Hledám nejsnazší cestu jak vydělávat na Islandu přes internet

Já vím, že to za poslední měsíce vypadá, že zase dělám na několika věcech najednou a nic nedotahuju do konce. Začal jsem pronajímat auta, pak jsem chtěl cestovní portál o Islandu v angličtině, potom web o Islandu v češtině a před pár dny jsem chtěl dělat ebook o tom, jak si najít práci na Islandu…

Všechno, co jsem zmínil chci dělat pořád dál, jenže situace se teď změnila a já se snažím najít způsob, jak se tu dostat k penězům rychleji.

Pronájem aut jsem musel pozastavit jednak kvůli tomu, že přišla zima a také proto, že obě auta jsou teď v servisu. Subaru, které se polámalo v horách už by mělo být brzy opravené a doma (trvalo to snad 4 měsíce).

NEPŘEHLÉDNĚTE  První pronájem a koupě dalšího auta

Suzuki má teď nějaký problém, nechtělo startovat a tak se teď hledá chyba (zatím to vypadá na problémy se sensory). Mám teď pořád asi 4 měsíce na to, abych to nějak vyřešil a připravil si tato (nebo jiná) auta na příští sezonu. Zde jsem tedy bez příjmu.

Co se týče webů a ebooků, je to běh na dlouhou trať a myslím si, že bych do toho teď peníze spíš jen sypal.

 • Web v češtině je navíc pro tak malý trh, takže si nedokážu představit, že mi to nyní  vydělávalo zajímavé peníze.
 • Web v angličtině by to dokázal, ale potřeboval bych do toho investovat čas nebo peníze a návratnost by byla až za mnoho měsíců.

No a protože je u nás na hotelu teď opravdu málo hostů a není tu pro mě skoro žádná práce (a jsem línej si hledat nějakou brigádu jinde), napadlo mě, že zkusím metodu, o které už asi 2 měsíce přemýšlím.

Budu dělat weby pro hotely a restaurace

Vím, že dneska jede affil, youtubeři, influenceři, instagram a další trendy věci, ale já se vydám do minulosti a pokusím se začít nabízet tvorbu webových stránek.

Všiml jsem si, že spousta firem a služeb tu nemá svoje webovky, ubytovací zařízení jsou často vidět jen na webech typu Booking.com nebo na Airbnb.

Offline firmy jsou pak jen v islandských online katalozích anebo je najdete přes Google v tom boxu napravo (Google Moje firma).

Rozhodl jsem se, že se zaměřím výhradně na hotely/hostely/guesthousy. Těmhle firmám můžu totiž dělat weby a marketing v angličtině, protože jsou většinou závislí na turistech ze zahraničí.

Po tom, co začal turismus na Islandu růst takovým tempem začali lidé pronajímat svoje chaty a domy, takže je tu ubytovacích zařízení opravdu hodně. Jen v našem „městě“, kde je 800 obyvatel je asi 6 hotelů a zhruba 20 guesthousů.

WordPress + ThemeForest

wordpress themesS WordPressem sice umím, ale webdesignér rozhodně nejsem, takže jsem to naplánoval jednoduše.

Budu nabízet weby na šablonách a to buď na těch free z WordPress databáze anebo na placených z ThemeForest (a podobných stránek).

Plán je teď takový:

 • Stáhnout 5 – 10 themeforest z warez webů
 • Nahodit šablony na subdomény jednoho webu
 • Naplnit demo obsahem
 • Vložit tam logo, fotografie z hotelu, kterému chci web nabídnout
 • Oslovit hotel (ukázat mu co mohou dostat a ukázat, co má konkurence) a vysvětlit, proč by měli mít web
 • Pokud to klapne, pokusit se prodat jim i marketing (SEO, social)

Mám už seznam asi 70 hotelů a guesthousů, které web nemají, ale nechci to nijak uspěchat. Nejprve si musím najít šablony, se kterými se snadno pracuje a můžu je používat i pro více hotelů, abych se pokaždé nemusel učit s novou administrací.

Zároveň bych chtěl najít univerzální způsob, jak můžou hotely přijímat rezervace. Existuje několik pluginů, potom externí rezervační software kam svoje návštěvníky posíláte a některé hotely prostě využívají Booking.com a posílají je na stránku svého hotelu.

Nejlepší varianta by pro mě byla asi buď příjímat rezervace simple metodou přes Contact Form 7 s tím, že budou platit na místě a vždycky se jim ručně potvrdí, zda je pokoj volný. Druhou variantou by pak byl asi Woocommerce plugin s booking nádstavbou.

Nejsem si ale jistý, jaké rezervační systémy jednotlivé hotely používají (jestli vůbec nějaké) a jak to potom propojit.

Budu se snažit to vyřešit tak, abych to já propojovat nemusel a oni si rezervace budou párovat ručně se svým systémem.

Ono to sice vypadá hodně komplikovaně, ale rezervace přímo přes web moc nechodí, většina hostů vám přijde přes Booking.com, Expedia.com anebo přes Airbnb.com, takže těch pár rezervací z webu už si zaměstnanci hotelu dokážou do svého systému naházet ručně.

Jak se prodat?

Technická stránka není jediná věc, kterou budu muset vyřešit. Důležité je se vůbec k nějakým zakázkám dostat. Naštěstí čtu pravidelně Blackhatworld.com fórum, kde se takové věci už řešili.

Velmi podobná metoda je například tady https://www.blackhatworld.com/seo/easiest-way-to-make-money-as-beginner-1000-month.1058911/

Od islandských webdesignérů se chci odlišit jednak cenou, ale i oslovením. Včera mi manažer hotelu, kde pracuji říkal, že nejnižší cena za WordPress webu pro hotel je tu asi 30 000 Kč, takže s poloviční cenou bych se prý měl dostat k nějakým zakázkám.

7878-metodaAbych hotely oslovil, využiji metodu 7878, z BHW fóra. Princip je v tom, že si vytipujete potenciál zákazníky, zjistíte jaké jsou jejich mezery, vytisknete si to, co by se dalo zlepšit a pošlete jim to dopisem.

Myslím, že původní metoda se zaměřovala jenom na negativní recenze a vy jste nabízeli, že pro podnik seženete nové pozitivní recenze, čímž posunete ty negativní dolů, kde nejdou vidět.

Ne všude pravděpodobně půjde tuhle metodu využít, u menších guesthousů a letních domů se asi tak snadno k adrese nedostanu anebo na ní nebydlí nikdo, kdo by mohl udělat rozhodnutí, zda do businessu se mnou jít. Občas se asi budu muset dostat ke kontaktu jinak, sehnat si e-mail nebo telefonní číslo.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Podnikáte pro peníze, nebo pro radost?

První reference

Abych vypadal důvěryhodněji a klienti viděli, jak by to mohlo vypadat, vytvořil jsem jeden web pro hotel, kde jsem pracoval v minulosti a web pro moji službu na pronájem aut.

iceland farm house


car rental hella iceland

Tohle prezentuji na svém „agenturním“ webu GeysirMarketing.com, který teď bude sloužit jako moje výkladní skříň (ještě není kompletně hotový).

Dnes bych chtěl otestovat pár placených šablon a mrknout se i na nějaké použitelné, které jsou zdarma a vybrat si z nich prvních pár, na kterých začnu stavět ukázkové demo verze.

Jakmile se mi podaří zvládnout tohle, vymyslím si, co přesně bych chtěl mít v dopisu, vytisknu pár prvních verzí a začnu rozesílat. Ve stejnou dobu nejspíš vyzkouším i emaily a uvidím, jaké budou reakce.

O dalšími vývoji budu informovat 🙂

 

19 komentářů

 1. Tom 12.12.2018
  • Radek Strouhal 12.12.2018
   • M. 12.12.2018
  • M. 12.12.2018
   • Radek Strouhal 12.12.2018
    • M. 12.12.2018
 2. Diginomad 12.12.2018
  • Radek Strouhal 12.12.2018
 3. Jakub K. 12.12.2018
  • Radek Strouhal 12.12.2018
 4. M. 12.12.2018
  • Radek Strouhal 12.12.2018
 5. Classic 12.12.2018
 6. Classic 12.12.2018
 7. Boris 13.12.2018
 8. Jack 13.12.2018
  • Radek Strouhal 13.12.2018
 9. Michal 20.12.2018
 10. MO 27.12.2018

Přidej komentář