Jak vydělat 100 000 Kč díky jednomu webu

Možná, že si někteří z vás vzpomínají na to,  že jsem asi před rokem dával tipy na pár volných domén. Mezi nimi byla tehdy i doména CinskaPujcka.cz.

Doménu jsem objevil tím, že jsem dělal analýzu klíčových slov pro moje finanční weby a všiml jsem si, že si lidé pletou Japonskou půjčku a hledají místo toho „čínská půjčka“ případně „čínská půjčka recenze„.

Bylo to ještě v době, kdy si těchhle klíčových slov nikdo nevšiml. Tak jsem řekl si,  že i malý půjčkový traffic může něco vydělat a registroval jsem si ji.

Jak dlouho jsem tvořil web?

Poslední dobou jsem ale stále línější, takže se mi ani nechtělo tvořit vlastní landing page. Stáhl jsem prostě dvoustránkovou HTML šablonu z Volsoru a nahodil ji.

Z hlediska SEO nic moc, z hlediska efektivity dobrý. Nechtěl jsem mít samozřejmě úplnou kopii, takže jsem tam doplnil vlastní optimalizované texty, upravil ALTy obrázků, vylepšil titulek a získal pár zpětných odkazů.

Naštěstí jsem měl v té době už weby, které měli nějakou autoritu (například recenzezdarma.cz) a tak jsem tam vypadal recenzní články, které se pak umísťovali na longtailová spojení jako právě „čínská půjčka recenze“, „čínská půjčka diskuze“, apod.

Traffic tam sice nebyl velký, maximálně v desítkách denně, ale podle mě docela konverzní.

Návštěvnost z vyhledávačů nebyla ale dostatečná a tak mě napadlo, že tam budu posílat popup traffic. Nastavil jsem si tedy na svých dalších webech vyskakovací okna.

Nikdy jsem neměřil to, jak konverzní popupy jsou, ale zdá se mi, že nejlépe fungovalo tohle (tlačítko ANO i NE směřovali na doménu Cinskapujcka.cz).

jak jsem vydělal sto tisíc

 

Jak už vám asi dochází, nadpis byl trochu bulvární. Částka 100 000 Kč, kterou mi web zhruba vydělal, se totiž skládá i ze zisků, které jsem měl díky trafficu z ostatních webů.

Nedá se ale říct, že by si doména sama nic nevydělala. Podařilo se mi na určitou dobu dostat na první pozice na kws „čínská půjčka“ a to jak na Seznamu, tak na Google, takže jsem měl cenný traffic úplně zadarmo.

Podobně se mi dařilo pochytat také longtail (s finančními magazíny), takže když jste hledali něco ohledně čínské půjčky, museli jste na mě narazit.

Kolik ty půjčky teda sypou?

Protože jsem na tuto doménu (mám i další) posílal většinu trafficu, vydělal tento projekt ze všech Volsor webů nejvíc. Doménu jsem registroval na podzim roku 2015 a už ten rok stihl web vydělat 6000 Kč. Rozjelo se to ale pořádně až loni v roce 2016, kdy jsem na provizích vydělal 65 000 Kč.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Návratnost a ušlý zisk case studies

Teď asi přemýšlíte, jak se mi podařilo udělat ještě dalších 35 000 Kč, aby to byla ta stovka. Poslední zisk z tohoto webu byl díky tomu, že jsem doménu prodal.

Hlavním důvodem jsou legislativní změny v sektoru půjček. Sám ještě nevím, jak to teď vlastně je. Rozhodně se ale affiliate v oblasti půjček zkomplikoval a já dávám přednost jednodušším cestám.

Možná si říkáte, že cena 35 000 Kč za projekt, který vydělá ročně 65 000 Kč je málo. Je potřeba ale myslet na to, že doména monetizovala popupový traffic z jiných webů, který už k ní samozřejmě neprodávám.

Může se to podařit i vám?

Jak můžete sami vidět, když trefíte dobrou niku a jste připraveni, můžete relativně snadno vydělat pár desítek tisíc jen tak bokem.

Popupový traffic můžete získat často snadno, například ze seriálových webů, které vám vždy nějakou návštěvnost udělají. Já na půjčky přeposílám i netématický traffic, například z pokemonových webů anebo z netématických magazínů. Těžko změřit, jak je co efektivní, ale s tímhle nízkým trafficem to asi ani nemá moc cenu.

Nápad bych ale určitě nedostal, kdybych brainstormoval někde s kamarádem u piva, anebo prostě jen seděl a přemýšlel. Informace o tom, co se hledá, mám díky tomu, že klíčovky na finance dělám často, mám přehled o affiliate programech a potenciálních možnostech monetizace. Je potřeba jít tomu štěstí naproti a ne jen sedět na Webtrhu a vykecávat se o tom, co by mohl být dobrý byznys 🙂

6 komentářů

  1. Poděs 17.1.2017
    • Radek Strouhal 23.1.2017
  2. Peťo 18.1.2017
  3. Fenix 19.1.2017
  4. alex 23.1.2017
    • Radek Strouhal 23.1.2017

Přidej komentář