Vylepšovat slabiny anebo využívat silné stránky?

Ti, kteří viděli celé video Tomáše Hajzlera, které jsem tady na blogu publikoval, už asi znají odpověď na to otázku v nadpise. Já bych se k tomu ale ještě rád vyjádřil, protože takhle myšlenka je pro mě klíčová a v tom dlouhém videu se vám může vytratit.

Co se snaží Tomáš říct je asi toto:

Každý z nás se narodil s nějakými předpoklady, které jsou pro určité věci lepší. Jde vlastně o talent – někdo z nás má předpoklady k tomu, aby byl dobrý sportovec, někdo zase aby byl marketér. Je důležité ty svoje předpoklady objevit (a cítit) a podle nich se taky řídit. Vylepšovat se v tom, v čem jsme dobří a k čemu máme předpoklady.

Tento způsob myšlení je dobré převést do podnikání. U mnoha lidí je to snadné, pokud jsou grafici tak prostě dělají grafiku. Já ale dělám takovou směs věcí – SEO, tvorba obsahu, linkbuilding, affiliate, emailing…

Když se totiž dostanete do internetového marketingu, zjistíte, že se tady dá vydělat na opravdu mnoha věcech. A já už se v každém „svém“ oboru trochu orientuju, takže je tam vlastně možnost, že si tím začnu vydělávat.

Je toho ale opravdu tolik, že se to nedá stíhat > to vede k tomu, že makám víc než je potřeba (guarana, kafe) > to vede k tomu, že se musím víc uvolňovat > drogy > rozhozený životní styl a špatná cesta.

Zdržuju se zbytečně opravováním různých věcí, které jsou málo efektivní. Ladím a znovupropaguji MFA, která už jsou mrtvá, zasekávám se na občasných zakázkách…Nevydělává mi to sice moc peněz, ale hodně mě to zdržuje a to je problém.

Proto se teď snažím zaměřovat na věci, kde jsem silný a kde je moje práce využita nejefektivněji. Příkladem může být tvorba nových „MFA webů„, které dělám podle šablony mého nejúspěšnějšího webu.

To co mi vydělává nejvíc a je to nejlepší věc, kterou mám, teď zduplikuju a půjdu touto cestou. Nebudu se učit nic nového, i když tam je potenciál, ale budu se snažit dostat z této „zlaté žíly“ co nejvíc.

Je to sice dost těžký, protože mě láká spousta dalších věcí, který bych mohl dělat. Ale vím, že vložené úsilí tam nemá zajištěné ohodnocení a tak to prostě musím seknout. Zatím jsem tuto cestu moc nerozvinul a pracuju tímto způsobem chvilku, tak uvidím, co mi to přinese.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Jak mě změnila práce a život na Islandu

8 komentářů

  1. Kvasnička Jan 17.8.2012
  2. petr 17.8.2012
  3. petr 17.8.2012
  4. Radek 18.8.2012
  5. Lydie 18.8.2012
    • Radek 20.8.2012
  6. petr 20.8.2012
    • Radek 20.8.2012

Přidej komentář