Pořádný relax nenahradí žádný stimulant

Už pár dnů se snažím dát si pořádný celodenní pracovní zátah, kdy vyřeším plno povinností a úkolů, které tu mám nachystané a pohnu trochu s propagací projektů. Poslední cca 2 týdny jsem ale nemohl takový den „chytit“.

Ne každý den se totiž dokážu tak rozjet a nezaseknout se na zbytečnostech. Občas mě rozhodí návštěva známých, někdy je moc objednávek v eshopu a někdy jsem prostě unavený a nevydržím.

Každý den se snažím pomáhat si kofeinem (teď už je to vlastně samozřejmost, bez kofeinu snad už nedělám), ale i když si dám vysokou dávku, není to prostě ono.

energy-drink-kofeinPravděpodobně jsem byl posledních pár dní nějak moc vyčerpaný. Spánek nebyl úplně ok, během víkendu jsem toho pořádně moc nenaspal a v týdnu jsem chodil spát po silné dávce kofeinu (spánek pak není tak kvalitní) a dalších intoxikátorů, takže jsem někdy vstal skoro unavenější než když jsem usínal.

Nakonec jsem se včera rozhodl, že to zabalím dřív, nebudu nic řešit a budu jen tak odpočívat. Usnul jsem už nějak navečer a vstával jsem až dnes v 8.  Hned ráno jsem pocítil ten rozdíl a vím, že dneska to konečně půjde. Cítím, jak mám konečně odpočinutou hlavu a můžu se zas někam pohnout.

meditacePříště už na to budu myslet a nebudu se snažit to několik dnů neúspěšně tlačit, místo toho radši zvolním a dám si den volna.

Funguje mi to tak i během dne, vím, že večer už tak efektivní nejsem a radši úkoly nechám na ráno, kdy je zvládnu 2x rychleji.

Bohužel se to tak nedá dělat vždy, někdy prostě hoří termíny a klienti to potřebují rychle, ale i v takové situaci bych se snažil najít si aspoň chvilku na relax a dal si meditaci, nebo prostě jinak uvolnil hlavu.

Články na podobné téma:

Share

4 Responses

 1. dysm. napsal:

  Hehe, to znám. Nestíhat a hrnout nedokončené úkoly před sebou… Večer se mi osvědčil slabší zelený čaj nebo matcha. Panenky se rozšíří a není ani problém s usínáním ;).

 2. Martin napsal:

  Presne tak. Nic nenahradi poriadny spanok. Rano je to okamzite poznat 😉

 3. Design napsal:

  Souhlasím s tebou. Z dlouhodobého hlediska stejně člověk na těchto energetických nápojích nevydrží. Není nad to si dát pořádný spánek, díky čemuž nabereš pořádnou dávku energie. 🙂

 4. Speedy napsal:

  A pořádný stimulant nenahradí žádný relax 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *