Školení linkbuildingu od Psavce

Tento víkend jsem přijel do Žďáru nad Sázavou na hotel Jehla, kde probíhal sraz Markeťáků na Vysočině s přednáškou Vládi Musílka o WordPressu.

Neodjížděl jsem jako většina účastníků hned ten večer, ale zůstal jsem na celý víkend a tak jsem měl možnost vyzkoušet si individuální kurz linkbuildingu od SEO konzultanta Marka Hnátka (na Twitteru je jako @psavec).

Možná někteří z vás nevědí o naší minulé soutěži, kdy jsme se snažili dostat naše prodejní weby na selfie tyče na nejlepší pozice ve vyhledávačích a získat tak co nejvíce objednávek.

Markovi se podařilo soutěž vyhrát a to právě díky lepšímu linkbuildingu (eshopy fungují stále a denně chodí objednávky). To byl z další důvodů, proč jsem chtěl jeho kurz vyzkoušet a nasbírat další nové know how. Teď už k samotnému kurzu…

Individuální školení (nejen) linkbuildingu

skoleni-linkbuildinguMarkovo školení linkbuildingu je podle popisu na Naučmese.cz určené začátečníkům i pokročilým, ale nečekal bych, že se dozvím něco nového – protože se v oboru pohybuji už dlouhou dobu a mám i praktické zkušenosti.

Marek mě ale mile překvapil a zapsal jsem si hned několik věcí, které použiju ve svém podnikání a aplikuji je na svoje projekty, především tedy u e-shopů.

Tento kurz se skládá ze dvou částí – teoretické školení a praktický workshop. Kdybych to shrnul, v první části jsme probírali proč přemýšlet o linkbuildingu tak jak to Marek školí, v druhé části pak získáte informace o tom, jak tyhle informace převést do praxe.

Jak už jsem zmiňoval, nejsem v SEO nováček, ale mám jednu „nevýhodu“. Přeci jen dělám jen na svých projektech a mám tak know how, které jsem si získal jen svou prací.

Marek narozdíl ode mě spolupracuje s různými typy webů, ať už jde o firemní weby, internetové obchody anebo neziskové organizace. U každého z těchto typů webů se dělá SEO poněkud jinak, díky čemuž zná více metod než já a nemá tak „omezený“ úhel pohledu.

Jak už jsem zmiňoval, kromě tohoto blogu provozuji i dva eshopy, Zefstyle.cz a Selfieobchod.cz a díky tomu, že šlo o individuální kurz jsem mohl s Markem řešit uplatnění nového know how v praxi a přímo pro tyhle weby. Kurz je ale postavený univerzálně, je obsáhlý, takže nově nabyté znalosti můžete uplatnit ve všech oborech.

Nejde totiž jen o samotný linkbuilding, ale i jeho přesah do dalších oblastí marketingu.

I když jsem nebýval zastáncem toho, že SEO je poslední dobou více o PR, virálu a dalších částech marketingu/podnikání, právě provozováním e-shopů přicházím na to, že minimálně na Google už dnes „staré“ SEO neplatí a je potřeba se na to dívat více s nadhledem.

Probírali jsme třeba virální metody, které jsou dneska často mnohem efektivnější než staré metody, viz třeba projekt darujhovno.cz, o kterém určitě už většina z vás slyšela.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Jak snížit procento nevyzvednutých zásilek a dobírek

Tahle cesta je podle mě i podle Marka tou, která má budoucnost, takže jsme se ve všech bodech školení shodli a neměl jsem k tomu žádnou výtku (samotného mě to překvapilo).

Individuální kurz bych určitě doporučil před hromadným školením, protože tam bohužel často nezbývá čas na to, aby se mohlo u vašeho projektu zajít opravdu do hloubky, což je podle mě dost podstatné.

Individuální školení nyní na Naučmese.cz dostupné není, ale můžete si ho domluvit, stačí kontaktovat přímo Marka Hnátka přes jeho web www.marekhnatek.cz.

2 komentáře

  1. Václav 24.11.2016
  2. Milan Vrba 8.10.2017

Přidej komentář