Report příjmů červen, červenec 2014

Na cizích blozích o internetovém podnikání nejradši čtu články o příjmech/ziscích v pravidelných reportech. Nechtěl jsem to u sebe zavádět, protože přesně zisky nikdy neznám, nechce se mi vést žádný přehled výdajů a mám to jen tak zhruba v hlavě.

Poslední měsíce ale začali být příjmy veselejší a tak jsem si řekl, že se taky pochlubím, když jsem se konečně dostal k číslům třeba jako Josef Kroupa v jeho reportech.

Narůst v červnu

Report příjmů červenNěkdy během posledních dvou měsíců jsem přešel s většinou půjčkového trafficu na affil od Kredito24 u espoluprace (700 Kč/konverzi) a někde mám i Zaplo bannery (650 Kč/ konverzi).

Tím mi příjem trochu naskočil, ale určitě to není moje představa o ideální částce. Naštěstí mám příjmy diverzifikované, další část jsou peníze z PPC, teď dělá většinu Sklik, malou část Adsense.  Zhruba třetinu příjmů mi teď dělá e-shop, který je sice nejmíň pasivní, ale asi nejzábavnější.

Příjmy červen

 • Sklik: 11 900 Kč
 • Adsense:  1 500 Kč
 • Perfect Money (affil na půjčky): 3 200 Kč
 • espoluprace (většina zisků z affilů na půjčky): 21 900 Kč
 • Omega půjčka affil: 24 000 Kč
 • e-shop: 27 700 Kč
 • prodej reklamy: 1 400 Kč

V červenci to vypadá zatím dost podobně. Sice trochu poklesl příjem z Skliku, protože jsem víc traffic využíval v affilu, ale pořád je to kolem 10 000 měsíčně + něco z Adsense. Bohužel už tento měsíc nemůžu počítat s podobnou sumou u Omega Financial, v červenci mi doschválili provize za předchozí měsíce, za červenec je tam jen jedna provize za 190 Kč.

Hezky se teď navýšili provize u Perfect Money půjčky, mám teď za konverzi 480 Kč. Navíc vydělává některý z referralů, takže už občas mám i provizi z 2. úrovně.

Příjmy z PPC a affilu mám rád, jsou docela stabilní a hlavně už na tom nemusím tak makat. U eshopu mě sice potěší několik objednávek v jeden den, ale skaty musím balit a chodit na poštu, takže už je to trochu omezující.

Příští měsíc si totiž dám možná od podnikání volno a když to vyjde, budu „bydlet“ v kempu u jedné přehrady, takže nebudu schopný vyřizovat objednávky a na příjmech to půjde hned poznat.

Několik dnů už ale nemakám na webech jenom já, ale s tvorbou obsahu (recepty, databáze firem, povinné ručení) mi pomáhá brigádník/bývalý spolužák, takže si brzo navýším příjmy z PPCček a „pasivní příjem“ bude zas o něco vyšší.

Sice jsem se chtěl do konce roku dostat na zisky kolem 100 000 Kč, ale i teď už je to docela slušné tak jsem zvolnil. Trochu si teď užiju prázdniny a budu se věnovat i méně ziskovým/nevýdělečným projektům, na které do teď nebyl čas.

Prázdniny tak u mě paradoxně nevypadají nijak hůř, čekal jsem viditelné propady. Máte to taky tak, anebo vám zisky v červenci popadali?

Články na podobné téma:

Share

17 Responses

 1. Michal napsal:

  Tak to je hodně dobrý! Díky za inspiraci a motivaci. Jsem nečekal, že jsi na tom tak dobře.
  Jde vidět, že když se mákne, tak to funguje.
  Snad se k podobným číslům dostanu do roka 😀

  • Radek napsal:

   Já sám jsem to taky nečekal, vždycky na ty čísla hledím a nechápu 🙂 Stačí trefit pár dobrých věcí a držet se jich a ono už to pak jede 🙂

 2. Martin napsal:

  Obecně když srovnám příjmy s minulými roky, tak jsem měl od dubna vždy propad třeba o 30 až 40 %. Letos se to od ledna snížilo max o 10 % a těch 10 % kompenzuju brigádou co jsem si sehnal abych se přes prázdniny nenudil 🙂 . Takže na letošní zimní sezonu jsem opravdu zvědavý.

  Jinak ten příjem z affilu je opravdu pěkný. Jen tak dál ať ti to vydrží

 3. panZero napsal:

  Tak to jsou fascinující čísla ;). Návštěvnost máš jen z vyhledávačů nebo je v tom i kus PPC?

  U mě je to setrvalý pokles, ať dělám co dělám, tak u všech webů postupně klesá návštěvnost.

  • Radek napsal:

   Návštěvnost je u všech webů kromě shopu z vyhledáváčů. Eshop jsem propagoval přes PPC až teď v červenci, ale minimálně. Polovinu toho trafficu mám ale přes redirect, kupuji ho od Štěpána 🙂

 4. LukasP napsal:

  Paráda Radku, gratulace, doufám, že ti elán s těmito reporty vydrží i nadále. Jen pár dotazů: Report příjmů červen, červenec mám brát jako, že daná částka je za dvě měsíce? Kolik cca vlastníš webů, respektive kolik výdělečných webů se ti podílí na takové částce?

  • Radek napsal:

   Díky, když bude čas a bude co reportovat, určitě zas něco publikuju 🙂
   Čísla jsou za červen, červenec jsem ještě neuzavíral, ale vypadá to podobně. Nechtělo se mi už vypisovat druhé shrnutí, tak jsem tam nechal jen červen 🙂
   Webů mám teď asi ke stovce, ale výdělečných je tak 20-30, z toho tak 8 dělá většinu příjmů, ostatní jsou na odkazy nebo už skoro mrtvé.

 5. panZero napsal:

  Prozradíš procento zamítnutých žádostí u Kredito24 a Omega půjčky? 😉

  • Radek napsal:

   U Kredita jsem to teď počítal a zamítnuté žádosti vychází asi na 77%, u Omegy mám teď málo dat, ale tipoval bych to tam ještě víš, třeba i na 85 %.

 6. Josef Kroupa napsal:

  Radku, vskutku hezká čísla. Tak nějak jsem podle Tvých blogpostů tušil, že se budeš pohybovat kolem podobných částek 🙂
  Máš nějaký přehled i o svých výdajích?

  • Radek napsal:

   Přehled výdajů bohužel moc nevedu, ale za reklamu moc peněz neutrácím, takže výdaje budou tak 10-20 %. Spíš peníze využívám k naskladnění zboží a na výdaje na bydlení, jídlo, drogy…

 7. Manny napsal:

  Kolik procent z celkového příjmu/měsíc tvoří ten magazín, o kterém běží tvůj seriál, pověděl bys? 🙂 Už se těším (a myslím nejen já) na další díl !

  • Radek napsal:

   Popravdě ani přesně nevím, protože je tam je nasazený affil prvek, který mám se stejným sledovacím číslem i na dalších webech, ale tipoval bych to tak na čtvrtinu až pětinu zisků. Sype to totiž jak z PPC, tak z affilu a taky ještě z prodeje odkazů a článků 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *