Proč nepíšu?

proc-nepisuJestli mám nějaké pravidelné čtenáře, tak jste si určitě všimli, že poslední dobou na blog moc nepřispívám.

Je to hodně způsobené tím, že zkouším stahovat finanční pohledávky a blogováním toho moc nevydělám.

V posledních dnech už to ale začíná být lehce uvolněnější, tak snad začnu psát víc.

E-shop nikdo nechce…

Jak jste si asi všimli, prodej e-shopu Zefstyle.cz je stále na blogu, takže jsem obchod neprodal. V posledních dnech začíná obchod zas ožívat a tak hodně přemýšlím o tom, že si ho ještě nechám.

Motivuje mě teď feedback od zákazníků, který dostávám mailem nebo na online chatu (pokud můžete využívat chat Smartsupp, doporučuji).

Hodně času mi tak teď vezme e-shop. Zatím jsem si bohužel nenastavil žádné procesy, takže je to docela chaos, ale naštěstí ještě není tolik objednávek, abych to nezvládal. Kromě „pennyboardů“ ještě pořád prodávám i selfie tyčky.

Ty sice tak moc nejdou, ale je to docela easy biz, který mě časově ani finančně nezatěžuje natolik, abych to chtěl pustit nebo prodat.

Affil + Adsense = pasivní příjem

Co se týče affiliate, tak z tohoto oboru jsem teď docela vypadl. Sice pořád jedu půjčkové affily, ale aktivně se tomu teď nevěnuji a nechávám to jen vydělávat. Dneska například potěšil Volsor, kde padlo na provizích celkem 1100 Kč.

Pokles v affilu naštěstí vyrovnává Adsense. Zkusil jsem nějaké nové větší plochy a vypadá to, že se to vyplácí. Zhruba od začátku roku jsme vyrostl z cca 4 000 měsíčně na 11 – 12 000 Kč, které mám skoro pasivním příjmem, podobně jako affil.

Když nestíháš, dělej konzultanta

Letos jsem se zase překvapil a nečekaně jsem začal dělat něco jako SEO konzultanta, mám už prvního zákazníka. Vlastně to není úplně tak klasické konzultanství.

Svoje služby sice nikde nenabízím, ale přes jeden můj web mě oslovila firma ze sektoru zdraví/krása a potřebují někoho na online marketing (vlastně už asi někoho mají, ale budu se hodit) a na hlídání reputace. Já sám to rozhodně kvalitně zvládnout nemůžu, ale rozjíždí se v online vodách pomalu, tak jim zatím asi budu stačit.

Chystám se spíš hlídat tu reputaci, než dělat komplexní marketing. Jsou to jedny z mých prvních zkušeností se zákazníky a mám v tom určitě mezery, ale zatím to vypadá, že praxe je důležitější než to jak se prezentuju a jak se umím prodat.

Kdy už se ufetuju?

Nakonec to tedy vypadá, že mám pracovně stejné peklo jako loni, ale zatím se mi to daří zvládat lépe, držím si minimálně denní režim a odpočívám, takže by žádné deprese ani vyhoření nastat nemělo.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Update k pronájmu aut

Naštěstí už si tentokrát příjmy trochu počítám, tak bych měl tentokrát vydělávat a ne krachovat 🙂 Nějaký motivační report příjmů chystám, ale nejsem si jistý, jestli už v březnu byly zisky takové, aby stály za zveřejnění.

7 komentářů

  1. Kamil Staš 13.4.2016
    • Radek 13.4.2016
  2. Zbyněk Buřival 13.4.2016
    • Radek 13.4.2016
  3. Andre 13.4.2016
  4. Roman 14.4.2016
  5. Martin 21.4.2016

Přidej komentář