I špatné rozhodnutí je rozhodnutí

rozhodnutíNevím jak je tomu u ostatních freelancerů, ale já musím docela často dělat rozhodnutí. Rozhodnutí, u který si nejsem na 100% jistý, že jsou správná, přinesou efektivitu nebo peníze.

Často je potřeba se rozhodnout, jestli zvolit špatnou variantu anebo ještě horší, ale někdy to prostě jinak nejde.

Co je pro mě ale důležité? To, že to rozhodnutí udělám rychle a co nejlépe – ale hlavně se rozhodnu.

Setkávám se dost často s tím (hlavně když se něco řeší ve více lidech),  že se nemůžeme jako tým/skupina dohodnout a právě hledáním toho nejlepšího řešení a rozhodování o tom, jaké řešení to vlastně je, nás dokáže pěkne zaseknout a vzdálit tomu skutečnému problému.

Stejné je to ale i často u lidí, kteří fungují samostatně a mají řešit svoje problémy, ať už osobní nebo pracovní. Plno lidí, místo toho, aby vzali zodpovědnost na sebe a rozhodli, stále hledá nějaký únik, lepší řešení a hlavně nějakou pohodlnou variantu, kdy nebudou nic riskovat a jejich rozhodnutí tak vlastně nebude mít takový význam (hlavně v případě neúspěchu).

Myslím si, že tím, že rozhodnutí dělám sám a zbytečně moc se s rozhodováním nezdržuju, můžu postupovat mnohem rychleji a hlavně se můžu naučit mnohem víc. Zjistím totiž postupem času, jaká rozhodnutí byla ta správná, proč a jak se vyhýbat těm nesprávným.

Příkladem může být moje aktuální bydlení.

  • Nebylo to možná na první pohled dobré rozhodnutí, bydlím sám v několikapokojovém domě.
  • Musím platit vysoké nájemné, i když ty prostory zatím nevyužiju.

Ale rozhodl jsem se pro tuto variantu, protože mám rád svobodu a možnost podnikání v domě i offline způsobem (třeba jako second hand) mě láká a motivuje k práci víc, než kdybych bydlel v nějaké garsonce a dělal čistě MFAčka.

Z hlediska financí to nebylo správné rozhodnutí a výdaje se mi kvůli tomu značně zvýšili, ale právě díky tomu tlaku dokážu pracovat lépe a mám tak nějaký cíl (offline podnikání), který si chci splnit.

Je proto štěstí, že se můžu o svém bydlišti a místě podnikání rozhodnout sám, protože pro ostatní není tohle rozhodnutí určitě tak zajímavé, jako z mého pohledu. Kdoví, třeba tu nakonec rozjedu ještě zajímavější byznys, než který bych mohl dělat přes internet někde z kanceláře 🙂

NEPŘEHLÉDNĚTE  2 tipy na zvýšení pracovitosti

6 komentářů

  1. Kamil Staš 27.3.2014
  2. Andre 27.3.2014
  3. Michal 27.3.2014
  4. Igor 28.3.2014
  5. Martin 3.4.2014
  6. Kerel 9.4.2014

Přidej komentář