Zpátky k začátkům

Zpátky k začátkůmPoslední dobou stále víc přemýšlím, na jakou oblast podnikání se zaměřím  a co bude má priorita.

Rozhodování mi komplikuje to, že mi za 2 měsíce končí smlouva pronájmu a nevím, jestli ji budu (a je možné) prodlužovat…

V případě NEstěhování bych totiž zvolil jako jasnou prioritu eshop, rozšířil nabídku, naskladnil více zboží a ještě více zatlačil na propagaci.

Musel bych si pravděpodobně sehnat brigádníka, takže jak na sklad tak na práci potřebuji nějaké prostory a někde z bytu to řešit nechci. Kdybych ale zůstal v tomto pronájmu, mám prostory k rozšíření eshopu.

Prodat eshop?

Pokud bych se ale stěhoval, je zde už víc možností, většinou se ale týkají provozování webů (možnost, že bych dělal něco jako konzultanta je až někde na konci).

Mohl bych prodat eshop a ztratit tak offline závazek a mohl bych se nastěhovat skoro kamkoliv. Musel bych ale více šlapat do webů a poslední dobou se mi nové projekty moc nechytají a ty, které fungují zrovna moc nerostou.

Když se tak dívám na projekty, které stabilně fungují, tak jde většinou o weby, které mají hodně obsahu, jsou pravidelně aktualizované a jsou tam alespoň občas i nějaké zajímavé informace.

Proto si říkám, že bych místo několikastránkových leadgen webů zkusil zase dělat blogy, nebo informační stránky, které opravdu k něčemu jsou.

  • U leadgenů jsem celou propagaci musel tlačit a šlo o propagování něčeho, co se nikomu moc nelíbí. Blogování je ale mnohem zábavnější, obsah se tvoří skoro sám a i s propagací je to snazší.
  • Monetizace sice není tak snadná, ale při trpělivosti se blogy vyplatí a hlavně je zde příjem stabilnější.

Dnes jsem tak po dlouhé době začal pracovat na jednom dalším tématickém blogu (někteří z vás určitě brzo objeví, není těžké ho najít).

Chci teď k projektům přistupovat více s cílem vytvořit kvalitní web se zajímavým obsahem a dát si aspoň na čas pauzu od webů, které slouží čistě k výdělkům.

Ještě před několika měsíci bych to neriskoval, protože zisky z blogů a infowebů očekávám třeba až za několik měsíců. Teď mám ale díky eshopu a dalším příjmům finance zajištěné, takže mě čas tolik netlačí. Uvidíme, jestli se tato cesta vyplatí. I kdyby ne, aspoň vytvořím (snad) užitečný obsah a práce bude ubíhat rychleji.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Jaké offline podnikání mě láká?

7 komentářů

  1. Michal 28.9.2014
    • Radek 29.9.2014
  2. panZero 29.9.2014
  3. Zbyněk Buřival 29.9.2014
  4. Richard 29.9.2014
  5. Patrik 29.9.2014
  6. Albert 14.10.2014

Přidej komentář