Jaký byl sraz o WordPressu

Pravidelní čtenáři už vědí, že jsem byl minulý víkend na dalším srazu Markeťáků ve Žďáře nad Sázavou, kde tentokrát přednášel Vláďa Musílek o WordPressu.

Popravdě se mi zpočátku na sraz úplně nechtělo, protože teď nerad zbytečně utrácím, pokud to není nutné a čekal jsem, že to bude jen o základech WordPressu a moc se tam toho nedozvím. Jak to nakonec dopadlo?

Podle přihlášených účastníků nás mělo být asi 20, nakonec všichni nedorazili, ale i tak se nás tam sešlo dost (z blogerů si vzpomínám jen na Rubena). Někteří z nás asi WordPress nepoužívali tak aktivně jako já, takže pro ně měla přednáška určitě velký přínos. Nečekal jsem ovšem, že si toho zapíšu tolik i já.

Mě osobně zaujal především seznam pluginů, které Vláďa doporučoval. Část z nich jsem znal, ale o mnohých jsem netušil a hned po příjezdu jsem je začal nahazovat na svoje weby. Příkladem je třeba Next Level Cache nebo BJ Lazy load.

Jak možná někteří víte, Vláďa dost rozumí nejen WordPressu ale také Woocommerce, což je plugin, který udělá z WordPressu e-shop. Právě tohle využívám i já a tak jsem měl několik otázek.

Vláďa mi dal v tomhle dost cenných rad, za které by si nějaký konzultant vzal určitě nemalou částku. Přitom v Česku snad ani není větší specialista, takže který by takhle radil, takže to pro mě byla jedinečná šance jak získat cenné info zdarma.

Změny jsem hned začal aplikovat při stavbě nového e-shopu a ukázalo se to jako správná volba. Web nyní běhá velmi rychle a to ho mám jen na sdíleném Wedos hostingu.

Určitě jsou tam ještě nějaké mezery, ale Vláďa mi ukázal styl myšlení, takže už vím, na co si dávat pozor a co může dělat problémy.

Za mě tedy určitě jeden z nejlepších srazů, co jsem zatím zažil. Navíc se tam sešla super parta, poznal jsem nové lidi a o to víc si uvědomuju, že v takové skupině lidí je mi mnohem lépe než u nás na vesnici v hospodě 🙂

Pokud máte, podobně jako já, e-shop na Woocommerce, pak bych doporučil zainvestovat do školení Jak zrychlit WordPress pod 1 sekundu, případně do některého z pluginů, které Vláďa prodává u sebe na Toret.
Podle mě jsou částky za pluginy opravdu nízké a v oboru ecommerce se vám peníze rychle vrátí, pokud to myslíte alespoň trochu vážně.


wordcamp-event-2

NEPŘEHLÉDNĚTE  Proč často měním rozhodnutí?

8 komentářů

 1. Diginomad 4.2.2016
  • Petr 4.2.2016
   • Radek 8.2.2016
  • drago 8.2.2016
   • Diginomad 24.2.2016
 2. Petr 4.2.2016
  • Radek 8.2.2016
  • Tomáš Lípa 19.2.2016

Přidej komentář