Konečně pořádný affililiate program

I přesto, že moje příjmy tvoří z velké části zisky z Adsense, nezaměřuju se pouze na tuto část monetizace, ale snažím se příjmy diverzifikovat a začít trochu víc i s affiliate marketingem.

Zatím jsem zkoušel pouze několik provizních programů (In-oblečení.cz, Úžasné-dárky.cz, síť Adbenefit.cz a Crediton). V některých případech se vyplatí víc affiliate, někdy je lepší monetizovat traffic pomocí Adsense.

Na affily jsem se ale moc nezaměřoval, protože se mi většina provizních programů moc nezamlouvá (až na ty „finanční“). Nedávno se ale objevil nový program, který má podle mě velký potenciál a dost se mi líbí.

Jedná se o provizní program pro eshop Andropharmia.cz, který prodává různé doplňky ve formě kapslí. Jejich produkty mají řešit podle mě nejčastější kosmetické problémy, mezi které patří:

 • Nedostatek svalové hmoty – Andropharmia Muscle
 • Kila navíc – Andropharmia Slim
 • Vypadávání vlasů – Andropharmia Hair
 • Vrásky – Andropharmia Anti-aging

Kromě toho, nabízí ještě další dva produkty – na lepší erekci a na zvýšení libida. Myslím, že tento trh má u nás značný potenciál. Já se sice trošku pohybuju jen v oblasti fitness, týkají se mě tedy produkty ohledně nabíraní svalové hmoty a hubnutí, ale jak píše Frances na svém blogu, určitě i přípravky na erekci si najdou své zákazníky.

Proč je affiliate od Andropharmia tak zajímavý?

Pro mě jsou to asi dva důvody a to:

 • dobrý produkt
 • vysoká provize

Co se týká produktů, nevím jestli funguje a je účinný. Ani mě to vlastně nezajímá, já jsem obchodník a chci jen svoje provize 🙂

Stačí, když bude líbit lidem a oni jeho účincích uvěří (a nakoupí přes můj odkaz). To, zda jsou účinky takové, jako píšou v eshopu, už je jejich věc.

Provize je u všech produktů 30 %, což je určitě nadstandard. Nedá se to porovnat třeba s affilem od Prozdravi.cz, kde je to 10% a navíc tam traffic nedělá moc konverzí (aspoň u mě).

Podle mě je to rozhodně dobrá šance vydělat. Lidé chtějí hubnout, ale jen málo kdo z nich změní svůj jídelníček a začne se sebou něco dělat. Stejně tak to platí i při budování svalů. Mnoho lidí si radši vezme „zázračnou pilulku“, která jim usnadní život, než aby přestali žít pohodlně. A my na tom dnes můžeme vydělat.

Já už jsem včera nasadil první affiliate bannery a co nejdřív se pustím do přípravy minisites a asi zkusím nastavit i nějaké PPC kampaně, dokud jsou tam ještě nízké ceny za proklik.

I když bych tento článek neměl psát, protože si  tak udělám víc konkurence, stejně ho publikuji. Jsem totiž stejně osvícený jako David Kirš. Přece nebudu sobec, když můžu svoje know-how sdílet s vámi – čtenáři. Vy jste přece to milionové impérium!

NEPŘEHLÉDNĚTE  Report příjmů za srpen 2014

7 komentářů

 1. Andre 21.8.2012
  • Radek 21.8.2012
   • Andre 21.8.2012
    • Radek 21.8.2012
 2. Vítek 6.9.2012
  • Radek 7.9.2012
   • Vítek 7.9.2012