V úterý jsem byl poprvé na jazykovém kurzu španělštiny u jazykovky Pelikán.

Mám Brno nejblíž (z nového bydliště je to kousek dál) a tak jsem si vybíral z jazykovek tam a Pelikán měl zrovna volné kurzy pro začátečníky za dobrou cenu (1 600 Kč).

Stačilo vyřídit přihlášku, zajet do jazykovky zaplatit kurz a počkat na naplnění všemi účastníky.

První lekci jsem bohužel kvůli vyřizování pronájmu nestihl, takže jsem dorazil až na druhou lekci.

Proč  španělština?

Domluvím se anglicky (aspoň myslím), mám základy němčiny a chodil jsem půl roku na italštinu, takže mám k jazykům blízko. Angličtinu se učit nechci, teď už jedině v praxi. Němčina mě nebaví a pokračovat v ní se mi zrovna nechce a italština nemá „potenciál“.

Španělština se mi líbí, díky základům italštiny bych to měl chápat snadněji a navíc tím mluví opravdu hodně lidí. Není vyloučeno, že časem začnu dělat weby ve španělštině.

Chtěl jsem taky zkusit něco jiného, narušit můj sterotyp a zase se něco učit. Od maturity (cca 4 roky) jsem pořádně nic nestudoval, jen info o marketingu různě z blogů, ebooků, ale to nebylo tak intenzivní.

Jak to probíhá?

Prostory školy jsou na ulici Lidická ve druhém patře, kde je několik učeben cca 5 x 5 metrů s potřebným vybavením. Na lekci jsme byli 5, celkem je nás v kurzu 6.

Pro mě to mnohem příjemnější než když jsem se učil na gymplu, kde nás bylo cca 15 a z toho 2/3 lidí to nebavilo. V kurzu jsou lidé, kteří se to chtějí učit a tak je to imho celé úplně o něčem jiném. Nevím, jestli je to tím, že to je pro mě něco nového, ale hodinka kurzu mě velmi rychle utekla.

Podle mě je španělština docela jednoduchý jazyk, i když teď samozřejmě ještě neznám pravidla gramatiky a další vychytávky španělštiny, ale mám z toho rozhodně lepší pocit než z němčiny 🙂

Pokud se vám chce něco takového zkusit, určitě bych to doporučil, nikdo vás do ničeho netlačí jako ve škole, je na to čas učíte se podle sebe.

Má někdo z vás zkušenosti s kurzem jazyka? Líbilo se vám to?

Články na podobné téma:

Sdílej a buď můj ambasador:

Radek Strouhal

Autor je webmasterem, který se stará o developování domén, tvorbu MFA a SEO.

12 komentářů

jokol · 12.12.2013 v 7.50

S jazykovými kurzy mám zkušenosti nejen jako student, ale i jako lektor. A v obou případech supr-motivovaní lidi, menší skupinky, s učením ve škole (mám taky zkušenost jako učitel jazyků) nesrovnatelné.
Jen jako student jsem zjistil, že si raději připlatím a navštěvuju soukromé hodiny jeden na jednoho. Je to pro mě v poměru cena/výkon
Španělštinu jsem se učil taky (sám) a zatím nejlehčí z jazyků, co jsem dělal, co se týká začátku. Potřeboval jsem se domluvit ve Španělsku a o základních věcech jsem dokázal konverzovat po třech měsících samostudia. Ale aby to člověk vymakal na přijatelnou úroveň, to bude jako u ostatních jazyků na roky dřiny.

panZero · 12.12.2013 v 8.16

Taky jsem uvažoval o španělštině, ale v září jsem nějak prošvihl začátek kurzu, caramba ;). Ještě mě zajímala čínština, ale ta se tady u nás moc neučí a je to asi masakr. Už máš zmapovaný španělsky mluvící země ohledně MFA/Affiliate? 🙂

  Radek · 12.12.2013 v 9.47

  O čínštině jsem kdysi taky přemýšlel, možná ji časem taky zkusím, imho bude časem tento jazyk víc důležitý a užitečný.
  Vím, že tak část jižní Ameriky bez Brazíile, ale já se asi zaměřím na Španělsko, možná nějaké jejich ostrovy. Ale jinak vůbec jak tam začít a jaký obor budu dělat, možná zkusím ze začátku jen založit nějaký blog 🙂

Igor Nový · 12.12.2013 v 16.29

Španělština je velice užitečný jazyk co se týká použitelnosti a světového pokrytí, stejně tak čínština, ale ta je v obtížnostui na naučení o několik (desítek) levelů výš. Jeden můj známý který umí špannělsky, francouzky, rusky a německy zkoušel čínštinu a vzdal to s tím že je to asi nejtěžší jazyk na naučení.

Kamča · 12.12.2013 v 20.44

Na učení jazyků, aspoň základů se mi dost dobře osvědčilo Duolingo – http://duolingo.com/ – zatim tam mas na uceni spanelstinu, anglictinu, nemcinu, francouzstinu, italstinu, portugalstinu.

  Radek · 12.12.2013 v 20.48

  O Duolingu vím už docela dlouho, ale zapomněl jsem na to, díky za připomenutí 🙂 Už jsem se tam registroval na angličtinu, ale nějak to nevyšlo, tak možná zkusím teď tu španělštinu na procvičování.

Martin Tuma · 15.12.2013 v 20.15

Ahoj,
uvažuju na stejné škole o tom, že začnu s ruštinou. Již delší dobu si s touto myšlenkou pohrávám. Jaký je ve škole přístup a jak to na tebe clekově působí? Naučí?

  Radek · 16.12.2013 v 12.08

  Já tam jdu teď v úterý teprve podruhé, ale zdá se mi, že se snaží naučit (min. naše lektorka), učí srozumitelně, dá se to chápat a baví mě to takhle. Je nás tam opravdu pár, takže je to víc individuální než klasicky ve škole. Já z toho mám dobrý dojem a myslím, že tam pak ještě nějaký kurz zkusím 🙂

peto · 16.12.2013 v 16.32

kamarát pracoval skoro rok v španielsku a dokonale plynule hovorí po španielsky, on neovláda nemčinu ani angličtinu a ked si kúpi nejaký produkt tak vždy hľadá návod po španielsky, doma ma teraz aj televíziu, PC a aj všetky hry na playko nastavené na španielčinu 😀

  Radek · 16.12.2013 v 16.41

  Jo to je imho dobrý přístup, zůstat s jazykem v kontaktu a pořád ho nějak v praxi využívat. Já už se teď německy neučím a i když jsem to předtím zhruba zvládal, dneska mám problém říct i pár základních vět, protože to netrénuju v praxi a vypadává mi to :/

Lukas · 18.12.2013 v 13.11

Velmi ti zavidim, tiez sa chystam uz dlhsiu dobu pustit do niecoho podobneho, ale za cely rok sa k tomu neviem dostat. Nie ze by som nemal cas, len proste chvilu ho mam potom zas nie a radsej si po 8-10 hodinach za pc idem zasportovat ako sa ucit. Dufam ze to zmenim, hadam si ma motivoval.

Dominik Fryč · 11.1.2014 v 17.04

Taky bych se chtěl začít učit španělsky. Přijde mi to jako krásný jazyk a navíc bych se chtěl podívat do Španělska, láká mě i Mexiko. Ovšem nyní při studiu střední školy nemám čas na to, abych chodil na kurzy španělštiny, takže to nechávám zatím na později, asi až po střední škole.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *