Affiliate programyProtože jsem se v poslední době přestal věnovat webům pro PPC a začal jsem víc makat na affil webech, zkouším různé programy a porovnávám je.

I když rychlost vyplacení není tím hlavním parametrem, který sleduji, není to něco, co by se mělo ignorovat. Ne všechny provizní programy totiž vyplácí včas, jak ukazuje diskuze na Webtrhu o Pelikánu.

Já jsem byl zatím většinou zvyklý na to, že posílám fakturu s 30ti denní splatností a peníze přijdou pár dnů před koncem splatnosti.

Nedávno jsem si žádal o výplatu v programu Nejprovize.cz (affil link) a splatnost jsem dával také několik týdnů. Fakturu jsem poslal 26. února zhruba o půl čtvrté odpoledne a hned druhý den jsem měl peníze na účtě.

Podobně rychle mi vyplatili provize i z affilu shopu Úžasné-dárky.cz. I když jsem měl některé provize neplatné (vrácené, nezaplacené objednávky..) tak jsme to rychle vyřešili. Fakturu jsem posílal 28. února (čtvrtek) a už 4. března (pondělí) jsem je měl na účtě. Platbu tedy provedli ihned v den přijetí faktury.

Pro mě je taková rychlost vyplacení peněz velmi příjemná, protože tak můžu peníze hned otočit a vyvíjet za ně třeba další affiliate weby. Mám tak například skoro měsíc náskok před těmi, kteří využívají konkurenční espoluprace.cz nebo adbenefit.cz.

A co vy? Jaké máte zkušenosti s rychlostí vyplácení v affiliate programech?

Články na podobné téma:

Sdílej a buď můj ambasador:
Kategorie: Affiliate

Radek Strouhal

Autor je webmasterem, který se stará o developování domén, tvorbu MFA a SEO.

10 komentářů

Kali · 5.3.2013 v 14.44

Já stojím na straně druhé – provozovatel e-shopu. Aktuálně dotahujeme affiliate program, ale nechtěl jsem jít cestou „one man show“ a proto jsem zvolil CJ.com jako kvalitního prostředníka. Jen doufám, že publisheři jsou se CJem spokojeni a nebude to krok vedle. Spouštíme do 14ti dnů.

  Radek · 5.3.2013 v 14.47

  Myslím, že v tvém případě je to dobrá volba. Zaměřuješ se na několik věcí a vedení affilu samo o sobě je určitě kupa práce. Já bych sice raději volil kombinaci třeba affilboxu + nějakého affil managera, ale třeba vám to u CJ bude vyhovovat 😉

   Kali · 5.3.2013 v 15.09

   Mě u CJe vyhovuje, že to je skutečně velmi dobře odladěná síť a slibuji si od ní, že nám pomůže v začátku získat půblishery. To si myslím, že je k nezaplacení. Nemám moc chuť psát všude možně, že máme nový affil a čekat, jestli to někdo vyzkouší. To raději zaplatím poplatky VIVnetworks. Snad tpo poběží a třeba i pro nás budeš tvořit affiliate weby – je to málo konkurenční prostředí, což micro affiliate webů nahrává.

    Josef P. · 29.3.2013 v 10.41

    Já myslím, že si vybral dobře. Já jsem s CJ spokojen, provize vyplácí pravidelně a včas a u podpora u programů také je. Taky bych řekl, že je lepší nechat propagaci za nějakou úplatu na Vivu než všude psát a upozorňovat na svůj nový affil.

Marek L. · 6.3.2013 v 13.38

Kali: následne by si mohol spísať článok na tému spolupráce s CJ, určite by výsledky zaujímali nejedného prevádzkovateľa eshopu.

  Kali · 6.3.2013 v 13.40

  A to máš asi pravdu, ale až tak někdy v červnu nebo červenci. 3mměsíce zkusit a hodnotit. Všeobecně jsem s jejich komunikací v současné době velmi spokojen.

Musilda · 26.3.2013 v 12.36

Já moc nejsem příznivcem affiliate programů, mám raději přeposílání objednávek, nebo dropsipping. Je lepší vybudovat nějakou značku, než jen odesílat potencionální zákazníky jinam.

Pter · 27.3.2013 v 23.38

Ono je to program od programu. Jsem v programu, kde jsem poslal žádost o výplatu a oni mi do 30 minut potvrdili, že platba je odeslána. taky jsem v programu, kde průměrné vyplacení trvá 1,5 měsíce. Ony to nejsou ani tak tak affil programy, spíš dohody o spoluprací….ale stejně.

vB · 29.3.2013 v 11.24

U mě vede CJ s úhradou faktury do druhého dne.

Affiliate síť – Nejprovize.cz (Perfect-money.cz) | Affilblog.cz · 29.3.2013 v 8.53

[…] síť provozuje společnost care4u s.r.o. a zkušenosti partnerů s výplatami provizí jsou velice dobré, nikdy se nestane, že by byla faktura uhrazena po splatnosti (jak je to ve zvyku některých […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *