Co teď dělám, jak pokračuju

co-ted-delamTen čas poslední dobou nějak strašně letí a já sem bohužel vůbec nestíhám psát, už je to skoro zase měsíc, co se tu objevil poslední článek.

I když ani dnes moc nestíhám, napíšu aspoň krátké shrnutí toho, na čem teď dělám a jak věci vypadají.

Obsahové MFA

Projekt 1000 článků se zrovna moc nehýbe, protože mě obor financí poslední dobou nebere.

Sice jsem tam přidal pár desítek článků z webu, který měl být další kopie tohoto webu (bohužel zduplikovat něco není vůbec tak snadné, jak se zdá), ale pořád jsem se ještě nepřehoupl ani přes 200 článků.

 • Návštěvnost se docela drží, ale přes 500 se to už většinou nepřehoupne. Potřeboval bych trochu zamakat na linkbuildingu, ale jsem teď ze Seznamu trochu zmatenej, imho zas trochu měnili algoritmus.

Pád leadgenů

propadNěkdy kolem prvního máje jsem zaznamenal krutý výpadek, takže mých asi 5 webů a další stránky, které byli s leadgeny spojené šli dolů a to hodně, nejsou teď vůbec dohledatelné. Některé se drží alespoň díky návštěvám z Google, ale většina je jich teď nepoužitelných.

Růst e-shopu

Obchod Zefstyle.cz s levnými plastovými cruisery měl být jen takový test a oťukávačka, jak obtížné je Výdaje eshopvedení obchodu.

Je to sice jen takový miniobchod, ale objednávky chodí pravidelně a tak přemýšlím, že bych kromě SEO zkusil i PPCčka nebo nákup bannerové reklamy.

Možná taky zkusím nabídnout mé skateboardy slovenským zákazníkům, i když nevím, jestli už i tam ten trend dorazil.

Potěšilo mě, že metoda s využitím kreditky tady funguje, takže využívám investuji peníze z úvěru, otočím je, něco vydělám a vrátím je zpátky bez navýšení.

Rozšíření offline podnikání

Nevím, jestli jsem tady už někdy zmiňoval můj další „test“ a tím jsou tzv. farmářské bedýnky.

Pro ty kdo neví o co jde – jde o posílání českých produktů (hlavně zelenina) v mixech s pravidelným odběrem (nebo jednorázově). Podobně tak u nás fungují myslím dámské balíčky, v zahraničí byly pak známé žiletky (Dollar Shave Club).

Zkoušel jsem to už loni, ale má to několik problémů – jednak je problém sehnat levné dodavatele, kteří jsou schopni dodat fakturu, Farmářská bedýnkapak je taky problém se skladováním (ne všechna zelenina vydrží dlouhu) a dopravou (v dodávce kurýrů se zelenina skoro uvaří).

Zatím řeším první problém, dodavatele a to tak, že si zeleninu vypěstuji sám 🙂 Tento týden jsem tak místo psaní textů a propagace webů nakupoval přísadu rajčat, paprik a semínka další zeleniny a vysazoval.

Sice nemám bio certifikát, ale zelenina ode mě bude s bio produkty srovnatelná, nemám rád postřiky, takže plevel ničím ručně.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Jak vydělat více peněz pomocí Google AdSense - video

Mám už vyřízené Osvědčení, takže jsem teď officiálně podnikatel i v zemědělství.  Jedním z důvodů, proč se do toho pouštím, je to, že potřebuji další prodejní kanál pro můj česnek, kterého asi letos bude pár set kilo.

Focus? Není pro mě

Vím, že věci dělám špatně. Měl bych se zaměřit na jedno odvětví/projekt, na to se zaměřit a šlapat jen do toho. Jenže pořád nevím, co je má „srdcovka“ a u čeho chci zůstat. Výhodné by bylo finanční odvětví, to mám ale nejméně rád.

Doufám, že by se mohl chytit nápad s farmářskými bedýnkami (nejsem sice jediný, kdo to tu dělá, ale aspoň je vidět, že to není mrtvý trh), to je mi asi nejblíž, bohužel to bude nejkomplikovanější. Takže zatím zkouším v každém oboru něco a co se nejvíc osvědčí a ukáže se, že je možnost to škálovat, do toho pak asi půjdu naplno.

10 komentářů

 1. Kamil Staš 16.5.2014
 2. Richard 16.5.2014
  • Radek 16.5.2014
 3. Linki 16.5.2014
  • Radek 17.5.2014
 4. Lukáš 17.5.2014
 5. Michal 18.5.2014
 6. Martin 23.5.2014
 7. TomL 26.5.2014
 8. Finstart 27.5.2014

Přidej komentář