Už jsem se tam registroval na angličtinu, ale nějak to nevyšlo, tak možná zkusím teď tu španělštinu na procvičování.

 5. Martin Tuma napsal:

  Ahoj,
  uvažuju na stejné škole o tom, že začnu s ruštinou. Již delší dobu si s touto myšlenkou pohrávám. Jaký je ve škole přístup a jak to na tebe clekově působí? Naučí?

  • Radek napsal:

   Já tam jdu teď v úterý teprve podruhé, ale zdá se mi, že se snaží naučit (min. naše lektorka), učí srozumitelně, dá se to chápat a baví mě to takhle. Je nás tam opravdu pár, takže je to víc individuální než klasicky ve škole. Já z toho mám dobrý dojem a myslím, že tam pak ještě nějaký kurz zkusím 🙂

 6. peto napsal:

  kamarát pracoval skoro rok v španielsku a dokonale plynule hovorí po španielsky, on neovláda nemčinu ani angličtinu a ked si kúpi nejaký produkt tak vždy hľadá návod po španielsky, doma ma teraz aj televíziu, PC a aj všetky hry na playko nastavené na španielčinu 😀

  • Radek napsal:

   Jo to je imho dobrý přístup, zůstat s jazykem v kontaktu a pořád ho nějak v praxi využívat. Já už se teď německy neučím a i když jsem to předtím zhruba zvládal, dneska mám problém říct i pár základních vět, protože to netrénuju v praxi a vypadává mi to :/

 7. Lukas napsal:

  Velmi ti zavidim, tiez sa chystam uz dlhsiu dobu pustit do niecoho podobneho, ale za cely rok sa k tomu neviem dostat. Nie ze by som nemal cas, len proste chvilu ho mam potom zas nie a radsej si po 8-10 hodinach za pc idem zasportovat ako sa ucit. Dufam ze to zmenim, hadam si ma motivoval.

 8. Dominik Fryč napsal:

  Taky bych se chtěl začít učit španělsky. Přijde mi to jako krásný jazyk a navíc bych se chtěl podívat do Španělska, láká mě i Mexiko. Ovšem nyní při studiu střední školy nemám čas na to, abych chodil na kurzy španělštiny, takže to nechávám zatím na později, asi až po střední škole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *