Jak vypadá Pokémoní MFA reality show?

pokemon-go-aplikaceSnad všichni, kdo jsme na internetu, jsme slyšeli nebo četli o boomu hry Pokemon Go. Tahle hra pro smartphony vypadá jako silnej trend a dokazují to i statistiky.

Počty uživatelů jsou obrovské a stejně tak narostla hledanost hry Pokemon Go a dalších slovních spojení, čehož jsem se rozhodl využít.

Pár dnů po tom, co jsem o hře slyšel jsem si zaregistroval doménu Pokemania.cz. Nejsem ovšem jediný, koho to napadlo.

Další „soutěžící“ v této reality show

Web o hře Pokemon Go tu už nějakou dobu existoval, ale to mi vůbec nevadí, konkurenci mám vždy. Ve stejném období, kdy jsem začal dělat svoje MFA jsem ve výsledcích vyhledávání zaregistroval další podobné magazíny o Pokemon Go.

Aktuálně se tak v SERP peru s těmito magazíny:

pokemon-goPokud se nepletu, ještě se minimálně jeden hráč přidá a objeví se ještě jedno MFA. Čekám ovšem, že se objeví i další, o kterých ještě nevím.

Z těch nových webů, které vznikli zhruba před 3 – 5 dny, se myslím daří nejvíc webu PGhra.cz, za kterou stojí Jakub Knytl.

Návštěvnost jeho webu dosahuje bez problémů 1000 návštěv denně, což je tak 10x víc než mám zatím já.

Přepkvapivě dobře si stojí taky web http://chytpokemona.cz/, který má taky vyšší návštěvnost než moje http://pokemania.cz.

Webmaster webu ChyťPokémona má ale fanpage na Facebooku, tak je možné, že něco chodí i odtamtud.

Počet indexovaných stránek na Seznamu:

Pokemania.cz: (10)
Hrapokemongo.cz: (89)
Pghra.cz: (7) tady by bylo víc, ale je to nová doména redirectnutá z pokemongohra.cz
Gopokemon.cz (1)
Pokemongo-hra.cz (7)
Chytpokemona.cz (1)

Další faktor, který jsme srovnával, byla rychlost načítaní. Díky dobré radě od Radima Sklenáře jsem zjistil, že traffic tam bude největší pravděpodobně z mobilu, takže je potřeba mít responsivní a rychlý design.

pokemania-rychlost-nacitani

Změnil jsem tak původní tmavší šablonu a zvolil jsem něco rychlejšího. Uvidíme, jak moc bude hrát rychlost načítání v SERP roli.

Teď to určitě zásadní vliv nemá, důležitější je podle mě pravidelná aktualizace, dostatek obsah a velký počet podstránek s originálním a dostatečným obsahem.

Já tam podstránek zatím moc nemám, ale už mě napadají věci, díky kterým by to šlo zlepšit.

Naštěstí se taky (snad denně) aktualizuje našeptávač Seznamu, takže se tam objevují nové longtaily a já můžu zaměstnávat textaře, kteří se teď postarali o celý obsah webu.

pokemon-go-hra

Aktuálně jsem tak rozhodně v mínusu, doména stála cca 200 Kč a za texty už to může být ke 3000 Kč. Návratnost zatím vypadá vtipně, dnes jsem vydělal prvních 22 haléřů (aha, tak změna, už je tam 17 Kč).

NEPŘEHLÉDNĚTE  Jak se připravujeme na vánoce?

Reklamní jednotky jsem také trochu upravoval. Nejprve jsem měl reklamy v hlavičce a v obsahu, s pevnou velikostí. Teď jsem ale přešel na 3 Adsense jednotky v obsahu, 2 responsivní a jedna 250×250. Reklamy nahazuji už teď hlavně kvůli indexaci Googlem, nějak mu to totiž trvá.

Sice budu do webu ještě něco investovat, ale návratnost by nakonec nemusela být tak špatná. Věřím, že tak rok se tak bude Pokemon Go hledat ještě docela dost, takže je spousta času na tom něco narýžovat.

Důležité pro mě je hlavně to, aby to bylo pasivně, takže určitě nechci mít fórum a řešit tam s děckama, proč nemůžou najít Charizarda 🙂

Uvidíme, jak se k tomu postaví konkurenční weby o Pokemon Go a které z cest se nakonec ukáže jako nejefektivnější. Nečekám, že budu mít nejnavštěvovanější pokémoní web, ale chci, abych na tom byl z hlediska vložené úsilí/vydělané peníze, co nejlépe 🙂

AKTUALIZACE

Kromě hlavního webu Pokemania.cz jsem nakonec spustil ještě další web, věnovaný hře Pokemon Go na adrese PokePlanet.cz. Zde zkouším nižší náklady a rychlejší návratnost, tak uvidíme, jak to vyjde 🙂

13 komentářů

 1. Vladimir 15.7.2016
  • Radek 15.7.2016
 2. Kamil Staš 15.7.2016
 3. Holina 15.7.2016
  • Radek 15.7.2016
 4. Zbyněk Buřival 15.7.2016
  • Ivo 21.7.2016
 5. Záhradkár 16.7.2016
 6. Edo 15.11.2016

Přidej komentář