Jak mi pomohla změna prostředí

Posledních několik měsíců pro mě nebylo moc motivačních a najít chuť do práce bylo pořád těžší a těžší. Zasekával jsem se na jednom místě, zabýval jsem se maličkostmi, opravoval staré nefunkční weby místo toho, abych začal dělat na nových lepších webech.

Z tohoto začarovaného kolotoče jsem se jen těžko dostával. Věděl jsem, že s tím musím něco udělat a jediné řešení, které mě napadlo bylo vypadnout. To byl taky důvod, proč jsem druhý týden v červnu vyrazil s několika kamarády na výlet po České republice.

Nejsem zrovna typ člověk, který by se zajímal o technologické vychytávky, takže jsem si nevezl notebook, tablet a dokonce ani můj mobil nezvládne prohlížení internetu přes wi-fi. To je ale právě to, co mi pomáhá. Být offline, zapomenout na to, že bych měl někde měnit odkazy, starat se o expirace domén a další věci.

Práce, která mě doma po několika hodinách už nebavila, na výletě najednou začala být to, na co jsem se těšil. Už čtvrtý den jsem myslel na to, jak si doma ve svém koutku začnu budovat svůj fitness blog a jak se konečně dostanu k tomu, abych vyzkoušel udělat web v anglickém jazyce.

Moje cestování ale tímto výletem nekončilo, samotný výlet po ČR byl spíš jen odpočinek a relax. To lepší přišlo až „tripem“ do Itálie, kam jsem vyrazil pár dnů po příjezdu z výletu.

S třemi skoro neznámými borci jsme si koupil levné letenky u Ryanairu a vyrazili do Bergama, nedaleko Milána. Sebou jsem měl jen oblečení, spacák a trochu jídla.

Výlet stál za to nejen proto, že jsem poprvé vyšel velké převýšení (za jeden den asi 1200 metrů v oblečení, v jakém chodím nakupovat) ale také jsem se dostal z české kotliny a viděl, jak společnost funguje jinde.


Sever Itálie byl pro mě dost inspirativní. Sice jsme neviděli nikoho moc pracovat, za to ale všude jezdili mnohem lepší auta, každý měl luxusní bydlení, atd. Byl to opravdu rozdíl oproti Česku, kde si pořád někdo stěžuje, všichni jsou chudí a nikdo nic nemá. Hlavně jsem si uvědomil, že i drahé a luxusní zboží si najde své zákazníky a není potřeba za každou cenu tlačit ceny dolů.

Celkově mi to cestování dalo na čas zase náhled a trochu jsem získal odstup od mých plánů a to-do listů. Člověk najednou vidí, co je důležitější a co ho jen zdržuje a nikam neposune.

Každému bych takový výlet doporučil, nestojí to mnoho ale „zisk“ je velký. Často k tomu stačí jen návštěva Rakouska nebo Německa, kde je prostě vidět, že i když je krize, západ je na tom pořád dobře.

NEPŘEHLÉDNĚTE  V neděli se nedělá

4 komentáře

  1. Jakub Musil 28.6.2012
  2. jarda 19.7.2012
    • Radek 19.7.2012
  3. jarda 19.7.2012

Přidej komentář