Jak vydělat na affiliate

Jak určitě mnozí ze čtenářů ví, mým hlavním zdrojem příjmů jsou zisky z affiliate programů. Dostávám peníze nejen za doporučování půjček, ale také třeba za srovnání cen povinného ručení anebo za to, že se někdo registruje do online hry typu World of Tanks. Zjistil, jsem, že affiliate má několik výhod.

Často je tohle cesta jak vydělat více peněz, než pokud byste tam hodili klasické reklamy od Adsense nebo Skliku a většina programů nemá tak přísná pravidla, takže můžete zpeněžit třeba i návštěvnost ze sázek, online seriálů a dalších témat, která nejsou v PPC povolená a mohli byste dostat ban.

Například u Skliku mi teď blokovali jeden z novějších webů (asi kvůli nedostatku obsahu), ale právě díky affiliate se o ziskovosti projektu nebojím a myslím, že provizní programy zde budou mnohem vhodnější.

Kolik se dá na affiliate programech vydělat?

Sice jsem tu už pár měsíců zpátky svoje příjmy z affiliate zveřejňoval, ale vždycky šlo jen o čísla a nebyly tady tolik oblíbené screenshoty. Dneska jsem se rozhodl, že jich pár udělám a vybral jsem ty programy a sítě, které využívám aktivně a nejčastěji.

Příjmy ze sítě eSpoluprace.cz (nejlepší období)

Provizní program Espoluprace

Příjmy z Nejprovize.cz

jak vydělat na internetu

Příjmy z Pay4results.com

pay4results affiliate síť

Všechny tři zmíněné stránky se dají zařadit mezi affiliate sítě, u Nejprovize.cz se ale zaměřuji jen na jednu kampaň (půjčky).

Jakto, že dlouhodobě vydělávám přes provizní programy?

jak vydělat penízeUž asi od 17ti mě zajímalo, jak vydělat na internetu peníze provozováním webových stránek a docela se mi to dařilo.

Pár dnů po založení živnosti jsem prodal svoje menší portfolio webů asi za 50 000 Kč, ale tehdy jsem měl přes affiliate příjmů minimum – nebylo dostatek sítí, nebyly kvalitní produkty a neuměl jsem vůbec tvořit weby, které byly zaměřené na affil.

Dnes je ale situace jiná a affiliate mě zajímá stále víc. Co se změnilo a proč mi to najednou tak „jede“?

1. Více kvalitních programů a sítí

Poslední dobou u nás počet affiliate programů opravdu stoupá a díky tomu, že Mário vytvořil Affilbox je i pro menší eshop relativně snadné spustit a řídit provizní program.

Můžete tedy propagovat více produktů z mnoha oborů a nemusíte se tak spoléhat na jediný affil, který zprostředkovává třeba spodní prádlo.

Díky tomu si můžete vybrat kvalitnější síť či program – ten, který rychleji a bez problémů platí (ne Cresco nebo třeba Crediton), má dobré provize i reklamní prvky.

2. Zaměřuji se na jeden obor a affiliate sítě

Ondřej Martínek dnes hezky napsal ve svém shrnutí, že se zaměřuje na affily, ke kterým má traffic a neskáče tak od jedné kampaně ke druhé.

Zjistil jsem, že i pro mě je tohle lepší. Vybral jsem si tak jeden obor (finance) na který mám dost webů a návštěvnost, se kterou pak můžu dál pracovat, mám víc dat, informací z oboru, pozvánky do VIP affiliate atd.

Pro menší affiláky, kteří mohou jen těžko konkurovat větším hráčům se možná vyplatí vychytávat nové affily v oboru (například herní témata) a rychle tam sbírat návštěvnost, než konkurence vybuduje pořádné weby anebo se tam chytnou autority sites.

Pro mě už to ale teď není a radši se starám o pár svých webů a ladím tyhle.

3. Sleduji novinky a vzdělávám se

Nejsem zastánce toho, že si zaplatíte supernástroje, několik ebooků či školení a po tom, co nastudujete tohle info a  čekáte, že to začne téměř samo vydělávat.

Ale i já pořád sleduji novinky, čtu blogy a procházím fóra a výjimečně za vzdělávání nějaké peníze taky utratím.

Většinu hlavních informací se dozvíte rychle, píše se o tom všude a pořád se to opakuje. Jenže občas se dá v článku narazit na zajímavý příklad z praxe, komentář anebo metodu, která by vás prostě jen tak nenapadla.

Právě proto věnuji čas i tomu a občas tam najdu, něco co mě motivuje anebo díky tomu přijdu na zajímavý nápad.

Částečně i proto jsem si teď v lednu zaplatil přístup do VIP sekce na blogu Affilak.cz. Na jednu stranu jsem chtěl nějaké nové informace, na druhé straně jsem chtěl mít možnost zkritizovat Michala, protože jsem nevěřil, že by se mi mohlo členství za tu cenu vyplatit.

Naštěstí (bohužel pro moje ego) jsem musel svůj předsudek změnit a musím přiznat, že se mi investice opravdu vyplatila.

Pár dnů pro registraci na VIP affilákovi jsem přečetl většinu článků a hledal jsem důkazy pro moji kritiku. Čím víc jsem o tom ale přemýšlel, tím víc jsem si říkal, že to není až tak špatné.

Proč bych si VIP účet koupil znovu?

 • Prvním hezkým bonusem bylo to, že každý dostává knížku Affilák zdarma, která samostatně stojí 700 Kč. Takže mě členství vlastně vyšlo hned o 700 Kč levněji.
 • Dalším bonusem byly články z předchozího roku. Sice jsem si přeplatil členství až na rok 2015, ale dostal jsem přístup i ke všem starým článkům, které byly ve VIP sekci.
 • Rozhovoryje tam rozhovor i s 2. nejskvělejším affilákem v ČR (se mnou 🙂 ) – jsou zdrojem zajímavých informací. Michal si tam vybírá lidi z různých odvětví a u mě se tak třeba dočtete hlavně o financích (jsou tam i URL a metody, které využívám) ale třeba Manuel zase píše úplně o jiných metodách, které využívají modernějších metod.
 • Článek s Michalem Hradilem je asi takový unikát a největším lákadlem.

Je tam sice pár článků, které trošku splnily moje negativní očekávání (u doporučení affiliate oblastí bych třeba chtěl znát i konkrétní sítě či programy – kvůli výplatám, spolehlivosti atd.), ale na druhou stranu jsou tam často dost konkrétní metody, jak dělat affiliate na různých typech webů (např. jak se vydělává na kuponových webech) anebo jak udělat správnou landing page.

Michal má výhody v tom, že není tak moc zaměřený na detaily a neladí si jen jednu oborou stránku, ale má přehled o celém dění, takže stíhá sledovat i to, co vydělává jinde (hubnutí, kupony). Na tohle já čas nemám a tak si vždycky v pondělí trošku rozšířím obzory.

5 nejlepších článků z affiláka:

 1. http://affilak.cz/kouzlo-kuponovych-affiliate-webu/
 2. http://affilak.cz/rozhovor-s-michalem-hradilem-zacatky-nejlepsiho-affilaka/
 3. http://affilak.cz/7-zakladnich-kamenu-konverzni-landing-page/
 4. http://affilak.cz/proc-a-jakym-zpusobem-zvedat-kvalitu-vasich-leadu/
 5. http://affilak.cz/jak-prima-propagace-ztrojnasobuje-akvizice/

Podle mě je tedy nakonec takhle VIP sekce na blogu docela fajn a určitě předčila moje očekávání. Je to asi taky moje jediná větší investice do vzdělávání tohohle typu.

Docela mě překvapilo, že tam jsou informace jak pro začínající, tak i pokročilejší affiláky, takže pokud nejste superaffilák, který už má svoje plány a metody, pak tam mezi řádky něco zajímavého určitě najdete.

vip sekce

Mezi další blogy, které v oboru sleduji patří pak:

O affilu nepřímo píšou i další lidi, většinu z těchto blogů najdete na stránce Doporučených blogů.

Jak už jsem ale psal – nemyslím si, že čtením blogů začnete vydělávat tolik peněz, že dosáhnete „finanční nezávislosti“. Můžete ale díky postřehům zjistit, co teď zrovna vydělává, jak pracovat efektivněji a které sítě se vyplatí zkusit.

Ušetříte si tak často hodně času na testování a občas i nervy (v případě horšího vyplácení, špatné komunikace s affiliate managery atd.)

Jak jste to měli vy? Co vás v affiliate podnikání posunulo nejvíc?

Články na podobné téma:

Share

13 Responses

 1. Já se v monetizaci teprve zaučuju, ale postupně se to lepší. Affil mi pořád nějak uniká, ale to je i oborama kde dělám – prostě není co propagovat. Na blog občas udělám recenzi něčeho a pak na long-tail něco seberu, je to takový dopněk. Teď chci zamakat na systematičtějším nasazení affilu do článků a využití stovek existujících článků na mých webech, prostor tam určitě je.

 2. Honza napsal:

  V článku je chybně uveden affiliate odkaz na Affilak.cz, má tam být můj. 🙂

 3. Honza H. napsal:

  Zapoměl jsi dát affil link na přehled článků 🙂

 4. Mirek napsal:

  A ozval jsi se Seznamu? Já měl ted též 2x zamítnuté weby, ozval jsem se a dodatečně bylo vždy schváleno s vysvětlením že je chyba na jejich straně, že je neviděli přes proxi (a přitom se jednalo o CZ weby).

  • angel napsal:

   mohl bych se ještě zeptat, jak přesně se dozvíte, že je web zamítnutý? U jednoho mého mfa jsem měl návštěvnost ze seznamu okolo 100UIP / den a z ničeho nic spadlo na 5+- :-/

 5. mira napsal:

  Vyplati se vubec ta nejprovize s 5% schvalenych leadu?

  • Radek napsal:

   Není to teď žádná pecka, ale zdá se mi to zatím nejlepší z kampaní co jsou (a mají iframy v nabídce) a co jsem testoval. Mám teď v plánu testovat ještě 2 další sítě, ale chce to sehnat víc trafficu 🙂

 6. TomL napsal:

  Radku, moc díky za tipy! 🙂

 7. Umberger napsal:

  Díky za zdroje inspirace pro affil. Upřímně spíš do této chvíle bojuju s tím, aby web vůbec za něco stál, až budu mít solidní návštěvnost, tak o affilu budu určitě přemýšlet 🙂

 8. Rádku super článek, rozhodně souhlasím se vzděláváním taky mám od Michala 52 článků + knížku, člověka to vždy posune o kousek dál.

 9. Radka napsal:

  Naším cílem je prostřednictvím affiliate partnerů najít cestu k novým zákazníkům.
  Nabízíme Vám 8 % provizi z realizovaných rezervací. V případě zájmu se můžete v partnerský affiliate program registrovat na našich stránkách:

  http://triglav-slovenia.com
  Apartmány Triglav – Slovinsko Julské Alpy – partnerský program

 10. HONZA Čeněk napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo tip / zkušenost na nějaké affilprogramy z oblasti finančnictví?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *