Doporučené blogy o podnikání

Mám v RSS čtečce docela dost blogů, které jsem postupně nasbíral. Možná, že o všech nevíte a proto jsem se rozhodl vytvořit tento seznam blogů, které čtu. Většina z blogů je pravidelně aktualizovaných a najdete tam zajímavý obsah týkající se podnikání či marketingu.

Podnikanivusa.com

Tenhle blog asi většina z vás zná. Píše ho John Vanhara, kterého můžete vidět v pořadu Den D jako jednoho z investorů. John ho píše už několik let, začal ještě dávno předtím než rozjel Shipito.com, společnost na přeposílání balíků.

Dozvíte se tam informace třeba o tom, jak dovážet z Číny, jak obchodovat s nemovitostmi anebo si tam můžete přečíst recenze exotických jídel.

404m.com

Blog Ivana Sarkoziho, který je známý z Webtrhu jako Drago. Začal psát o doménách, ale dnes už informuje o dění na internetu celkově, ať už jde o ACTU, SEO nebo sociální sítě.

Jako jeden z mála blogerů píše pravidelně a dodává kvalitní obsah.

 

Schickelgruber.blog.cz

Blog Jana Bárty, který je známý jako Ahyde. Píše o doménách, ale taky o pokeru a jeho businessu. Mezi jeho projekty patří třeba epojisteni.cz, Elephant orchestra atd.

 

 

 

manasekp.com

Blog píše asi Petr Manasek, nevím o něm mnoho informací. Píše o docela neznámých věcech, které se na český internet ještě úplně nedostali. Dočtete se tam o monetizaci Twitteru, content lockerech a alternetivních způsobech monetizace webů.

 

 

Fandor.cz

Fandor aka Petr Sršeň píše svůj blog nejen o podnikání, ale taky o cestování a o dalších zajímavostech. Občas se tam dají najít zajímavé tipy jak ušetřit, ale není to jako na Slevomatu 🙂

Všem bych doporučil jeho článek – http://www.fandor.cz/jak-zacit-vydelavat-na-internetu/

 Webbiz.cz

Blog píše Lukáš Hanes, který stojí za ekologickými taškami Ecobag.

Dozvíte se tam informace o výrobě věcí v Číně, zákládání firem v USA a články obecně o podnikání.

 

 

Midra.sk

Blog pracovitého Michala Dragana ze Slovenska. Nepíše úplně pravidelně, ale většinou u něho najdete zajímavé čtení, které stojí za to.

 

 

 

Pepperos.cz

Autorem blogu Pepperos je Josef Řezníček, mladý úspěšný podnikatel, který stojí za projektem Včeliště.cz. V minulosti pracoval například na e-shopu Škeble.cz .
Na blogu píše o SEO, marketingu a dalších věcech, které s tím souvisí.

 

owww.cz

Blog owww.cz je Petra Jeníka, který je známý hlavně svým fórem Tipforum.cz. Občas píše kontroverzní články a informace nemusí být úplně tak přesné, ale píše pravidelně a najdou se tam články se zajímavými myšlenkami.

Navíc je diskuze u článků často zajímavější a objeví se tam cenné know how.

Bugovo.com

Mária Roženského znáte možná spíše z Affilboxu, který mu patří.

Píše ale také blog bugovo.com, kam občas publikuje informace z pozadí jeho podnikání.

Dočtete se tam hlavně o affiliate, ale občas jsou tam články také z Máriových cest.

Marketingnainternetu.cz

Chvilku jsem přemýšlel, kdo vlastně za tímto blogem stojí a pak jsem objevil stránku „O autorovi“ a je to Michal Vilímovský.

Můžete ho znát z projektů jako je třeba DirectoGlobal, stojí za White Castle Media a má nějaké herní weby. Primárně dělal překlady a pak zkoušel online biz, takže měl k tomuto tématu co říct.

Nosi.cz

Autorem blogu Nosi.cz je Ladislav Nosákovec, který začínal v redakci herních magazínů, pak si založil ubytovací systém, rozjel a prodal eshop Pongo.cz, Ozdobse.cz a taky dělal (dělá?) do travel affiliate.

Dnes asi maká na US projektu Resumesimo.com, se kterým jim pomáhá JB. Na blog teď už sice tak zajímavě nepíše, ale v archivu má určitě několik dobrých a povedených článků.

Tipinternet.cz

Na blog Tipinternet.cz jsem narazil teprve nedávno někde přes komentáře.

Píše ho Lukáš P, nevím přesně o koho se jedná, ale rozhodně na něho jak v komentářích tak v diskuzích často narážím.

Jak je vidět, ví o čem píše, takže jeho blog taky doporučuju.

Egy.cz

Další pro mě trochu anonymní blog, protože nemám tušení, kdo za ním stojí. Píše zajímavé články, na některá témata, co jsou tam se taky chystám sepsat články.

Doufám jenom, že autor nemá tu síť MFAček se stejnou WordPress šablonou, protože ty weby mě často předbíhají ve výsledcích vyhledávání 🙂

Propagacenainternetu.cz

Jakub Čižmař na svém blogu Propagacenainternetu.cz dost maká a je to taky jeden z mála blogů, který vydává články pravidelně. Já bych ocenil trochu víc osobního přístupu a psaní konkrétněji, takhle mi to trošku připadá jako jeden z těch US blogů „10 ways how to make money online“, které jsou sice čtivé, ale to co opravdu potřebujete vědět tam nezjistíte (no offence).

Třeba se to ale změní a Jakub začne psát zajímavé postřehy z pozadí nedávno koupeného projektu Kradene.cz.

Souki.cz

Tento blog píše Petr Soukup, kterého možná znáte z jeho pronájmu e-shopů Simplia.cz.

Na svůj blog píše postřehy nejen z tohoto podnikání, ale i z ostatních oblastí.

Sice nepíše tak pravidelně, ale články většinou stojí za to.

Affilblog.cz

Autorem blogu Affilblog.cz je František Szabó.

Momentálně se o něm ví asi nejvíce kvůli jeho projektu Linkmonitor.cz, který i já aktivně využívám.

František je jeden z nej affil lidí, takže má často cenné zkušenosti a info, které nás všechny zajímá.

Skromnykluk.cz

Blog Pavla Matouška, který stojí za AAApoptávkou funguje sice chvilku, ale protože ho JB zmínil na svém blogu, určitě ho čte víc lidí jako mě.

Nepíše vždy jen o podnikání, pokud vás třeba zajímá jak sbalit holku nebo se chcete naučit karetní triky, budete jeho cílovka.

 

Cz.holub.me

Blog Tomáše Holuba asi mnoho z vás nezná.

Je začínající podnikatel, který pracuje u Johna v Shipito a rozjíždí tam nové projekty.

Jeho styl psaní mi hodně připomíná Johnovo Podnikanivusa.com a to se mi hodně líbí.

Blog.davidlorincz.cz

David Lörincz bloguje hlavně o marketingu, víc toho o něm vlastně nevím.

Dají se u něho občas najít inspirativní články i články o tom, jak to nedělat.

Důležité je, že píše pravidelně a zajímavě, takže když se mi nechce pracovat, mám hned co dělat.

Novachalupa.cz

Autorem blogu je nějaký chalupář, který dělá do internetového marketingu. Asi vůbec nevím, kdo je autorem, ale velmi neobvyklé je, že čtenářům na blogu tyká.

Vypadá to, že dělá podobně jako František do affiliate marketingu, takže pokud vás neláká Adsense, máte nový zdroj informací.

Blog.seolinhart.cz

Alespoň u Honzy Linharta se můžu pochlubit tím, že se známe osobně. Většina z nás ho zná asi spíš pod přezdívkou Arar, pod jakou býval na Webtrhu (i jinde).

Honza dělá do SEO služeb. Pokud chcete někde nakoupit hodně odkazů, běžte za ním. Momentálně pracuje formou Coworkingu v Olomouci, spolu z Františkem z Affilblogu.

Inwebstor.bronzi.cz

Blog Inwebstor.bronzi.cz píše Martin Stříbrný a jeho tématem, je podobně jako u blogu Inwebstor.cz (už moc nepíše), investování do webů, které zajišťují pasivní příjem.

I když tomu úplně moc nevěřím, protože nic není tak úplně „pasivní a bezúdržbové“, tak mu fandím a čtu každý jeho článek. Mimo jiné píše taky na blog Blog.bronzi.cz, kde už to ale není tak businessově zaměřené.

 

Blog.marekhnatek.cz

marekhnatekMarek Hnátek píše poslední dobou asi nejpravidelněji a tak občas nestíhám všechny jeho materiály přečíst. Zaměřuje se hlavně na online marketing – konkrétně SEO, vyladění webů dle UIX a podobná témata.

Články na podobné téma:

Share

21 Responses

 1. Pěkný seznam, manasekp, webbiz a midra jsem neznal, díky 🙂

 2. Ahoj Radku, díky za zmínku. O SEO píšu teď na http://www.vceliste.cz/blog/, můj blog si nechávám pro ostatní či všeobecnější témata.

 3. Bronzi napsal:

  Super přehled, některé jsem znal a ty co jsem neznal jsem si přidal. Takže díky 😉

 4. LukasP napsal:

  Nějaký pátek již píšu i na svůj blog, pokud by někoho zajímala témata affiliate marketing, seo a podnikání na netu celkově tak http://www.tipintertnet.cz

 5. Michal napsal:

  Velmi dobrý seznam, díky. Jinak u tebe kvalitní čtení, respekt.

 6. Affilblog napsal:

  A kde je muj blog?:-)

 7. Píšem nepravidelne a nie vždy o svojom podnikaní, ale možno sa to niekomu bude páčiť – http://matejpilat.blogspot.sk/

 8. Velice zajímavé shrnutí. Spoustu blogů jsem neznal a to musím říci, že jich sleduji opravdu hodně. Všem, kteří mají blogy, přeji hodně štěstí a hlavně sílu na další články, někdy je to třeba 🙂

 9. Atsor napsal:

  Dobrý seznam, pár blogů jsem neznal. Díky, přidávám do čtečky.

 10. Lydie napsal:

  Díky za tento seznam. Konečně jsem znovu našla blogy, které se mi vytrousily z paměti. Doufám, že se seznam bude rozšiřovat.

 11. Jakub Musil napsal:

  Díky za seznam. Čtečka úspěšně doplněna… 😉

 12. Díky za zmínku – škoda, že toho o mě víc nevíš – přijď někdy na IM sraz a rád se seznámím 🙂

 13. David Kolář napsal:

  Ahoj zajímavý seznam. Na spoustě webů jsem se dočetl zajímavé informace o online marketingu. Pokud by Tě zaujal i náš blog o podnikání na způsob Johna Vanhary akorát z asie budeme velice rádi.

  http://www.podnikanithajsko.cz

 14. David Kolář napsal:

  Omlouvám se za zprávu, vím že už tady jsme, manželka to přehlédla. 🙂 Ať se daří

 15. Jacob11 napsal:

  Velmi zajímavý blog o ambiciozním mladém člověku zde http://luzr.cz/

 16. Bugati napsal:

  Díky za seznam, rozhodně se hodil.

 17. Marek Hnátek napsal:

  Kde je tvůj dobrý kamarád Harek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *