Zlepšete svůj web
Top

Shrnutí roku 2013

shrnuti-2013

Shrnutí roku 2013

Konec roku je tu o něco dřív než by se mi hodilo, protože jsem chtěl letos dát aspoň v jednom měsíci obrat 100k.

Tento cíl se mi splnit nepodařilo, ale možná, kdybych nebyl kokot, bych to zvládl. Cíl tedy přesouvám na další rok, kdy už by to mělo klapnout.

Začátek roku pro mě byl trochu zlomový protože jsem se stěhoval z bytu v Brně domů na vesnici k rodičům, takže mi o něco klesla efektivita (podobně zlomový je i konec, kdy se stěhuji do pronájmu). Začal jsem znovu dělat na svých webech, i když primárně jsem dodělával zakázky na MFA weby, protože jsem byl bez Adsense účtu a Sklik nenesl tolik.

Do affiliate jsem ještě tolik nešlapal a měl jsem vlastně jediný leadgen web s iframe formulářem (web už jsem mimochodem prodal).

Až během prvního kvartálu jsem se na obor krátkodobých půjček zaměřil víc a začal vychytávat přesnější klíčová slova, stavět více webů a ladit aspoň trochu konverze.

 • I když v oboru financí dělám ne úplně rád, pokračoval jsem ve výstavě dalších webů a zkusil jsem landing page se srovnávačem povinného ručení, bohužel kvůli nedostatku propagace se to nechytlo.
 • Půjčkové affiliate weby na tom byly mnohem lépe a jakmile se chytly, pravidelně pár tisíc měsíčně vydělávali.

Potřeboval jsem stabilizovat příjmy na Skliku a nejsnazší cesta byla vytvoření finančního magazínu. Zároveň jsem na jednom zahraničním fóru objevil info o tvorbě webu s 1000 články – zde jsem se motivoval a začal jsem chystat podobný magazín na adrese FinanceChytře.cz.

Jak se webu daří se dočtete zde:

Během roku jsem různě plánoval a nechával odložet různé menší projekty, které měly vydělávat takže jsem utratil pár tisíc za domény, které asi nechám expirovat.

Mezi plány patřil třeba web biofarmari.cz – to má být katalog ubytování na farmách. Další koupený web, který jsem nikam neposunul je třeba oddluzeni-online.eu. Ne všechny affiliate weby ale stagnují a konečně jsem měl pár konverzí na webu o výživovém poradenství, které jede přes affil u Adbenefitu.

Letos to bylo první rok, co jsem zkusil i offline podnikání – pěstování česneku. Bohužel se mi tady nepodařilo tak bodovat jako u půjček a sklidil jsem míň, než jsem zasadil. Důvodů bylo asi víc – špatně obdělané pole, horší rok a pozdní sadba.

Webu o česneku se dařilo lépe a na hlavní slova se docela dobře chytil, takže když je zrovna česnekové období, pár lidí tam chodí.

Ve 3. kvartále, po sklizni česneku, se naštěstí začal dobře chytat finanční magazín a tak jsem měl další „pasivní příjem“. Protože mě ale stereotyp půjček přestal bavit, rozhodl jsem se, že si vyzkouším provozování eshopu a spustil jsem web Zestyle.cz s plastovými skateboardy. Ten bohužel nefungoval až do konce listopadu, rozjel se až když jsem provedl redesign a přišli první objednávky.

O čem tady moc nepíšu je můj recenzí/diskuzní web. Ten sice nefunguje úplně přirozeně a recenze musím stále přidávat já, ale komentáře, což je tam značná část obsahu, tvoří samotní návštěvníci a jejich rady tak občas mají skutečnou hodnotu.

I když je to nejnavštěvovanější web co mám, zisky jsou zde nejslabší. Rozhodl jsem se proto udělat podobně zaměřený web s lepšími pozicemi reklam a s designem upraveným k lepšímu CTR. Tento web funguje cca 4 měsíce a návštěvností i zisky už dohnal prvotní diskuzní web.

U většiny webů jsem zaznamenal nárůst, někde strmější, někde pomalejší. Nebyl to ale zatím rok, kdy by mi všechno šlapalo podle představ a měl bych stabilizované příjmy, jaké si představuji. Sice jsem roční obrat oproti loňskému roku skoro zdvojnásobil, stále jsem ve fázi učení a objevování nových metod, jejich testování a měření.

Teď, koncem roku už se ale začali objevovat oblasti, které by mohly být základem mých stabilních relativně pasivních příjmů, teď je jen potřeba to odmakat a naškálovat to do potřebné velikosti.

A co váš rok? Byl úspěšný a podle vašich představ?

Další shrnutí:

Share
19 Comments
 • Tomas
  31.12.2013 at 9.45

  Klobouk dolů, máš za sebou pořádný kus práce. A těch 100 tisíc bude, jen to chvilku trvá, ale půjde to. Já si zatím žádnou metu nedávám, ale postupně to leze nahoru .-)
  Fajn rok 2014!

 • Marek Hnátek
  31.12.2013 at 14.12

  HeHe, přidáváš občas odkazy u toho recenzního webu klientům? 🙂

 • Martin Tomčík
  31.12.2013 at 15.13

  Chápu to správně, že když na ten recenzní web není v článku odkaz, tak do něj nelze veřejně přidávat obsah…

  A k těm cílům: já se obvykle držím hodně při zemi a pak jsem příjemně překvapený :).

 • john
  31.12.2013 at 15.34

  koľko ti chýbalo k dosiahnutiu tých 100k mesačne ?

   • panZero
    2.1.2014 at 11.51

    I to je hodně pěkný, kor když už nemáš AdSense (jestli se nemýlím). Myslím, že máš našlápnuto velmi dobře a stovka letos padne… 😉

 • Mário Roženský
  31.12.2013 at 16.03

  Pěkné shrnutí, nepřemýšlel si o tom, že by ses zaměřil pouze na jednu oblast a v ní byl opravdu super? Přijde mi, že hodně měníš své zaměření podle toho co ti přijde dobré zrovna v tu chvíli. Dělával jsem to samé. Ale právě to, že jsem se začal soustředit pouze na jednu vybranou oblast, tak to mě nakoplo.

  Také jsem shrnul svůj rok na blogu: http://www.mariorozensky.cz/jaky-byl-rok-2013/

   • Rumová víla
    1.1.2014 at 13.31

    Jako prioritu bych zvolil pití rumu!

     • Rumová víla
      1.1.2014 at 13.38

      A tak to má bejt! Takže hepy nú jír!

 • Jindra
  1.1.2014 at 20.02

  Myslím že je skvělé jak máš velký záběr. Některé témata sice navydělávají tolik ale zase to dorovnáš menší konkurecí nebo vyšší hledaností. Mě o vánocích vzrostla návštěvnost jednoho blogu s recenzemi na hračky z asi 30 lidí dennně na asi 5000 lidí denně. Na vině byl 1 půl roku starý článek s popisem ovládání jedné zrovna populární hračky.

 • Wladass
  3.1.2014 at 8.56

  Pěkné shrnutí. Osobně jsem do tvorby webů určených pro affiliate na půjčky nikdy nefušoval, protože i příjde, že jich je příliš mnoho, na to aby to mělo úspěch, ale držím palce pokud se ti to daří 🙂 Přeji mnoho úspěchů do Nového roku, který jak všichni doufáme a očekáváme bude ještě lepší, než rok 2013.

 • Tomáš
  7.1.2014 at 14.00

  Zdravím,

  Můj rok podle očekávání nebyl tak růžový jak jsem si představoval. Obratově jsem myslel, že na tom budu lépe ale každý rok není posvícení 🙂 Rok 2014 bude plný změn tak se snad dostaví výsledky 🙂

 • Bitcoin
  9.1.2014 at 20.51

  Nesmíš být skromný. Ne obrat 100k, ale zisk!
  Jak se jinak daří finančnímu magazínu ?

  • Jana
   13.1.2014 at 15.05

   Dobrý komentář nesmíš být skromný 🙂

Post a Comment