Rychlé shrnutí za poslední měsíce

Pravidelní čtenáři si jistě všimli, že jsem se na blogu dlouho odmlčel a tak nějak jsem celkově vypadl z oborů SEO a i z affilu (až na výjimečné provize). Místo toho se moje pozornost zaměřila mnohem více na eshop Zefstyle.cz a další mimointernetové aktivity.

Paradoxně jsem o tom ani moc nerozhodoval a stalo se to. Začalo to někdy v období prodeje webu FinanceChytre.cz, který byl takovým hlavním finančním webem. Díky jeho prodeji jsem získal peníze, které jsem potřeboval na nákup skateboardů.

Prodejem webu jsem si ale odřízl část příjmů, které jsem potřeboval dorovnat a rozjetý eshop bylo podle mě v dané situaci nejlepší řešení.

Trochu jsem rozšířil nabídku, začal spolupracovat s „brand ambassadory“ pro moji cílovku, nainvestoval jsem něco do PPC a rozjelo se to.

Bohužel se eshopu nevěnuji úplně na full-time, max. 8 hodin denně a to i s balením a sestavováním skejtů. Proto jsem se dostal do situace, kdy jsem stíhal jen ty největší priority, ale snad to eshopu neuškodilo. Podařilo se mi vyrůst z lednových 7 objednávek/měsíčně na 68 objednávek v květnu.

Takový počet už se ale v jednom člověku těžko zvládá (+ řešení mailů, dodavatelé..), takže přemýšlím jak to vyřešit aby to bylo více škálovatelný business (a já si mohl vzít dovolenou).

SEO

Svůj hlavní obor v poslední době hodně zanedbávám, ale od února do dubna jsem měl možnost zkusit si práci „SEO konzultanta“. Ukázalo se, že práce s klienty není mou silnou stránkou a musím se v tomhle ještě zlepšovat, pokud bych chtěl s někým takhle v budoucnu spolupracovat.

Mým klientem byl slovenský eshop, který rozširoval svoji nabídku i do ČR. Bohužel to běželo na Prestě, se kterou se moc nekamarádím, tak to nešlo úplně podle mých představ. Já jsem tomu kvůli svému eshopu a projektům taky nedával maximum, takže jsem to teď v květnu vzdal a přehodíme to někomu jinému.

Affiliate

Moje příjmy z affilu teď spadli asi tak na 1000 Kč měsíčně. Půjčkové weby buď nejedou anebo tam nikdo nechodí a zatím nemám čas se na to pořádně zaměřit. Pokud si ale uvolním ruce a předám hlavní činnosti v eshopu někomu jinému, zkusím si nějaký „pasivní“ příjem z affiliate zase udělat.

PPC

Místo affilu jsem teď nahodil PPC od Skliku a Adsense. Není to sice žádná sláva, celkové příjmy za květen byli asi 7k, ale o tyto weby se nemusím vůbec starat. K tomuhle oboru bych se možná vrátil raději než k affilu, protože tam stačí i méně konverzní traffic a tak nemusím o důležité pozice bojovat s affiliate weby.

Kam teď směřuji?

Hlavním projektem je teď rozhodně eshop. Je potřeba vyřešit, jak se to bude dělat beze mě a přitom stejně kvalitně. Potom bych si chtěl dát konečně chvíli dovolenou a nejspíš vyrazit někam na výlet na kole, kde znovu načerpám motivaci do online podnikání. Potom se možná vrátím i k affilu na půjčky, ale zaměřím se pravděpodobně jen na affiliate od Acema Credit.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Výprodej domén s ranky

Potom tu mám několik projektů, který by potřebovali dotáhnout a díky penězům z eshopu bych mohl mít i na zaplacení nějakých brigádníků, takže teď už by všechno mohlo jít rychleji.

9 komentářů

 1. Marek 2.6.2015
  • Radek 4.8.2015
 2. Marks 2.6.2015
  • Radek 2.6.2015
 3. panZero 3.6.2015
  • Radek 4.8.2015
 4. Jan Profík 15.6.2015
 5. Standa Kolařík 19.7.2015
  • Radek 4.8.2015

Přidej komentář