Traffic Travis – recenze SEO nástroje

traffic travisUpozornění – nikde v článku není affiliate odkaz, tento program propaguji dobrovolně

Někde na zahraničním fóru jsem dostal tip na jeden nástroj, který se hodí při propagaci webů, když děláte SEO.

Jedná se o nástroj Travis Traffic, který je klasicky placený, ale tvůrci vydali osekanou verzi, která je ke stažení zdarma výměnou za email. Právě s touto verzí občas pracuji a rád bych tu dneska publikoval krátkou recenzi.

Pro mě má použití hlavně u větších projektů, kde potřebuji zanalyzovat konkurenci a možnosti zpětných odkazů. Nástroj toho umí mnohem více, dokáže sledovat pozice na českém Bingu, Yahoo i Google, ale Seznam bohužel neumí a tak tuto funkci využívám minimálně.

To, proč využívám Traffic Travis je hlavně analýza zpětných odkazů jak u mých webů tak u konkurence a určení konkurenčnosti u jednotlivých klíčových slov.

Kromě toho občas tento nástroj použiju k tomu, abych zjistil hromadně pagerank mých stránek na webu, rozpoznal chyby na stránkách a hlídal pozice pro klíčová slova, která jim nastavím. (Ne)placená verze sice neumí všechno a vyhledá vám jen prvních 100 zpětných odkazů na web, ale i tak se mi to hodí při propagaci menších affil webů.

Traffic Travis ke stažení

Pokud si chcete tento program stáhnout, stačí jít na http://www.traffictravis.com/download/v4 a pak se ještě zaregistrovat s platným mailem, protože na ten vám pošlou registrační kód. Jakmile ho nainstalujete a aktivujete, můžete si vytvořit první projekt, který chcete dostat ve vyhledávačích výš.

nový projekt

Po vyplnění údajů a vytvoření profilu vám si Traffic Travis načte data a ukáže vám chyby na vašich stránkách, pozice, ranky, počet indexovaných stran a plno dalších informací. Většinu z toho snadno zjistíte použitím Google, ale nebude to tak rychle.

Analýza projektů

Jak už jsem říkal, u každého vašeho webu najdete tento program všechny podstránky, zjistí například jejich Pagerank, počet zpětných odkazů –

 • z kolika domén
 • z kolika IP
 • jestli jsou tam EDU nebo GOV odkazy

Upozorňí vás to na nedostatky stránek, ale ne vždy se to dá považovat za opravdové chyby.

Analýza projektů

 

Traffic Travis sice v omezené verzi nenabízí úplně vše, co bych si potřeboval ale dokáže mi hodně usnadnit práci a umí najít rychle data, která já získávám jen velmi obtížně. Pro ty z vás, kteří dělají weby pro zahraničí anebo vám stačí info o pozicích na Google, může být tento program zajímavý.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Scrapování výsledků hledání

13 komentářů

 1. petr 8.11.2012
 2. Radek 8.11.2012
 3. majlan 8.11.2012
 4. Radek 8.11.2012
 5. Adam 26.11.2012
 6. TonyK 2.12.2012
 7. TonyK 3.12.2012
  • Radek 3.12.2012
 8. Honza 5.12.2012
 9. Michal 19.1.2013
 10. Filip 13.2.2013
  • Radek 13.2.2013
 11. Ota 8.8.2013

Přidej komentář