Jak porazit SEO konzultanta? – díl II.

Jak porazit SEO konzultanta - všechny články
 1. Jak porazit SEO konzultanta?
 2. Jak porazit SEO konzultanta? – díl II.

Porazit SEO konzultanta je snadný, stačí něco dělat. Když navíc věci děláte správně, máte výhru jistou, tak jako já. Pravidelní čtenáři možná ví, že s Markem soutěžíme o to, kdo je lepší na SEO a v praxi to testujeme tak, že máme 2 eshopy a snažíme se získat co nejvíce objednávek.

I když to mohlo zpočátku vypadat, že má Marek šanci, teď už je to jen soutěž o to, jestli jsem nejlepší já nebo můj odraz v zrcadle.

tyc-na-selfieCo a kde prodáváme?

Někteří z vás už ví, že jsme si jako produkt k prodeji vybrali selfie tyče s tlačítkem.

Já mám eshop na Woocommerce na TycNaSelfie.cz, Marek má WordPress + Contact form na webu MojeSelfieTyc.cz (odkaz nedostane, je moc cennej).

Já jsem dělal eshop jen tak narychlo a je to zatím jen beta, ladím to za běhu.

Sice jsem ještě úplně správně nerozvrhl rozmístění klíčových slov na webu a nejspíš jsem si odpálil hlavní stranu webu nakoupením špatných odkazů, ale i tak už mám pravidelnej organickej traffic v desítkách lidí denně.

Docela vtipný je, že mám tak třetinu návštěv z Bingu, asi se tam dá prosadit nákupem levných sidewide odkazů 🙂

Kolik je prodejů?

Start byl slabší a první 2-3 týdny to bylo tak po 1 objednávce za týden, ale teď se to trochu rozjíždí. Udělal jsem nějaké úpravy na webu, produktová stránka v začala v SERP na Google i Seznam trochu chytat a poslední 2 dny vždycky 2 objednávky denně.

analytics-tyc-na-selfie

Takže od té doby, co jsem vypnul PPC reklamy a jedu bez placené reklamy už mám 11 objednávek. Pokud se nepletu, Marek měl dnes svoji třetí 🙂

Skore:

11:3 (pro mě samozřejmě)

Jak u mě probíhá propagace?

Já jsem se za poslední dobu vlastně eshopu skoro nevěnoval, takže celé SEO spočívalo v tom, že jsem po spuštění shopu nakoupil nějaký odkazy na Ads.ranky.cz, rozhodil pár článků po svých webech, pak nějaký sidewide odkazy, bannery a možná trochu „komentářovýho spamu“ (nofollow a dofollow odkazy z pravidelně aktualizovaných blogů).

Když o tom tak přemýšlím a dívám se do SERP, vlastně nechápu, odkud ty objednávky chodí.

Btw. mám další eshop na stejný kws, bez nakoupených shit odkazů a je pár pozic pod Markem

Další vlna propagace bude brzy, ale chci poladit strukturu webu, přidat obsah a vybrat si teď pár kvalitnějších odkazů, abych si spravil odkazový profil.

Je tam ještě docela dost možností, jak pochytat lidi z longtailu, takže se můžu klidně vyhrát i s penalizací na hlavní kws. Někde už jsem totiž slyšel, že návštěvníci z longtailu jsou konverznější a my naštěstí soutěžíme na počty objednávek.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Shrnutí roku 2016 - jak jsem se dostal z deprese

Kdybych to měl shrnout, tak to zatím vypadá tak, že udělal SEO rychle a špatně a pak na to kašlal, ale i tak mám asi 3x víc objednávek než Marek 🙂

14 komentářů

 1. Zbyněk Buřival 11.8.2015
 2. Domény na prodej 11.8.2015
  • Radek 11.8.2015
   • Marek Hnátek 12.8.2015
    • Radek 12.8.2015
     • Marek Hnátek 12.8.2015
 3. Marks 11.8.2015
 4. Honza 11.8.2015
  • Radek 12.8.2015
 5. Poděs 18.8.2015
  • Honza 18.8.2015
 6. Kubát 12.1.2016
  • Radek 12.1.2016

Přidej komentář