Proč používám Placlu?

O Placle se na českém internetu mluví už dlouho, ale v minulosti to pro mě nebyl zrovna web, na kterém bych strávil hodně času. Potom, co Martin  Placlu prodal došlo k mnoha změnám a borci do toho začali opravdu hezky šlapat. Nahodil jsem si tam pár webů jako bloger, ale bohužel nemám moc vhodných stránek, protože tam berou jen kvalitní weby a moje MFAčka by tam nezapadla.

Placla pro blogery

placla-blogerNedávno jsem dostal jako bloger poptávku na článek z oboru financí. Poptávku jsem si vybral v seznamu (mám dva, jeden na VIP poptávky a další standardní – obecné), nabídl jsem cenu a poslal ke schválení inzerentovi.

Ten nabídku akceptoval a mě se zobrazily podklady, dle kterých jsem začal tvořit článek. Jakmile jsem ho měl hotový, poslal jsem ho přímo přes interní komunikaci v Placle inzerentovi, aby ho zkontroval, vložil si odkazy a doupravil.

Líbí se mi, že je tam formulář, do kterého píšete jen věci týkající se článku a nemusí se tam vypisovat pozdravy a nějaká omáčka – zbytečně to zdržuje a není to efektivní.

Hlavní je ale to, že formulář obsahuje nejen textové pole ale i možnost nahrání přílohy, takže bloger můžete jednoduše poslat článek ke schválení takto a zároveň se to hodí i inzerentovi, který může posílat podklady k článku (třeba obrázky) anebo dodá kompletně vlastní článek.

Celý obchod jsme vyřešili asi během jednoho až dvou dnů:

  • poslal jsem cenovou nabídku, inzerent ji schválil
  • na druhý den jsem dodal článek, který upravili a doladili a během pár hodin mi ho přes Placlu poslali a já jsem ho mohl publikovat

U téhle zakázky mi vycházela hodinovka asi na 500 Kč, takže super kšeft.

Navíc jsem se nedávno dozvěděl informaci o tom, že inzerenti musí dodat Placle peníze na kredit předem než můžou poptávat články, takže je jisté, že svou výplatu dostanu a nebudou tam nějaké problémy s cashflow.

Placla pro inzerenty

Poslední dobou přemýšlím o tom, že bych web Placla.cz vyzkoušel i jako inzerent. Možnosti jak inzerovat jsou tam vlastně dvě, jednak klasicky v článcích na webech, ale taky na sociálních sítích přes Twitter a Facebook stránky.

placla

Pro mě je teď aktuálnější spíš propagace formou článků, protože moje cílovka (eshop s longboardy a skateboardy) asi nebude na Twitteru v takovém počtu, aby se mi tam vyplatilo inzerovat. Ale přemýšlím i o tom, že udělám i nějaké web/projekty pro lidi z IT/marketingu a pak bych ten Twitter už možná vyzkoušel.

Ty články jsou ale taková jistota. Placla už je dnes dost známá a je tam určitě dost tématických webů, na kterých by se mi mohly reklamní články hodit. Z 415 webů se už dá vybírat a já se navíc spokojím i s weby, které přinesou spíš SEO efekt, než přímé konverze.

Otevírám v eshopu novou sekci a potřebuji se tak dostat na pár kws nahoru, takže bych si to posílil právě těmito články. Ale určitě tam budou i navštěvované magazíny, přes které spíš posílím brand a možná přijdou i nějaké objednávky.

Část takových webů bych určitě našel přes Webtrh anebo hledáním v SERPu, ale čas jsou peníze a je potřeba pracovat efektivně. Na Placle si zadám poptávku jednou, napíšu jeden inzerát a hned oslovím stovky potenciálních blogerů, budu vědět cenu a mám garantované, že tam články budou minimálně rok a ne jen do doby, než se web prodá nebo to majitele přestane bavit.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Zaplatili byste za pomoc, při hledání zaměstnání (na Islandu)?

Vím, že zprostředkovatelských webů, které fungují jako článek mezi blogerem a inzerentem je víc, ale u nás je podle mě trh tak malý, že má cenu se soustředit jen na jedničku, kde je nejvíc inzerentů i blogerů a tou podle mě Placla určitě je. Navíc sleduji Vaška na Twitteru a vím, že na Placle dělají každý den a s řešením problémů tady určitě nikdy potíže nebudou.

6 komentářů

  1. Jirka 12.11.2014
    • Radek 12.11.2014
  2. Evidator.cz 12.11.2014
  3. Triangl 19.11.2014
  4. Inkoust-toner.cz 4.12.2014
  5. Petr Svoboda 1.12.2017

Přidej komentář