Proč jsem přešel z Excelu na Evidator?

evidator

K jednomu z menších zdrojů mého příjmu patří také prodej odkazů, i když do toho šlapu mnohem méně, než bych mohl. Vlastně vůbec aktivně neoslovuji nové klienty a často zapomínám i na prodloužení odkazů u stávajících klientů. Zrovna nedávno jsem kontroloval prodané odkazy a zjistil jsem, že H1 má u mě odkazy už o 3 měsíce navíc a měl bych jim asi napsat, jestli to nechtějí prodloužit.

Právě tady tohle zapomínání expirace a také kontakt od Tomáše Lípy mě přivedli k tomu, že jsem začal používat jeho službu Evidator.cz, o které bych chtěl dnes něco málo napsat.

Co to umí?

Evidator.cz je specializovaná služby přesně pro lidi, jako jsem já. Dají se tam spravovat jak odkazy (prodeje, výměny) tak i články. Pro každý druh odkazu máte zvláštní sekci a tak se vám to všechno neplete dohromady.

Já tam zatím třeba eviduji pouze prodané odkazy, sekce s koupenými odkazy anebo s výměnou odkazů mám prázdné, protože tohle teď nedělám a zpětně se mi to nechce moc dohledávat.

Automatické upozorňování

Asi hlavní věc, která se mi na Evidátoru líbí je to, že má automatický systém, který vás anebo klienta /záleží, jak si to nastavíte/ upozorní, že odkaz expiruje a měl by se prodloužit. Předtím jsem si vedl odkazy v Excelu, pak v tabulkách Google Docs (abych měl přístup odkudkoliv), ale tam jsem to musel procházet ručně a s mým minimem času jsem na to dost často zapomínal.

Takhle si tam nastavím datum expirace a email, kam má přijít upozornění a nemusím nic víc řešit 🙂

Kontrola odkazů

Další super věc, kterou jsme používali kdysi v bývalé firmě je automatická kontrola toho, zda je odkaz/článek stále umístěn na partnerském webu.

Pokud někde koupím nebo vyměním odkaz, Evidator.cz jednou denně zkontroluje, zda je tam odkaz stále umístěn a jestli ho třeba webmaster nesundal.

Když totiž začnete měnit odkazy/články pro více projektů, budete v tom mít takový chaos, že není žádná šance si všechno zapamatovat, natož kontrolovat, jestli to tam je pořád umístěné.

Navíc umí Evidator.cz posílat i automatické emaily, takže nemusíte kontaktovat webmastera vy, ale Evidator to udělá za vás.

Testovací verze zdarma

Já jsem měl účet v Evidatoru hned v začátcích, dostal jsem tehdy slevu a měl jsem nějakou dost výhodnou cenu na půl roku, nedávno jsem si službu zase prodloužil. Pokud ale nechcete za tyhle služby hned platit, můžete si vyzkoušet testovací verzi, která je zdarma pro evidenci až 10 odkazů.

Úspora času se vyplatí

Když mi Tomáš psal, jestli chci službu Evidator prodloužit, moc dlouho jsem neváhal. Sice do služeb investuji minimálně, ale tohle se mi opravdu hodí, protože ten čas, který bych kontrolou a správou odkazů strávil, mě bude stát v přepočtu mnohem více peněz, než zaplatím za tuhle službu.

NEPŘEHLÉDNĚTE  První místo v SERP, to chceš!

Jestli patříte mezi ty, kteří odkazy mění či prodávají, pak bych doporučoval vyzkoušet minimálně testovací verzi a pak sami uvidíte, jestli se vám to hodí a vyplatí 🙂

5 komentářů

  1. Michal 5.1.2015
    • Evidator.cz 5.1.2015
  2. Peter 3.6.2015

Přidej komentář