Míň času, větší efektivita

Jak jste si asi všimli, moc tady poslední dobou nepíšu a neobjevují se ani reporty o MFA. Důvodem je to, že mě tady ta práce (sypání nesmyslných textů pro MFA, propagace půjčkových affilwebů,…) přestala bavit a uvědomil jsem si, že mě to vůbec nenaplňuje, právě naopak.

Vykašlal jsem se proto na hon za penězi, i když pořád samozřejmě musím vydělávat. Tlačit to ale tímhle způsobem dál nemá smysl, to bych taky nemusel zvládnout.

Za posledních 14 dnů jsem byl na internetu pracovně sotva 10 hodin, už nesleduju zisky, návštěvnost a konverze, ale nechávám to ať to samo funguje a radši jdu dělat něco ven, pokecat s lidmi anebo manuálně pracovat. Zatím weby fungují, takže u toho docela zůstanu a nevrátím se ke kofeinomarihuanovým dnům 🙂

Včera mi ale přišla objednávka na publikaci nějakých PR článků s tím, že texty mám i sepsat. Práci jsem přijal, nešlo o úplně nudná témata a je fakt, že nový obsah webům prospěje. Slíbil jsem, že zadání zpracuji do dnešního večera, celý den na to musí stačit.

Jaké bylo ale moje překvapení (dost negativní), když jsem ráno vstal a zjistil, že u nás nejde elektřina (takže router neposílá „internet“).

Něco tady teď opravují a tak už třetí den (ne po sobě jdoucí) se nepřipojím až do odpoledne. Normálně by to sice nebyl problém, ale dnes jsem zároveň musel k doktorovi a taky jsem si chtěl jít navečer kopnout fotbal. Kvůli tomu se tak možnost práce omezila a na zpracování objednávky jsem měl odpoledne ani ne 2 hodiny, během nichž jsem měl zpracovat 4 články na téma, které jsem si musel trochu nastudovat.

Normálně bych za 2 hodiny napsal asi jeden článek, 20x zkontroloval Twitter, pustil si blbost na Youtube, odepsal na 2 maily, prohlédl nové fotky nějakých kamarádek…

Dneska na to ale prostě nebyl čas a tak jsem otevřel OpenOffice, Google a zadání objednávky. Pustil jsem se do toho a makal. Přiznávám, že kvalita článků nakonec není taková, jak jsem si to představoval, ale přeci jenom nejsem expert na investice a tak jsem to sepsal tak jak to zvládám.

Samotného mě překvapilo, že jsem zvládl sepsat 4 NS během asi hodiny a půl a to i bez překopání kofeinem. Věděl jsem, že kvůli slibu musím práci prostě dodělat a právě tím se můj výkon zvýšil opravdu značně.

Důvodem efektivity je právě kratší pracovní doba, takže si člověk (nebo aspoň já) nemůže říct, že si udělá třeba 6 takových efektivních hodin. Jakmile už totiž vím, že mám tolik času, povolí se otěže prokrastinace a já se vrátím ke sledování blbostí a nepracovní morálce (TESTED).

NEPŘEHLÉDNĚTE  Jaký byl sraz o Wordpressu

Pro mou situaci je to ale teď ideální, nepotřebuju už pracovat na stovkách úkolů ale prostě za jeden den během hodinky až dvou vyřídím prioritní věci, které stačí k tomu, abych měl tolik peněz, kolik potřebuju.

Tím, že jsem přešel na trochu jiný způsob myšlení, asi pro mnohé z vás nebude blog už tak inspirativní, málokoho asi zajímá, jak žít s dostačujícím příjmem (=příjem na zaplacení soc., zdrav., bydlení + jídlo) a nesnažit se být bohatším, abych si mohl plnit „svoje sny“.

Já to tak ale chystám a radši budu mít míň peněz a víc času na věci, které mě baví, než abych se pořád dřel a nežil. Musím říct, že nový přístup je pro mě rozhodně super a zvolnění mi pomohlo jak fyzicky tak psychicky. Každému bych doporučil přehodnocení svých priorit, bohužel se to asi těžko chápe, dokud člověk nezažije určité události.

11 komentářů

 1. Adam 22.10.2013
 2. Vašek 23.10.2013
 3. Poděs 23.10.2013
 4. Andre 23.10.2013
  • Radek 28.10.2013
 5. panZero 23.10.2013
 6. Banánek 25.10.2013
 7. Jirka 27.10.2013
  • Radek 28.10.2013
 8. Pavel 27.10.2013
 9. Jan Hájek 30.10.2013

Přidej komentář