Report příjmů za duben 2016

Jak jsem v očekával, příjmy za duben oproti dubnu narostly a to (relativně) nemálo. Konečně začínám mít trochu motivaci věnovat se e-shopům. Už to není charita, ale můžu to zařadit mezi jeden ze „stabilních“ příjmů. Není to sice ani zdaleka tak výdělečné, jak bych čekal, ale relativně stabilní příjem to je.

Kromě e-shopů narostli i zisky z půjčkoaffilů, ale nečekám, že by to bylo takhle dobré i příští měsíc. Duben byl spíš dozvuk březnových aktivit.

V dubnu už jsem ovšem tak aktivní nebyl, takže čekám,  že příjmy v květnu zase trochu spadnou.

Hodně se mi dařilo na Volsoru, za duben tam spadlo dost dobře placených konverzí, takže se z toho teď stal skoro hlavní příjem. Téměř pasivně jsem tam tak udělal skoro 13k.

Čtyři nejlepší kanály na Volsoru za duben:

Prijmy Volsor

Většinu dnů v dubnu jsem se totiž věnoval e-shopu, protože už se blíží hlavní sezona. K tomu teď navíc dávám víc energie do recenzních a diskuzních webů, protože tam vidím potenciál a navíc je využívám i pro další účely, nejen pro zisky z Adsense.

Začal jsem teď trochu dělat konzultace, i když ne na klasické SEO ale spíš ohledně reputace. Vlastně ani tak nedělám konzultace, jako spíš hlídám pozice a kontroluju, aby na určitá témata nebyly negativní ohlasy.

Zatím spolupracuji jen s jednou firmou a nevypadá to špatně. Práce je docela jednoduchá a i když jsem si odměnu nenavrhoval, měl bych mít 10k každý měsíc (jen za správu a hlídání pozic).

Všechny kanály příjmů teď vlastně rostly, takže proto byl tenhle měsíc tak pozitivní. Uvidíme, kolik z nich poroste i nadále.

Teď už pojďme na ta čísla…

Přehled příjmů

 • Adsense: 14 650 Kč
 • Affiliate: 18 000 Kč
 • E-shopy: 14 700 Kč
 • Prodej reklamy a ostatní příjmy: 1 000 Kč

Celkem: 48 350 Kč

Bohužel mě vyšší příjmy teď paradoxně nemotivují do práce, ale zase jsem to trošku flákal. Z hlediska podnikání tak posledních 2 – 3 týdny stagnuji, to ovšem vyrovnáná osobní život, takže výčitky svědomí nemám.

K vysněnému (zhruba) čistému zisku 100 000 Kč měsíčně mám ještě dlouhou cestu, ale s určitými finančními rezervami se už pracuje a buduje přeci jen trochu lépe, takže šance, že to zvládnu do konce roku tu určitě je 🙂

Články na podobné téma:

Share

6 Responses

 1. Kamil Staš napsal:

  Pěkný nárust. Držím palce ať to udržíš. Teď bude léto tzn. hodně věcí spadne, ale pak jsou vánoce. Já vždy říkám, nejhorší je přibývající světlo tzn. delší dny 🙂 Ale pomalu se blíží červen a slunovrat 🙂

  • Radek napsal:

   Mě by naštěstí měl v těch letních měsících zachránit příjem ze skejtů. Podle loňských statistik, se prodávají nejvíc od května do srpna, takže když se propadne Adsense, měly by to skejty podržet 🙂

 2. Tomáš napsal:

  U těch příjmů mluvíš o zisku nebo skutečně o příjmech? Nebo nedáváš do reklamy žádné peníze (a je příjem vlastně zisk) a vše jedeš čistě na SEO a vlastní síly s propagací?

  • Radek napsal:

   Mluvím o příjmech, ale u mě jsou výdaje docela minimálně. Občas něco nasypu do Facebooku, na Skliku projedu tak 1000 Kč měsíčně a pak už jenom výdaje za hostingy a domény, všechno jedu vlastní propagací bez investic 🙂
   Téměř určitě by se výdaje vešli do 5k, takže těch 40k čistýho by to mohlo být 🙂

 3. Vojta napsal:

  Gratuluji k solidnímu výsledku a už se těším na květnový report, snad Ti to pořádně nakopnou ty e-shopy! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *