Proč často měním rozhodnutí?

Proč často měním rozhodnutí?Nepatřím zrovna mezi ty, kteří by si svůj život nebo podnikání plánovali v pětiletkách, jsem úplný opak a čím méně plánuji, tím jsem spokojenější. V minulosti to možná tak nebylo, ale postupně jsem k tomu dospěl z několika důvodů.

Vymýšlení plánů zabere spoustu času a jsou k tomu většinou potřeba nějaké podklady (analýzy, srovnání). A i přesto, že to vezme nějaký čas nejsou plány moc přesné a často je skutečnost jiná. Proto jsem se naučil mít místo plánů jen hrubý směr a zbytek detailů řeším skoro za pochodu.

Dnes jsem ale chtěl psát hlavně o tom, proč jsem často od plánů ustupoval a měnil je. Může jít klidně jít o situaci týkající se webu:

  • Podle plánu pomocí analýz najdu vhodná klíčová slova, která by měla mít traffic a měla by tam být slabší konkurence.
  • To, jak se mé stránky chytnou v SERP a kolik návštěv mi to ale ve skutečnosti přinese, ale není jisté.

Může dojít k situaci, kdy jsou analýzy nepřesné a není tam vůbec takový traffic, jaký bych podle hodnot hledanosti očekával. V jiném případě se zase může stát, že se stránka vyhledávači prostě z nějakého důvodu nelíbí a když je propagovaná a funguje na stejném principu jako mé další stránky, nedostává se ve výsledcích nahoru.

Díky sledování zdrojů návštěvnosti ale často zjistím, že na takovou stránku chodí lidé z jiného klíč. spojení. Sice tam není traffic tak velký, ale podle pozic lze poznat potenciál a často pak má cenu přehodnotit plány.

Původní optimalizaci webové stránky pro první klíčové slovo tak předělám a zaměřím se na to, co může ve skutečnosti opravdu něco přinést.

Tento princip rozhodování u mě funguje i v jiných případech, například když se rozhoduju, jak monetizovat web, jestli přejít z eshopu k affilwebu, atd.
Většinou se mi to osvědčilo a vidím to jako svoji výhodu oproti větším firmám, dokážu tak mnohem rychleji a „pružněji“ reagovat na různé situace a využívat to tak ve svůj prospěch.

NEPŘEHLÉDNĚTE  SEO analýzy - kdo je umí nejlépe?

3 komentáře

  1. Kamil Staš 16.5.2013
  2. Palo 16.5.2013
  3. Petr 18.7.2013

Přidej komentář