Prodávám affiliate web na půjčky

Jak jste možná z předchozího článku dozvěděli, trošku určitou část portfolia webů osekám a taky potřebuje peníze na investice do jiného oboru.

Sice jsem neměl v plánu prodávat web, který je v aukci, ale včera jsem ho musel celý komplet předělávat (něco jsem změnil a celé to přestalo fungovat), tak jsem to vzal jako znamení k prodeji.

O co jde?

Prodávám docela úzce zaměřenou minisite StudentskaPujcka.net (+ 2 tématické domény), kde se nabízí krátkodobé půjčky od společnosti Perfect Money.

Není to tedy typický půjčka na studium, ale jen taková rychlá finanční výpomoc. Výhodou je to, že si můžou půjčit rychle a nepotřebují žádné formality.

Kolik to vydělalo?

Za předchozí rok to vydělalo skoro 20 000 Kč přes program Nejprovize.cz. Právě teď když píšu tento článek se v affilu objevila další schválená prosincová konverze, takže za prosinec tam byl zisk 1040 Kč úplně bez práce.

Samozřejmě to nebylo kompletně bez práce, na web je potřeba získávat pravidelně odkazy (obsahový marketing tu asi moc nepojede), stačí ale většinou pár sidewide odkazů a nějaké tématické články s dobrým anchorem.

nejprovize-studenska

Hlavním důvodem, proč jsem si chtěl tenhle web nechat bylo to, že už jsem na něho asi poslední měsíc vůbec nesáhnul a pořád to vydělává. Google totiž tuhle stránku docela bere a tak je na první/druhé straně na většinu tématických klíčových spojení. Stačí tedy jen občas zareagovat v online chatu a poradit potenciálním klientům a pak jen počítat provize 🙂

Mini PBN

Díky tomu, že budete mít ještě další 2 tématické domény pujckyprostudenty.com a pujckaprostudenty.net si můžete vytvořit silné mikrostránky, ze kterých budete na hlavní web odkazovat a udržíte ho na pozicicíh na více klíčových spojení.

Využití i pro PPC

Pokud máte zkušenosti s PPC reklamami, můžete zkusit probrat méně konkurenční klíčová slova a zaplatit si kampaň pro tento web. Snažil jsem se udělat landing page konverzní a zároveň důvěryhodnou, takže by neměl být problém s tím, že se zákazníci budou půjčení bát.

Většinou u affiliate programů nejde posílat spam přes emaily anebo PPC přímo na jejich landing page, ale právě díky této stránce získáte filtr, přes který můžete čistit různý traffic, který by vám normálně neschválili. Žádost se totiž vyplňuje na studentskapujcka.net a ne u nich, takže no problem 🙂

Kolik za to chci?

Tento affiliate web a domény prodávám na Webtrhu v aukci, ta začíná na 12 000 Kč.

V tomhle případě je roční návratnost skoro jistá, pokud do toho trochu šlápnete a seženete dobré odkazy, mělo by se to vrátit ještě rychleji.

Jako bonus dodám ještě poslednímu přihazujícímu analýzu klíčových slov, kterou může použít při linkbuildingu nebo tvorbě mikrostránek.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Cesta k výdělečnému webu - využití při linkbuildingu

8 komentářů

 1. Petr 6.1.2015
  • Radek 6.1.2015
 2. Lukáš Koucký 6.1.2015
  • Mira 6.1.2015
   • Lukáš Koucký 6.1.2015
 3. Štěpán Libiš 9.1.2015
 4. Jozef 19.1.2015
 5. biostar 7.2.2015

Přidej komentář