Proč nebudu propagovat Zelenou kávu?

green-coffeePřed nějakou dobou jsem se registroval v affil síti Michala Hardyna AffiliateClub.cz, ale protože se zaměřuji spíš na sektor půjček, tak jsem si tam ještě žádnou kampaň nevybral.

Proto jsem dnes nadšeně rozklikl email, kdy jsem viděl info o nové kampani, bohužel ani tu nevyužiju.

Jde totiž o propagaci doplňku stravy Green Coffee Plus. Proč s tím mám problém?

O Green Coffee přípravky se už trochu nějakou dobu zajímám, protože to patří mezi nejvíce recenzovaný produkt na Recenzezdarma.cz.

 

Podle zkušeností tamních lidí jsou totiž zákazníci ovlivněni weby typu:

http://www.prasky-hubnuti.cz/

http://kazdodenninoviny.com/zdravi/health-journal/

http://www.coffeebeanpure.com/cz2/

Podle informací na daných webech to vypadá, jako by byl Green Coffee přípravek nějaký superspalovač, ale on samozřejmě tak efektivní není.

Na těch webech je to jasná klamavá reklama, ale stojí za tím (velmi pravděpodobně) nějaká firma z Polska, odtud chodí zásilky. Jejich landing page jsou ale ty nejnavštěvovanější a těmito špatnými informacemi jsou ovlivněni lidé, kteří by pak mohli nakoupit u mě přes affil v domění, že kupují super efektivní věc na hubnutí.

Landing page AffiliateClubu (odkaz zde) sice není klamavá, ale pokud tam vstoupím jako někdo, kdo hledá přípravek na hubnutí (ne pouze doplněk stravy), pak bych si ani neuvědomil, že kupuji něco jiného, slabšího.

Sice na tom se svědomím nejsem nijak dobře, ale tuhle kampaň dělat nebudu a radši se budu snažit protlačit nahoru svoje recenzní weby, protože tenhle produkt opravdu většině lidí nepomůže tak jak čekají a oni tak investují peníze zbytečně, místo toho, aby si třeba ušetřili na skateboard 🙂

Články na podobné téma:

Share

14 Responses

 1. Ped napsal:

  Na jedné straně Michal Hardyn a AffiliateClub celkem křečovitě neustále dokola opakují, jak nebudou z morálního hlediska dělat půjčky, na straně druhé jim nevadí něco takového? No offense, ale to trošku smrdí pokrytectvím. 🙂

  • Radek napsal:

   Na jejich obranu musím říct, že oni vlastně nic špatného nenabízí, na jejich landing pages nejsou info o tom, že to zázračně funguje, že se v případě nefungování vrací peníze atd.
   Pokud člověk nezná celé „pozadí“ toho boomu Green Coffee, tak ani nemusí vědět, že něco není ok..

   • Mikuláš napsal:

    Eshopy, slevové weby atd. těží právě z uvedených stránek… A klasicky bojují pouze cenou.

    Jinak mě nepřestává překvapovat, kolik je najednou mezi námi doktorů, vědců a odborníků na hubnutí… Kteří přesně vědí, že to nefunguje. Neříkám tak ani tak, ale chytráků v diskuzích, co soudí jen na základě nějakých dojmů je až až.

 2. Michal napsal:

  Radku a jaký je rozdíl mezi green coffee a půjčkami? Podle mě žádný, je to to samé. Já to taky hodně řeším, otázka morálky mi není cizí ale podle mě v dnešní době zcela zbytečná. Všichni ví, že jsou půjčky jen cestou do ještě větších sraček a stejně si půjčují. Stejně tak všichni ví, že prášky na hubnutí jsou sračka, že důležitá je životospráva ale všichni si je kupují. Kdo chce kam, pomozme mu tam a pokud z toho budeme mít provizi a bude na chleba, tak proč ne?

  • Radek napsal:

   Rozdíl tam asi z morálního hlediska moc není, půjčky určitě nejsou nic dobrého. U zelené kávy a dalších výživových doplňků ale ještě nemám vytvořenou takovou „private blog network“, takže by mě propagace stála moc práce a snazší je zaměřit se na ty recenze. Do půjček už dělám tak dlouho, že to je teď většina z projektů, které mám a kdybych to položil, tak jsem bez peněz 🙂
   Trvale bych tohle ale dělat nechtěl, časem chci určitě mít něco svého z jiného oboru, než jsou finance. Imho čím dostupnější jsou tyhle věci (půjčky, prášky, drogy) a čím víc ukazuješ možné výhody, tím je větší šance, že zmateš někoho, kdo se třeba tak nevyzná a není nejchytřejší.

 3. Romanek napsal:

  Ja si ymslím, že aj chlieb by mal byť zarobený poctivo. Ja viem, že tí ľudia to sami hľadajú, ale to neznamená, že im to budem aj sám ponúkať. Či?

 4. AffilPost napsal:

  Záleží na úhlu pohledu..někteří (těžko říct kolik) lidi jsou prostě k**vy a neštítí se jít za hranice, které činí lidem nesnáze. Ale, co si budeme nalhávat, někdy je to chyba člověka (z neznalosti, z špatných zkušeností, z nouze…) nebo to může být náhoda …

  Lidi neví a nebudou vědět, každý zná jen určitou část, kterou potřebuje (většinou na to, aby se uživil nebo byl šťastný..)…někdo umí léčit, ale neumí si opravit kapající kohoutek..další umí opravit kohoutek, ale neumí si vyléčit zlomenou ruku. Hold chceš li být odborníkem musíš se zaměřit na velmi úzkou část…

  Troufám si tvrdit, že velká část lidí jde cestou nejmenšího odporu (v jednoduchosti je síla?)..takže než, aby některé věci dělali poctivě, tak raději podvádějí (ať už vědomě nebo nevědomě, v dobré víře..)..začíná se s taháky(kdo ví?) a může to skončit až u tenké hranice mezi zlem a dobrem. Ačkoliv, co je pro někoho zlo je pro druhého dobro…takže to je takový relativní pojem…

 5. Tomáš napsal:

  Ona většina prodávaných prášků na hubnutí jsou vlastně jen potravinové doplňky. Stačí se podívat na leták populárního Lipoxalu – je to extrakt z čaje, guarany, kakaa, ženšenu atd. Docela se divim, že je o takové přípravky pořád zájem…

 6. Lydie napsal:

  Pokud bys chtěl propagovat něco opravdu účinného a osvědčeného na hubnutí, tak jeden zaručený tip bych měla. Stačí nežrat, ale jen normálně jíst. Jak na to postavit affiliate kampaň, s tím už si musíš poradit sám.

 7. TomL napsal:

  Souhlasím, také si mi to moc nepozdává…

 8. Martin napsal:

  Já jsem měl ze začátku morální problém u půjčkových affil webů, ale řekl jsem si, že je to stejné jako například u gamblingu. Lidé budou vždy sázet a půjčovat si peníze, a když né přes můj affil web, tak přes někoho jiného. Tak proč z toho taky něco nevytřískat. 🙂

 9. Marcela napsal:

  Základem úspěšného hubnutí je mít větší energetický výdej než příjem. Pak to jde samo a můžete jíst prakticky co chcete. Ale donutit současné lidi se aspoň trochu hýbat je asi nadlidský úkol.Vidím to na sobě.

 10. Alexander napsal:

  Než jsem s tímto affiliate začal, tak jsem se podíval na wikpedii (anglicky), a tam je u podstatné složky zelené kávy CGA (chlorogenová kyselina, podávaná jako standardizovaný výtažek zelené kávy) doložená klinická studie, která uvádí statistický rozdíl (nikoli zázrak) mezi CGA a placebem. Ani registrované léky (Orlistat) na hubnutí nejsou zázrak – u obézních (BMI nad 28) se statisticky dosáhne jen několik málo kilogramů rozdíl oproti placebu po roce!. A to je lék klinicky zkoušený a s výrazným efektem (zabrání vstřebání cca 25% tuků ze střeva). Účinky prostředků na hubnutí jsou prostě slabší, záleží víc na režimových opatřeních. Pokud někdo doporučuje na nachlazení med, česnek, cibulový odvar s medem atd., tak taky neříkám že je podvodník, i když se mne snaží přesvědčit, že to zázračně pomůže.

  AL

 11. Petr napsal:

  super závěr 😀 „…investují peníze zbytečně, místo toho, aby si třeba ušetřili na skateboard“
  vtipný, svatá pravda! a ten skejt jim ve výsledku pomůže jistě mnohem víc… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *