Shrnutí roku 2013

Konec roku je tu o něco dřív než by se mi hodilo, protože jsem chtěl letos dát aspoň v jednom měsíci obrat 100k.

Tento cíl se mi splnit nepodařilo, ale možná, kdybych nebyl kokot, bych to zvládl. Cíl tedy přesouvám na další rok, kdy už by to mělo klapnout.

Začátek roku pro mě byl trochu zlomový protože jsem se stěhoval z bytu v Brně domů na vesnici k rodičům, takže mi o něco klesla efektivita (podobně zlomový je i konec, kdy se stěhuji do pronájmu). Začal jsem znovu dělat na svých webech, i když primárně jsem dodělával zakázky na MFA weby, protože jsem byl bez Adsense účtu a Sklik nenesl tolik.

Do affiliate jsem ještě tolik nešlapal a měl jsem vlastně jediný leadgen web s iframe formulářem (web už jsem mimochodem prodal).

Až během prvního kvartálu jsem se na obor krátkodobých půjček zaměřil víc a začal vychytávat přesnější klíčová slova, stavět více webů a ladit aspoň trochu konverze.

 • I když v oboru financí dělám ne úplně rád, pokračoval jsem ve výstavě dalších webů a zkusil jsem landing page se srovnávačem povinného ručení, bohužel kvůli nedostatku propagace se to nechytlo.
 • Půjčkové affiliate weby na tom byly mnohem lépe a jakmile se chytly, pravidelně pár tisíc měsíčně vydělávali.

Potřeboval jsem stabilizovat příjmy na Skliku a nejsnazší cesta byla vytvoření finančního magazínu. Zároveň jsem na jednom zahraničním fóru objevil info o tvorbě webu s 1000 články – zde jsem se motivoval a začal jsem chystat podobný magazín na adrese FinanceChytře.cz.

Jak se webu daří se dočtete zde:

Během roku jsem různě plánoval a nechával odložet různé menší projekty, které měly vydělávat takže jsem utratil pár tisíc za domény, které asi nechám expirovat.

Mezi plány patřil třeba web biofarmari.cz – to má být katalog ubytování na farmách. Další koupený web, který jsem nikam neposunul je třeba oddluzeni-online.eu. Ne všechny affiliate weby ale stagnují a konečně jsem měl pár konverzí na webu o výživovém poradenství, které jede přes affil u Adbenefitu.

Letos to bylo první rok, co jsem zkusil i offline podnikání – pěstování česneku (nově na jaknacesnek.cz). Bohužel se mi tady nepodařilo tak bodovat jako u půjček a sklidil jsem míň, než jsem zasadil. Důvodů bylo asi víc – špatně obdělané pole, horší rok a pozdní sadba.

Webu o česneku se dařilo lépe a na hlavní slova se docela dobře chytil, takže když je zrovna česnekové období, pár lidí tam chodí.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Konec MFA webů se blíží

Ve 3. kvartále, po sklizni česneku, se naštěstí začal dobře chytat finanční magazín a tak jsem měl další „pasivní příjem“. Protože mě ale stereotyp půjček přestal bavit, rozhodl jsem se, že si vyzkouším provozování eshopu a spustil jsem web Zestyle.cz s plastovými skateboardy. Ten bohužel nefungoval až do konce listopadu, rozjel se až když jsem provedl redesign a přišli první objednávky.

O čem tady moc nepíšu je můj recenzí/diskuzní web. Ten sice nefunguje úplně přirozeně a recenze musím stále přidávat já, ale komentáře, což je tam značná část obsahu, tvoří samotní návštěvníci a jejich rady tak občas mají skutečnou hodnotu.

I když je to nejnavštěvovanější web co mám, zisky jsou zde nejslabší. Rozhodl jsem se proto udělat podobně zaměřený web s lepšími pozicemi reklam a s designem upraveným k lepšímu CTR. Tento web funguje cca 4 měsíce a návštěvností i zisky už dohnal prvotní diskuzní web.

U většiny webů jsem zaznamenal nárůst, někde strmější, někde pomalejší. Nebyl to ale zatím rok, kdy by mi všechno šlapalo podle představ a měl bych stabilizované příjmy, jaké si představuji. Sice jsem roční obrat oproti loňskému roku skoro zdvojnásobil, stále jsem ve fázi učení a objevování nových metod, jejich testování a měření.

Teď, koncem roku už se ale začali objevovat oblasti, které by mohly být základem mých stabilních relativně pasivních příjmů, teď je jen potřeba to odmakat a naškálovat to do potřebné velikosti.

A co váš rok? Byl úspěšný a podle vašich představ?

Další shrnutí:

19 komentářů

 1. Tomas 31.12.2013
 2. Marek Hnátek 31.12.2013
  • Radek 31.12.2013
 3. Martin Tomčík 31.12.2013
  • Radek 31.12.2013
 4. john 31.12.2013
  • Radek 31.12.2013
   • panZero 2.1.2014
 5. Mário Roženský 31.12.2013
  • Radek 31.12.2013
   • Rumová víla 1.1.2014
    • Radek 1.1.2014
     • Rumová víla 1.1.2014
 6. Jindra 1.1.2014
  • Radek 1.1.2014
 7. Wladass 3.1.2014
 8. Tomáš 7.1.2014
 9. Bitcoin 9.1.2014

Přidej komentář