Kolik peněz je k podnikání potřeba?

Plno lidí si myslí, že k tomu, aby začali podnikat potřebují velké finanční prostředky, které rozhodně sami dohromady nedají a je na to nejspíš potřeba půjčka.

Mezi těmi, kdo už trochu podnikat začali, to naštěstí s takovými názory není tak špatné, ale s klasickými osmihodinnovými „dělníky“ je to už horší.

Často to ale není vůbec potřeba a to hlavně díky tomu, že máme internet a spoustu dalších možností. Vydělávat na internetu můžete nejen klasickými PPC reklamami nebo affiliate marketingem, můžete si budovat svoje seznamy mailů, které pak monetizujete anebo prodáváte služby.

Jediné, co potřebujete je čas, počítač a připojení k internetu. Nepotřebujete hosting a vlastně ani doménu, na začátku vám klidně postačí internetové stránky od Webnode. Já sám jsem na samém začátku svého podnikání vložil jen 200 Kč na bankovní účet, což byla minimální částka pro aktivaci.

Všechny ostatní peníze jsem si vydělal buď prací na zakázku, prodejem webů anebo vydělávání na reklamách.

Článek ale dnes píšu proto, že jsem se rozhodl spustit affiliate web. Všechno co mě to stálo byla doména, kterou u Subregu koupil za 20 Kč. Jedná se o doménu BezhotovostniPujcka.eu, na které udělám několika-stránkový web, kde si lidé budou moci přes formulář zažádat o půjčku.

Mohl bych si koupit hosting, instalovat WordPress, ladit šablonu..ale po shlédnutí přednášky Pavla Matouška jsem se rozhodl, že radši udělám něco funkčního hned, než abych udělal něco moderního, co bude mít chyby a budu to dělat dlouho.

Samotnému se mi totiž osvědčilo, že nejlepší je začít makat na projektu hned, když má člověk ten správný „drive“, motivaci a chuť do práce (i když se už stmívá).

Už jednou jsem tak rozjížděl doménu na hostingu u Subregu /není tam Mysql databáze, takže žádný WordPress/, a dnes je to web, který patří mezi mé dva první nejvýdělečnější weby. Teď už ten web běží na WordPressu, poté co si vydělal na hosting. Díky pluginu Redirection jsem cesty přesměroval na nové články.

O tom, jak se bude web rozjíždět se budu snažit psát, i když kvůli kopírování nemůžu zveřejňovat konkrétní postupy propagace, ať už jde o SEO, PPC kampaně nebo jiné zdroje trafficu.

V souvislosti s investicemi do podnikání bych chtěl doporučit článek Six figure businesses built for less than 100 dollars – 17 lessons learned, který jsem dnes objevil a kde potvrzují moje názory.

Články na podobné téma:

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *