Co teď dělám, jak pokračuju

co-ted-delamTen čas poslední dobou nějak strašně letí a já sem bohužel vůbec nestíhám psát, už je to skoro zase měsíc, co se tu objevil poslední článek.

I když ani dnes moc nestíhám, napíšu aspoň krátké shrnutí toho, na čem teď dělám a jak věci vypadají.

Obsahové MFA

Projekt 1000 článků se zrovna moc nehýbe, protože mě obor financí poslední dobou nebere.

Sice jsem tam přidal pár desítek článků z webu, který měl být další kopie tohoto webu (bohužel zduplikovat něco není vůbec tak snadné, jak se zdá), ale pořád jsem se ještě nepřehoupl ani přes 200 článků.

 • Návštěvnost se docela drží, ale přes 500 se to už většinou nepřehoupne. Potřeboval bych trochu zamakat na linkbuildingu, ale jsem teď ze Seznamu trochu zmatenej, imho zas trochu měnili algoritmus.

Pád leadgenů

propadNěkdy kolem prvního máje jsem zaznamenal krutý výpadek, takže mých asi 5 webů a další stránky, které byli s leadgeny spojené šli dolů a to hodně, nejsou teď vůbec dohledatelné. Některé se drží alespoň díky návštěvám z Google, ale většina je jich teď nepoužitelných.

Růst e-shopu

Obchod Zefstyle.cz s levnými plastovými cruisery měl být jen takový test a oťukávačka, jak obtížné je Výdaje eshopvedení obchodu.

Je to sice jen takový miniobchod, ale objednávky chodí pravidelně a tak přemýšlím, že bych kromě SEO zkusil i PPCčka nebo nákup bannerové reklamy.

Možná taky zkusím nabídnout mé skateboardy slovenským zákazníkům, i když nevím, jestli už i tam ten trend dorazil.

Potěšilo mě, že metoda s využitím kreditky tady funguje, takže využívám investuji peníze z úvěru, otočím je, něco vydělám a vrátím je zpátky bez navýšení.

Rozšíření offline podnikání

Nevím, jestli jsem tady už někdy zmiňoval můj další „test“ a tím jsou tzv. farmářské bedýnky.

Pro ty kdo neví o co jde – jde o posílání českých produktů (hlavně zelenina) v mixech s pravidelným odběrem (nebo jednorázově). Podobně tak u nás fungují myslím dámské balíčky, v zahraničí byly pak známé žiletky (Dollar Shave Club).

Zkoušel jsem to už loni, ale má to několik problémů – jednak je problém sehnat levné dodavatele, kteří jsou schopni dodat fakturu, Farmářská bedýnkapak je taky problém se skladováním (ne všechna zelenina vydrží dlouhu) a dopravou (v dodávce kurýrů se zelenina skoro uvaří).

Zatím řeším první problém, dodavatele a to tak, že si zeleninu vypěstuji sám 🙂 Tento týden jsem tak místo psaní textů a propagace webů nakupoval přísadu rajčat, paprik a semínka další zeleniny a vysazoval.

Sice nemám bio certifikát, ale zelenina ode mě bude s bio produkty srovnatelná, nemám rád postřiky, takže plevel ničím ručně.

Mám už vyřízené Osvědčení, takže jsem teď officiálně podnikatel i v zemědělství.  Jedním z důvodů, proč se do toho pouštím, je to, že potřebuji další prodejní kanál pro můj česnek, kterého asi letos bude pár set kilo.

Focus? Není pro mě

Vím, že věci dělám špatně. Měl bych se zaměřit na jedno odvětví/projekt, na to se zaměřit a šlapat jen do toho. Jenže pořád nevím, co je má „srdcovka“ a u čeho chci zůstat. Výhodné by bylo finanční odvětví, to mám ale nejméně rád.

Doufám, že by se mohl chytit nápad s farmářskými bedýnkami (nejsem sice jediný, kdo to tu dělá, ale aspoň je vidět, že to není mrtvý trh), to je mi asi nejblíž, bohužel to bude nejkomplikovanější. Takže zatím zkouším v každém oboru něco a co se nejvíc osvědčí a ukáže se, že je možnost to škálovat, do toho pak asi půjdu naplno.

Články na podobné téma:

Share

10 Responses

 1. Kamil Staš napsal:

  Pěkně to zkoušíš. Jsem zvědav u čeho nakonec zůstaneš. Jinak držím palce k zakoupení běžeckých bot, ať Ti to běhá.

 2. Richard napsal:

  Ty bedýnky jsou dobrý nápad a pěstovat si vše sám ještě lepší. Totiž jen sedět u PC přestane bavit, takhle můžeš střídat činnosti a na všem vydělávat. Ne každý má možnost pěstovat si zeleninu doma na své zahradě.

  • Radek napsal:

   Díky, taky to tak vidím 🙂 Sice je ten tvůj koment hlavně pro odkaz, ale tentokrát ti to tu nechám 🙂

 3. Linki napsal:

  Seznam teď slušně lítá, evidentně něco ladí a dost se to projevuje, jen sleduju opačné trendy, než ty.
  Bedýnky jsou super, sami občas kupujeme z kamarádovy farmy, podle mě je u toho fajn cílovka, protože lidi vědí, že to v bedně musí stát víc, jak na krámě.

  • Radek napsal:

   Já jsem za to i docela rád, konečně to vypadá, že by se mohl přibližovat SERP Google, anebo tam alespoň dávat relevantnější weby. Nečekal jsem, že to přijde tak rychle, ale nevadí, přizpůsobím se 🙂

 4. Lukáš napsal:

  Asi bych šel cestou toho eshopu, než zkoušet rozjíždět několik dalších aktivit. Bedýnky vypadají nejdříve atraktivně, ale je to spousta práce a hodně fixních nákladů. A pak do toho přijde klidně mandelinka bramborová.

  Trh s bedýnkama je už dost rozebranej a farmáři jsou hodně vybíraví s kým do toho půjdou.

 5. Michal napsal:

  Držím ti palce s bedýnkama, bude to rozhodně přínosnější, než další půjčkový web. Mě už to taky celkem přestává naplňovat a hledám jako ty smysl v offline byznyse zaměřeném víc na „přírodu“. Přemýšlel jsem nad moštárnou ale čím víc se o to zajímám, tím víc vidím, že to taková sranda nebude.

 6. Martin napsal:

  Ty bedýnky jsou super, protože kvalita té zeleniny je úplně někde jinde než v supermarketu a díky tomu si lidé bez problémů připlatí. Vím, že známý to nakupuje někde v Brně. Co se týče Seznamu, tak jeho upravený algoritmus také nějak nechápu. Některé z mých obsahových webů šli lehce dolů na úkor pár MFA webů. Nevím jestli to nebude třeba kvůli stáří webu respektive domény.

 7. TomL napsal:

  Přeji ať se v podnikání daří!

 8. Finstart napsal:

  Radku, držím palec, ať se ti podaří opět vytáhnout lead-geny. Velmi mě motivuje, když píšeš o 1000 MFA a myslím, že toto je cesta. Bedýnky nevím, nevím, ale určitě je to unikátní věc a možná pole neorané.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *