Prodej českého česneku teď jede

Česnek MakkoiNadpis možná vypadá, že se mi daří prodávat česnek, který pěstuju už druhým rokem, ale tentokrát to myslím jinak.

Nedávno jsem při projíždění SERP Seznamu narazil na plno webů, které fungují jako prodejní kanály pěstitelů česneku, podobně jako má landing page cesnek-prodej.cz, někdy ale mnohem hezčí a vychytanější.

Na jednu stranu nejsem rád, protože mám více konkurence, ale vlastně mi spíš dělá radost to, že jsou další lidé, kteří se snaží vydělávat tímto způsobem a nedělám jim problém pustit se do oboru zemědělství.

Nemyslím si, že by informace na mých webech inspirovalo tolik lidí, spíš bych řekl, že prodejci přemýšlí jako já a ví, že česnek je asi nejcennější artikl mezi zeleninou (v poměru k velikosti/hmotnosti). Dá se tak asi nejlépe prodávat právě přes internet, jiné plodiny by se kvůli poštovnému vyplatit nemusely.

 

cesnek-vysocinaČesnek z Vysočiny

Nejlepší web mají asi prodejci z Vysočiny, které sleduji na Facebooku a vypadá to, že mají trochu jiné (vyšší) výnosy než já. Jejich mikrostránka je hodně tématická (na mě asi až moc), ale SEO jim asi nejde úplně nejlépe.

 

cesnek-od-pestiteleČesnek od pěstitele

Další hezký web, kde si lze zakoupit český česnek je http://www.cesnekodpestitele.cz, který fungoval podobně jako předchozí stránka už loni a možná i déle.

Také další hezky zpracovaný web, se kterým se má mikrostránka zatím nemůže srovnávat.

 

 

cesnek-z-rajeČesnek z Českého ráje

Myslím, že letos nově působí pěstitel a jeho 3 umpa lumpové na webu http://cesnekceskyraj.cz/. Web mají hezky zpracovaný, jako by při tvorbě procházeli Neilův článek o konverzích (http://blog.kissmetrics.com/c-o-n-v-e-r-t-s/) – snad jenom pořádnej call to action čudl tomu chybí.

 

cesnek-dyneČesnek a dýně

Příkladem špatně udělaného webu je podle mě další konkurence na adrese http://www.ceskycesnek.com/.

Vzhled stránky nic moc a nikde není nic na „zpracování“ zákazníka. Chybí zde tlačítka k akci, které by nasměřovali zákazníka ke koupi, jejich konkurenční výhody a hlavně na webu nemají ani objednávkový formulář.

cesnek-jizni-cechyČesnek z Jižních Čech

Dalším novým prodejcem je Milan Mráz z Jižních Čech, který si udělal prodejní stránku na http://www.cesnekcesky.cz.

Je to klasický WordPress, stačí dvě správné fotky a hned vypadá tématicky. Chtělo by to ještě trochu vyladit, ale takový web bych si dokázal představit i pro sebe.

Dokonce jsem objevil, že jeden prodejce funguje i u nás v obci, takže není vyloučené, že se budeme na poště potkávat se stejnými balíky. Taková situace by šla určitě využít ke spolupráci, takže přemýšlím, že daného prodejce oslovím a zkusíme něco vymyslet.

Jak ale vidíte, není to úplně „mrtvý“ obor a česnek poslední dobou pěstuje víc a víc lidí. Není to nakonec nic tak složitého, takže pokud máte nějaký volný pozemek, kde by se dal česnek pěstovat a nebojíte se práce, určitě bych to jako bokovku doporučil. Kdyby měl někdo zájem, stačí napsat a poradím, pokud budu vědět 🙂

NEPŘEHLÉDNĚTE  Hledám nejsnazší cestu jak vydělávat na Islandu přes internet

7 komentářů

  1. jarda 27.5.2014
  2. AffilPost 27.5.2014
  3. Romanek 28.5.2014
  4. Michal 28.5.2014
    • Radek 28.5.2014
  5. Martin 30.5.2014
  6. Martin 19.6.2014

Přidej komentář