Výhody vlastní landing page

Landing page je stránka, která má návštěvníka webu nasměrovat k nějaké akci, ať už jde o provedení nákupu, stažení e-booku nebo vyplnění formuláře.

Narozdíl od klasické stránky obsahuje prvky a je strukturovaná tak, aby se konverze zvýšili co nejvíce, tedy aby co možná nejvíc návštěvníků provedlo požadovanou akci.

Já se s landing page setkávám hlavně u affiliate, na který se teď po banu od Adsense zaměřuji.

Využívají ho různé nebankovní společnosti, které půjčují peníze. Jejich landing page bývá hlavní strana. Typickým příkladem je třeba Crediton.cz.

Pokud máte účet u nějaké provizní sítě, možná jste už na landing page narazili i u nich. Příkladem je třeba stránka Bezvadnapujcka.cz, která funguje jako landing page pro Ferratum půjčku, kterou můžete propagovat přes Adbenefit.cz.

Pokud vám affiliate program umožně vkládat na stránky iframe formulář, můžete si takovou vlastní landig page udělat i vy. Proč si ji vytvářet a ztrácet čas?

Výhody vlastní landing page:

  • můžete optimalizovat prvky a celou landing page k max. konverzím (testování, používání lepších call-to-action prvků)
  • budujete brand, což je rozdíl oproti odkazování na hlavní stranu poskytovatele půjčky
  • můžete landing page lépe propagovat – stránku můžete dávat do různých inzerátů, někde affil odkazy neberou
  • volnost při změně affiliate programu – pokud provozovatel affilu skončí, stačí jen změnit nějaké info na stránkách a vyměnit iframe, nemusíte měnit všechna url se starým affil odkazem

Landing page

Nevýhody landing page:

  • ne vždy dosáhnete tak vysokých konverzí (někdy má provozovatel affilu prostě lepší landing page – viz kalkulačka Creditonu)
  • nutnost vytvoření stránky

Vím, že nejsem jediný, kdo používá vlastní landing page. Na jedno klíčové slovo, které je pro mě jedno z nejhlavnějších soupeřím s někým, kdo právě využívá vlastní landing page pro Ferratum půjčku. Často taková stránka vypadá lépe než originální web poskytovatele.

A co vy, využíváte landing page? Myslíte, že stojí za to?

NEPŘEHLÉDNĚTE  Report příjmů za srpen 2014

4 komentáře

  1. Trasy Metra 27.9.2012
  2. Radek 27.9.2012
  3. Adam 6.10.2013
  4. Martin 15.2.2014

Přidej komentář