Jak získat odkaz z Wikipedie?

Ti, kdo se věnují linkbuildingu určitě narazili v různých SEO poučkách na to, že jedním ze zdrojů zpětných odkazů může být Wiki. Já jsem se většinou na encyklopedii nezaměřoval, protože dostat odkaz z tohoto webu znamená mít opravdu zajímavý web, což většinou moje MFA weby nejsou a jde to poznat na první pohled, takže editory neoblafnu.

Jak dostat odkaz z Wikipedie?Pokud dělám web spíš pro zábavu, než za účelem zisku, občas zkouším získat odkaz z tématické stránky na Wiki. Díky tomu, že danou stránku může editovat kdokoliv, lze odkaz vložit okamžitě. Schválení je však dodatečné a často znamená smazání odkazu.

Nedávno se mi však podařilo konečně si pozici mezi odkazy udržet.

Web, který se mi podařilo do Wiki dostat jsem tu už nedávno zmiňoval v článku o offline podnikání – jde o stránku PestujuCesnek.cz, na které mám momentálně blog a je to taková česneková minikrosajta. Stránky ještě nejsou kompletně hotové a mohl bych tam toho přidat víc (seznam pěstitelů, videonávody,…), ale momentálně na to není čas a není to priorita.

V každé situace samozřejmě neudělat web tak rozšířený a nelze tam využít například diskuzi či recepty.

Proto je potřeba k hlavnímu webu udělat tématickou mikrosajtu, u které už můžete využít více možností propagace, ať už díky sociálním sítím nebo právě odkazu z Wiki.

Články na podobné téma:

Share

14 Responses

 1. Nevíš, jak to přesně funguje na Wiki s tím „schvalováním“? Tam to má beztak pod palcem vždycky nějakej aktivní Wiki přispěvatel a zůstává to na jeho libovůli ne? Alespoň co vím, tak do nějakejch sekcí nemám nárok dostat odkaz jen proto, že mě tam kvůli Sternovi nesnáší jeden místní trouba a automaticky mi to maže.

  Ale třeba u posledního článku se mi podařilo narvat odkaz přímo do hesla shodnýho s titulkem článku a vydrželo to (přestože tam byly pokusy o smazání). Nicméně relevantních odkazů (k tématu) už jsem se na Wiki snažil vkládat víc a zpravidla to bylo smazáno (kým přesně? komuniout?).

  Nevím pořádně, jak to to probíhá a zatím jsem to nějak nestudoval, ale tohle by mě docela zajímalo (už jen proto, že na svůj primární keyword [psychoanalýza] jsem v Googlu už dlouho druhej hned za stránkou na Wiki).

  • Radek napsal:

   Já přesně nevím a o mazání bych vlastně ani nevěděl, ale někde při editaci se mi tam zobrazuje zpráva od nějakého z editorů, kde mě upozorňuje, abych už tam nespamoval. Nejsem tam ale zaregistrovaný, hlídají to jen IP. IMHO tam je nějaká skupina vybraných editorů, kterým se věří víc a těm se asi někde objevují aktualizace stránek a oni je schvalují/zamítají. Jak to je ale doopravdy netuším.

 2. není náhodou odkaz z wiki nofollow?

  • Radek napsal:

   Nofollow to určitě je, ale i tak si myslím, že ten odkaz má hodnotu. Robot asi neberu v úvahu, že jde o takový web, ale získám odkaz z velmi tématické stránky s min. externích odkazů. Tuto stránku Google dává na přední místa v SERP na „česnek“, takže se dá předpokládat, že je to pro něj autoritativní web. A i nofollow odkaz z autoritativního tématického webu má určitě cenu.

  • Pokud je například na daný keyword ta Wiki stránka na prvním místě v SERPu, tak si tímhle můžeš zařídit i reálnej traffic. Mně takhle chodí na jeden článek z toho odkazu na Wiki cca 5 lidí denně.

 3. Anon napsal:

  Do Wiki je těžké propašovat vysloveně komerční stránky jako jsou MFA a affilweby. Ale pokud se vám to podaří, tak je to záruka příchozích návštěvníků.

 4. Lydie napsal:

  Odkazy, které jsem do české Wikipedie dala sama, mi taky všechny postupně smazali. Tak jsem snahy zanechala…
  Ale pár odkazů na můj web se objevilo od zahraničních redaktorů na jejich národních Wiki, když odkazovali v nějakém článku na mé fotky.

 5. Anonymní napsal:

  jj, odkazy z wiki jsou vzdycky nofollow, ale to vubec nevadi..google pro takove vysoce autoritativni weby pouziva jine hodnoceni..obecne se totiz uplne moc nevi, ze neni nofollow jako nofollow a takovy odkaz je vzdycky plus jako blazen..

  jinac editori na wiki jsou v podstate takova mala mafie, takze byva zazrak, kdyz se odkazy na mensi weby bez super originalniho contentu z pocatku udrzi..bylo toho o tom uz napsano celkem dost, jeden zajimavy clanek napr zde: http://www.lupa.cz/clanky/jan-handl-temna-stranka-wikipedie/

 6. Musilda napsal:

  U Wikipedie bych žádný nofollow neřešil, je to dobrý odkaz a tím je řečeno vše. Ale už jsem viděl i odkazy na eshop, takže určitě se to vyplatí zkoušet.

 7. Marek L. napsal:

  Odkazy z Wiki sa hodia, privedú tématických návštevníkov a celkovo sa do odkazového profilu hodia.

 8. Honza napsal:

  Tak o tom slyším poprvé, že je možné získat dobrý odkaz z wikipedie. Pokud to vyjde, je odkaz určitě kvalitní

 9. Poděs napsal:

  Za posledních 6 měsíců mám z Wikipedia 283 návštěv, takže to určitě nějaký smysl má.

 10. Kamcza napsal:

  Taky mám z Wiki pár dobrých zkušeností, ale i tak mi to přijde jako hodně práce za celkem ne úplně jistý výsledek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *