4 změny, díky kterým vydělávám víc

Když jsem si začal dělat přehledy příjmů, samotného mě překvapilo, že jsem se dostal na „taková“ čísla. Důvodem bylo hlavně to, že se mi podařilo udělat skok z cca 20k/měsíčně na 60k/měsíčně během několika měsíců, když jsem se přitom celý rok předtím s příjmy nijak výrazně nepolepšil.

kancelarsky-pracovnikZačal jsem tedy vzpomínat, co se změnilo a proč vydělávám víc…

Bydlím ve vlastním

Začátkem roku jsem se přestěhoval do pronájmu, čímž se mi zvýšili náklady a to mě tak tlačilo k vyšším příjmům.

To, že jsem si zařídil vlastní bydlení mělo samozřejmě taky výhodu v tom, že mám mnohem víc času na práci a nemusím tak řešit zbytečné domácí práce, které mě pořád vyrušovali a taky jsem omezil kontakty s kamarády, protože jsem se odstěhoval do jiné vesnice.

Díky volným prostorům v pronájmu jsem mohl bez problému rozjet eshop a pracovat s dalším člověkem.

Přemýšlím o prioritách

V poslední době mám pořád víc a víc povinností a na všechno už nezbývá čas. Musel jsem se tak naučit některé činnosti prostě vynechávat a dělat jen to, co je opravdu potřeba.

Předtím, když jsem nebyl tolik pod tlakem, jsem měl čas na flákání, dělání méně výhodných nebo levných zakázek a znehodnocoval jsem svůj čas.

Dnes už si vybírám co budu dělat, ať už je to téma affilu nebo plán na páteční večer, protože všechno se stihnout nedá.

Dívám se na věci ve větším

V začátcích podnikání jsem většinou neměl žádnou větší zásobu peněz a všechno jsem hned točil. Peníze jsem se tak snažil získat rychle, různě v menších obnosech a tak jsem dělal služby jako registrace do katalogů, psal články za nízké ceny nebo dělal MFA s malým potenciálem zisku.

Poslední dobou jsem na tom byl ale s financemi lépe a tak jsem na peníze nijak nespěchal a mohl jsem se věnovat projektům, které začnou vynášet až po delší době. To je třeba příklad webu na téma finance, který začal vydělávat až po pár měsících, ale dnes už dělá značnou část příjmů.

Mám kreditku

Vyřízení kreditní karty má určitě nemalý podíl na zvýšení mých příjmů. Díky kreditní kartě od Ery jsem koupil několik prvních kusů zboží do eshopu a mohl jsem ho tak nastartovat.

Zboží se stíhá během bezúročné doby prodat, takže bez problému splatím dluh včas. S větším budgetem se dá růst mnohem rychleji, můžu nakupovat více zboží, outsourcovat více služeb a stíhá se toho víc.

I když půjčky nemám rád, kreditku bych doporučil, pokud se dokážete uhlídat.

Přečtěte si:

Články na podobné téma:

Share

3 Responses

  1. Filip napsal:

    Ja si myslím že najviac môže ovplivniť príjmy práve to bývanie vo vlastnom, ale jediná vec s ktorou sa nestotožňujem je že človeku to je v podstate potom už zbytočné či zarába 50k alebo 100k mesiac a obetovať kvôli tomu kamaratov a voľný čas je hlúposť.

  2. greg napsal:

    Mám dotaz ohledně případných exitů větších projektů, jako je tvů fin web. Myslíš, že kdyby jsi to chtěl prodat, našel by se někdo kdo zaplatí cca 250k za takový web? Já mám pocit, i když ten web vydělává dost, tak moc lidí by nebylo ochotnejch takový prachy platit…

  3. Solurus napsal:

    Greg: trojnasobek rocniho zisku ano, plus zalezi na jedinecnosti, brandu, uzivatelich, bla bla…cesi jsou zvykly bud dat az moc malo nebo presprilis moc. Kolikrat zasnu, za kolik se nektere ceske projekty prodali penez. Ja kupoval pred mesicem samotnou ceskou domenu za rovny mega a taky si vsichni mysli ze jsem blazen. Je to ale srdcova zalezitost a oproti jinym projektum co delam by me to mohlo i tematicky bavit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *