Pořádný relax nenahradí žádný stimulant

Už pár dnů se snažím dát si pořádný celodenní pracovní zátah, kdy vyřeším plno povinností a úkolů, které tu mám nachystané a pohnu trochu s propagací projektů. Poslední cca 2 týdny jsem ale nemohl takový den „chytit“.

Ne každý den se totiž dokážu tak rozjet a nezaseknout se na zbytečnostech. Občas mě rozhodí návštěva známých, někdy je moc objednávek v eshopu a někdy jsem prostě unavený a nevydržím.

Každý den se snažím pomáhat si kofeinem (teď už je to vlastně samozřejmost, bez kofeinu snad už nedělám), ale i když si dám vysokou dávku, není to prostě ono.

energy-drink-kofeinPravděpodobně jsem byl posledních pár dní nějak moc vyčerpaný. Spánek nebyl úplně ok, během víkendu jsem toho pořádně moc nenaspal a v týdnu jsem chodil spát po silné dávce kofeinu (spánek pak není tak kvalitní) a dalších intoxikátorů, takže jsem někdy vstal skoro unavenější než když jsem usínal.

Nakonec jsem se včera rozhodl, že to zabalím dřív, nebudu nic řešit a budu jen tak odpočívat. Usnul jsem už nějak navečer a vstával jsem až dnes v 8.  Hned ráno jsem pocítil ten rozdíl a vím, že dneska to konečně půjde. Cítím, jak mám konečně odpočinutou hlavu a můžu se zas někam pohnout.

meditacePříště už na to budu myslet a nebudu se snažit to několik dnů neúspěšně tlačit, místo toho radši zvolním a dám si den volna.

Funguje mi to tak i během dne, vím, že večer už tak efektivní nejsem a radši úkoly nechám na ráno, kdy je zvládnu 2x rychleji.

Bohužel se to tak nedá dělat vždy, někdy prostě hoří termíny a klienti to potřebují rychle, ale i v takové situaci bych se snažil najít si aspoň chvilku na relax a dal si meditaci, nebo prostě jinak uvolnil hlavu.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Zkusili byste offline podnikání?

4 komentáře

  1. dysm. 21.8.2014
  2. Martin 12.9.2014
  3. Design 18.9.2014
  4. Speedy 21.11.2014

Přidej komentář