Zaplatili byste za pomoc, při hledání zaměstnání (na Islandu)?

prace-islandBylo to asi půl roku nazpět, kdy jsem dal výpověď v mé první práci na Islandu a rozhodl jsem se, že to zkusím jinde. Měl jsem asi 2 měsíce času na to, abych oslovoval nové firmy, vybíral a hledal vhodnou pozici.

Strávil jsem tak dost časů zjišťováním, kde všude zaměstnavatelé a agentury publikují svoje nabídky práce a jak to vlastně při hledání nového zaměstnání probíhá.

Tehdy jsem si začal filtrovat jednotlivé pracovníky nabídky, které byly vhodné i pro žadatele ze zahraničí, kteří nemluví islandsky.

Naštěstí se mi podařilo díky sestře najít i druhé zaměstnání a to velmi snadno, takže jsem nakonec moc hledat nemusel.

I poté jsem ale sledoval nové pracovníky nabídky, jednak ze zvědavosti a jednak protože první měsíc jsem si obtížně zvykal na nový režim.

Napadlo mě, že bych mohl tyto vybrané nabídky práce zveřejňovat a sdílet s ostatními. Přes noc jsem si tedy založil web PracujnaIslandu.cz a začal tam kopírovat nabídky z webů a z Facebooku.

prace-na-islandu-web

Věděl jsem, že je velká šance, že ztratím motivaci publikovat nové příspěvky a proto jsem se to snažil udělat co nejsnazší.

Žádné obrázky, jednoduchá šablona a jediné co dělám je překládání nabídek pomocí Google translatoru a jejich následné publikování na webu na Facebookové stránce.

Dost mě překvapilo, když na web začaly chodit návštěvy z Google a ze Seznamu a na FB stránce mi samovolně přibývali fanoušci. To bylo důvodem proto, že jsem o tomhle tématu začal přemýšlet víc.

Dá se na tom vydělat?

Jediný problém, který mě do teď trápí je monetizace takového projektu. Vím, že nejsnazší by bylo vložit na stránku Adsense reklamu, ale dokážu si představit, jak málo peněz by z toho bylo.

Druhým nápadem pak bylo, snažit se získat peníze od zaměstnavatelů, jak to většinou dělají pracovní portály. Nemyslím si ale, že by některá z islandských firem zaplatila za publikace či jinou formu spolupráce.

Myslím si, že mají žadatelů o práci více než dost, takže mě napadá opačná cesta a to získávat peníze od žadatelů. Jakou přidanou hodnotu jim výměnou za peníze ale můžu nabídnout?

E-book o tom, jak získat práci na Islandu

kniha-o-islanduPravděpodobně nejreálnější forma monetizace, kterou si teď dokážu představit je e-book.

Sepsal bych informace o tom, jak to chodí s hledáním práce na Islandu, kde se dá nejvíc vydělat, jak se na dané pozice dostat, na co si dát pozor, jak se orientovat ve výplatnicích.

Díky tomu, že tu žiju a potkávám se jak s imigranty tak s Islanďani, tak se v tom docela orientuji, navíc jsem i v kontaktu s odbory, kteří nám pomáhali ze získáním peněz od minulého zaměstnavatele.

Kromě toho přemýšlím o tom, že bych jako bonus přidal kontakty na firmy, které sice zaměstnance aktuálně nehledají, ale je možné je kontaktovat a zkusit, zda by pro vás nenašli pozici. Vím, že hotely anebo rybárny většinou nabídky nedávají, ale zaměstnance berou.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Skončil jsem na Islandu s affilem?

Nejsem si ovšem jistý, zda jsou lidé v dnešní době, kdy se dá všechno dohledat, ochotni za takový e-book zaplatit (cenu si představuji mezi 500 – 1000 Kč).

Z mého pohledu koupě ebooku není příliš vysoká investice, protože pokud se vám podaří získat dobrou práci na Islandu, hned první měsíc vyděláte mnohonásobně víc, než kolik byste za e-book zaplatili.

Faktem ovšem je, že tyhle peníze k vám nepřijdou jen tak, nenabízím snadnou cestu, musíte si to prostě odmakat.

Proto by měl zajímal váš pohled, hodil by se mi teď nějaký feedback, abych věděl, jestli to může mít smysl, anebo jsem úplně mimo a měl bych se na to podívat jinak.

Budou lidé ochotni zaplatit za takový ebook?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Co myslíte? Bude někdo ochotný za tyhle informace formou e-booku zaplatit?

11 komentářů

 1. LN 8.12.2018
  • Radek Strouhal 8.12.2018
 2. M. 8.12.2018
  • Radek Strouhal 10.12.2018
 3. ABCD 9.12.2018
  • Radek Strouhal 10.12.2018
 4. Classic 10.12.2018
  • Radek Strouhal 10.12.2018
   • Classic 12.12.2018
 5. Truny 12.12.2018
 6. M. 12.12.2018

Přidej komentář