U koho outsourcovat práci?

Mnoho z Vás se jistě setkalo s problémem nespolehlivosti v oblasti IT, kdy jste potřebovali do určitého termínu naprogramovat nějakou spolehlivou aplikaci, vytvořit firemní logo, nebo správně nastavit PPC kampaň.

Pověřená osoba, ale často nebyla schopna dodržet stanovený termín, v horším případě přestala i komunikovat. Museli jste poté shánět náhradu a mnohdy jste díky tomu, nemohli dodržet Váš časový harmonogram, čímž Vám vznikly zbytečné náklady a hlavně spoustu starostí.

Dalším častým problémem však bývá: nepochopení zadání. Pokud detailně nepopíšete Vaší představu, může se stát, že dodavatel Vám dodá něco, co vlastně vůbec nechcete.  V takových situacích je žádoucí, aby se obě strany domluvily na kompromisu.

outsourcing

Můžu říct, že jsem vyzkoušel služby od různých poskytovatelů z oblasti webtrhu, rovněž jako portálů freelancer.com a easytask.cz. Obvykle bývá postup takový, že kontaktuji několik vybraných lidí, z nichž si vyberu jednoho zkušeného vývojáře, domluvíme se spolu na určitém termínu, finanční odměně a ujasníme si všechny podrobnosti ohledně zadaného projektu.

S blížícím se koncem termínu však postupně zjišťuji, že pověřená osoba není schopna zadanou práci splnit, či není zpracována zcela podle mých představ. Z toho důvodu tedy dochází k neustálému prodlužování termínu a plyne z toho více starostí, než užitku.

Tento problém se mi však podařilo zcela vyřešit, když jsem začal spolupracovat se společností VIPzakazka.com, za kterou stojí Láďa Balon.

Vše probíhalo následovně:

Na internetu jsem si pročítal recenze na různé společnosti poskytující dané služby a právě VIPzakazka.com, měla reference velice kladné, řekl jsem si, že tedy zkusím využít jejich služeb a sám se přesvědčím o jejich kvalitách.

Vytvořil jsem si nezávaznou poptávku, do které jsem shrnul jen obecné informace o požadovém projektu. Prioritou pro mě byla pro mě zpočátku hlavně cena.

Netrvalo dlouho a za pár hodin jsem obrdžel odpověď, včetně předběžné cenové kalkulace, která se v konečném znění lišila pouze nepatrně.

Obratem jsme se telefonicky domluvili na detailech projektu a zároveň mi bylo nabídnuto podepsání smlouvy s garancí termínu, což jsem opravdu velice ocenil. Po odsouhlasení hrubé ceny mi byl zřízen přístup do jejich backoffice systému, ve kterém jsem viděl detaily zpracovávání projektu. Mohl jsem zadávat požadavky na změny, nové návrhy a reagovat na dotazy týmu. Případně komunikovat pouze s projektovým manažerem, který měl vše nastarosti.

Systém je opravdu přehledný, byl jsem tedy rád, že nemusím nic dohledávat v e-mailu, ale mám vše pohromadě u konkrétní zakázky.

Co jsem zaslechl, tak se připravuje i affiliate přímo na zprostředkování jejich služeb. Myslím, že by to mohlo být zajímavé, pokud poskytnou kalkulačky pro výpočet ceny účetnictví, psaní a překlad článků, sepsání smluv na míru apod.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Wordpress instalace

4 komentáře

  1. Zdenek 2.3.2016
  2. Banksy 4.3.2016
  3. Matúš 11.3.2016
  4. manazerka45 7.5.2016

Přidej komentář