Proč dělat na více projektech?

Proč dělat na více projektech?Často se setkávám s názory, že místo toho, abychom se věnovali několika projektům zároveň, bychom se měli zaměřit na jeden web/projekt a do toho pořádně šlápnout.

Tento způsob jsem zkoušel, ale mám tolik nápadů a času, že vždy sklouznu k vytváření dalších nových webů. Mně to ale vyhovuje a v poslední době jsem si uvědomil, kolik to má pro mě výhod.

Střídání práce

Pro mě osobně je rozmanitost webů vhodná především z toho důvodu, že můžu pracovat na tom, co mě zrovna baví.

Někdy se probudím a mám prostě chuť pracovat na mých blozích a psát užitečné články. Od toho tu mám například tento blog, blog Výděleknainternetu.net nebo můj starší Fajnblog.cz. I když psaní článků nebylo zrovna ten den v plánu, udělám toho hodně, protože dokážu využít tu motivaci.

Navíc můžu při dělání nudné stereotypní práce rychle přeskočit k něčemu zajímavějšímu. I během psaní textů tak můžu přeskakovat mezi tématy, takže znovu načerpám fantazii pro sepsání článků.

Vzájemné linkování přirozeně mezi sebou

Další výhodu mám z hlediska linkbuildingu. Tvořím teď takové weby, které sice nejsou tématicky úplně podobné, ale jejich obsah vytvářím tak, že ho můžu navzájem hezky prolinkovat. Navíc mám na některé témata obsahu i vlastní minisites, takže linkjuice proudí nejen mezi články, ale mezi články a weby.

Postupné získávání zpětných odkazů

Díky tomu, že mám projektů více, je potřeba dělat linkbuilding zároveň v menší míře. Takže nenastane situace, kdy bych můj jeden projekt našlapal zpětnými odkazy, vyhnal na pozice ale po čase se mi web propadl a já už bych vyčerpal většinu dostupných zdrojů odkazů.

Teď to mám tak, že odkazy získávám pomaleji a postupně. Nějaké zpětné odkazy získám právě z partnerských webů. Tak se mé weby pomalu propracovávají nahoru a přitom nehrozí, že mě vyhledávače sestřelí.

Diverzifikace příjmů

Diverzifikace příjmů je možná tou největší výhodou, i když ji na první pohled nevidím. Mezi mé projekty se teď řadí klasické MFA, blogy kde prodávám články, e-shopy s přeposíláním objednávek a affiliate weby. I když většina mých příjmů stojí na Adsense, není to už taková převaha a mám tu dost možností v případě, že bych dostal BAN.

A jak to máte vy? Radši děláte na jednom velkém projektu anebo jich máte více?

Články na podobné téma:

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *