Traffic Travis – recenze SEO nástroje

traffic travisUpozornění – nikde v článku není affiliate odkaz, tento program propaguji dobrovolně

Někde na zahraničním fóru jsem dostal tip na jeden nástroj, který se hodí při propagaci webů, když děláte SEO.

Jedná se o nástroj Travis Traffic, který je klasicky placený, ale tvůrci vydali osekanou verzi, která je ke stažení zdarma výměnou za email. Právě s touto verzí občas pracuji a rád bych tu dneska publikoval krátkou recenzi.

Pro mě má použití hlavně u větších projektů, kde potřebuji zanalyzovat konkurenci a možnosti zpětných odkazů. Nástroj toho umí mnohem více, dokáže sledovat pozice na českém Bingu, Yahoo i Google, ale Seznam bohužel neumí a tak tuto funkci využívám minimálně.

To, proč využívám Traffic Travis je hlavně analýza zpětných odkazů jak u mých webů tak u konkurence a určení konkurenčnosti u jednotlivých klíčových slov.

Kromě toho občas tento nástroj použiju k tomu, abych zjistil hromadně pagerank mých stránek na webu, rozpoznal chyby na stránkách a hlídal pozice pro klíčová slova, která jim nastavím. (Ne)placená verze sice neumí všechno a vyhledá vám jen prvních 100 zpětných odkazů na web, ale i tak se mi to hodí při propagaci menších affil webů.

Traffic Travis ke stažení

Pokud si chcete tento program stáhnout, stačí jít na http://www.traffictravis.com/download/v4 a pak se ještě zaregistrovat s platným mailem, protože na ten vám pošlou registrační kód. Jakmile ho nainstalujete a aktivujete, můžete si vytvořit první projekt, který chcete dostat ve vyhledávačích výš.

nový projekt

Po vyplnění údajů a vytvoření profilu vám si Traffic Travis načte data a ukáže vám chyby na vašich stránkách, pozice, ranky, počet indexovaných stran a plno dalších informací. Většinu z toho snadno zjistíte použitím Google, ale nebude to tak rychle.

Analýza projektů

Jak už jsem říkal, u každého vašeho webu najdete tento program všechny podstránky, zjistí například jejich Pagerank, počet zpětných odkazů –

 • z kolika domén
 • z kolika IP
 • jestli jsou tam EDU nebo GOV odkazy

Upozorňí vás to na nedostatky stránek, ale ne vždy se to dá považovat za opravdové chyby.

Analýza projektů

 

Traffic Travis sice v omezené verzi nenabízí úplně vše, co bych si potřeboval ale dokáže mi hodně usnadnit práci a umí najít rychle data, která já získávám jen velmi obtížně. Pro ty z vás, kteří dělají weby pro zahraničí anebo vám stačí info o pozicích na Google, může být tento program zajímavý.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Cesta k výdělečnému webu - využití při linkbuildingu

13 komentářů

 1. petr 8.11.2012
 2. Radek 8.11.2012
 3. majlan 8.11.2012
 4. Radek 8.11.2012
 5. Adam 26.11.2012
 6. TonyK 2.12.2012
 7. TonyK 3.12.2012
  • Radek 3.12.2012
 8. Honza 5.12.2012
 9. Michal 19.1.2013
 10. Filip 13.2.2013
  • Radek 13.2.2013
 11. Ota 8.8.2013

Přidej komentář