Who cares?

Včera jste možná v magazínu MladyPodnikatel.cz četli rozhovor s Michalem Majgotem. Dneska ráno čtu, že na Twitteru se k tomu objevilo dost reakcí.

Objevili se názory jako že jsou affiliáci paraziti a že by se věci měli dělat „správně“, tak aby to nenarušovalo byznys nikoho dalšího, hlavně ne seo konzultantů (oni jsou to už asi marketingoví konzultanti).

I paraziti jsou potřeba

Jsem dost překvapenej z toho, že lidi mají potřebu si svou práci (nejen affil) pořád nějak obhajovat a zrovna ještě v takovéhle diskuzi.

Věci, který na kterých pracuji se snažím vyladit k maximální efektivitě a je mi jedno jestli mě někdo kritizuje za to, že dělám půjčky nebo jiná kontroverzní témata a že využívám způsoby, které nepatří mezi oblíbené pracovní metody expertů.

Asi proto trávím víc času na Blackhatworld než na Seomoz 🙂

Moje podnikání nechci stavět na tom, že budu dělat správné věci, ale že budu dělat věci efektivně, s minimálními náklady, aby byl zisk co nejvyšší.

Musím proto využívat metody, které nejsou úplně standardní a traffic sháním a zpracovávám občas prostě neobvykle. Není čas na to, abych se ohlížel a kontroloval, jestli se lidem má práce líbí a upravoval svoje metody podle morálních kodexů jiných.

Kultivovat affiliate :)

Kultivovat affiliate 🙂

 

Články na podobné téma:

Share

64 Responses

 1. Martin Tuma napsal:

  Je to funny story tohleto. Chápu nesnášenlivost SEO konzultantů, protože jim vlastně vzniká konkurence v SERPu, která kolikrát používá všelijaké metody a dostane se někdy i před hlavní web, který mají na starosti.
  Na těch strašně profesionálních SEO konzultantech je vtipné pozorovat, že se snaží všude šířit a povídat tu ideu toho správného, v podstatě jenom papouškovat Google, protože co říká Google, to je nejlepší a funguje. Ale ty metody další, které fungují mnohem více a odsvědčeně, to už si připustit nechtějí 🙂

  No hlavně ať se povede zkultivovat český affiliate 😀

  • Radek napsal:

   Vidím to úplně stejně a jsem rád, že tenhle názor už konečně někde otevřeně napsal 🙂 Názor ohledně správných SEO metod jsem chtěl už taky několikrát rozebírat, ale nechtěl jsem to tam dneska motat. Google sice trochu přitvrdil, to ale neznamená, že se pořád nedá dělat klasické SEO, jen se u toho musí víc přemýšlet 🙂

   • Pavel Ungr napsal:

    A co je to správné SEO? Nákupy odkazů?:-) Linkfarmy?:-D Jo to z affiliate webů znám:-) I ty klienty co za mnou pak chodí s penalizací:-)

    • Radek napsal:

     Linkfarmy a nákupy odkazů šli třeba pro StudentskaPujcka.net, na Webmaster Tools je pozice 5-7. na kws „studentská půjčka“, „půjčka pro studenty“. Nevidím tam možnost, jak bych mohl poškodit klienta nebo jeho web.

     • Pavel Ungr napsal:

      Radku, četl jste si někdy Webmaster Guidelines? Poškození je zjevné. Penalizace za nepřirozený odkazový profil.

 2. Pavel Ungr napsal:

  Krásná ukázka toho, co kritizuju. Tedy dělat vše jen pro peníze a nebrat ohled na etiku a morálku prostě není dobrý přístup, který dlouhodobě nedává smysl. oškouuje klienty, poškozuje weby, poškozuje internet marketing jako takový. Ale naprosto respektuju, že někdo chce vytvářet odkazový a obsahový spam, podvádět a kurvit odkazový profily webů klientů. Pro mě a naštěstí pro spoustu dalších je etický pohled vždy prioritní a otázka peněz MUSÍ jít vždy až za ním. Tedy etický
  90% affiliate webů není nikdy konkurencí. Navíc jeden webík v SEO není problém, ale chápu ty argumenty, protože je vidět že principy SEO nejsou správně chápány. A proto to affiláci kurví jedna radost. Teda ne všichni. Ti co affilu pořádně rozumí to dělají dobře. Ale chamraď z webtrhu to zatím nechápe.
  A ano, tim, že polovzdělaný affilák zničí odkazový profil svého klienta, to je problém. A zejména pro klienta. Ti co umí přemýšlet jako člověk co dělá bblack hat SEO to nyní nepochopí. Protože nám jde o dlouhodobý přínos, zlepšení značky a vracejícící se zákazníky. To tohle přemýšlení zítra dost nikdy nezvládne.

  • Michal napsal:

   Podle mě jsi konkrétně ty jeden z těch kritiků kecků, které to musí srát fakt moc.

   • Pavel Ungr napsal:

    Co konkrétně? Že nekvalitní affil weby vytvářejí obsahový a odkazový spam? Že za peníze udělají cokoliv a neřeší důsledky? Jo, to mě celkem sere. Ono o totiž souvisí s celkovým přístupem ke světu. A ten mě celkem sere.

 3. Radek napsal:

  Nečetl 🙂 A kdy penalizace přijde? Za měsíc, za rok? To už mi dávno vydělá to, co potřebuji 🙂

  • Pavel Ungr napsal:

   Ano, to je přesně to co kritizuju, je vám jedno jak klienta poškodíte. Hlavně že vyděláte. Takže jsme si to ujasnili a jsme ve shodě, jen váš morální kredit jede na kontokorent, kdežto u mne ne.

   • Radek napsal:

    Podobný web jede od října 2013, zatím žádná penalizace. Klientovi přivádím pravidelně nové zákazníky. Když mi Google penalizuje web, prostě přijdu o zdroj trafficu a vytvořím nový, klienta to nijak neohrozí, má svůj web.
    Morálku opravdu neřeším, ale myslím, že to není povinnost, jen váš pohled.

    • Pavel Ungr napsal:

     Ano, povinnost to není. Jen máme jiný přístup ke klientům a dlouhodobému přínosu. A potvrzujete mi jen to, to co si myslím. Prostě naše cíle jsou jiné. Vy děláte vše byste rychle a efektivně vydělal peníze. Já dělám vše abych pomohl klientovi a nemohl bych být trestán i když mě chytí.

   • acidclick napsal:

    Ale notak… Jakym zpusobem muze tenhle konkretni web poskodit klienta?
    Neni tam zadny odkaz na jeho stranky, je tam iframe s formularem.

    Konzultantu na twittru sleduju asi stejne jako affilaku, bohuzel posledni dobou konzultanti akorat kopou kolem sebe a kritizuji vsechno co nekdo udela jinak…

    • Pavel Ungr napsal:

     Pokud je tam iframe s formulářem tak je to OK, tak si ničí jen svou pověst:-) To ale přeci není jediný případ affilu, že?
     Buďme konkrétní, které kopání, kterých konzultantů je neodůvodněné?

     • Tomas Zelenka napsal:

      A to je presne ono. Ani jsi se neobtezoval ten web otevrit, aby jsi zjistil jestli to co pises je pravda.

      Cim prosim te si nici povest? Povest je asi tak stejne meritelna jako SEO. A zrovna u nebankovnich financnich instituci…

     • Pavel Ungr napsal:

      WTF? Který web? My se tu bavíme o nějakém konkrétním webu? Ne. bavíme se tu o tom, že linkfarmy a prodeje odkazů ohrožují odkazový profil a mohou způsobit penalizaci. To je vše.
      Pověst je němřitelná, přesto poměrně jasně identifikovatelná:-) Proto je pověst většiny affiláků taková, jakáje:-)

     • Martin Tuma napsal:

      Když to klientovi přináší konverze a obchody, tak to je pro něj snad dobré ne? Kdybys znal i pohled ze zahraničí, tak víš, že spousta eshopů/služeb má postaveny výdělky hlavně na affiliate partnerech a již se nemusí zabývat vlastním marketingem.
      Kdyby všem ti strašní affiláci z Webtrhu tak vadili, tak nikdo nebude affil programy nabízet. Nebo, když jsme takový zlí a tak jim škodíme, proč nám tu možnost dávají?

     • Pavel Ungr napsal:

      Martine a dlouhodobě? Řekněme v horizontu 5 let? Jen pro pořádek, já nemám nic proti affilu jako online marketingovému nástroji, jen proti prasárnám velkého množství českých affiláků.

     • Tomas Zelenka napsal:

      Uvedom si, ze affilak tezko takhle muze myslet. Potrebuje videt vysledky co nejdrive, aby vedel jestli v tom pokracovat nebo ne. Tezko muze premyslet nad tim, ze mu nejaky web zacne vydelavat po 5ti letech.
      Ty si fakturujes za praci co udelas, affilak dostava provize za prodeje. Nemuze tunit web x let podle tvych etickych pravidel seo, protoze je taky mozne, ze firma affil. program zrusi a affilak bude mit hovno.
      To je jeden z hlavnich rozdilu mezi affilaky a konzultanty.
      Az budes placenej jen z provizi za navstevniky, ktere tvyma metodama dostanes na web a donutis ke koupi, tak pak se k tomu budes stavet bych rekl, ze docela jinak.

     • Tomas Zelenka napsal:

      Kdyz tvou etiku vyzenu do extremu, tak by zadni konzultanti ani nemeli existovat. Dobrej a prinosnej web pro lidi by si navstevnici meli najit sami a neni potreba s nim umele manipulovat.

     • Pavel Ungr napsal:

      Obecně – to, že je někdo placený za konverzi neznamená, že musí jít s etikou až na dno. Jsou kanály, které to tak mají taky – PPC, RTB – a funguje to taky dobře. Takže sorry, takový argument neberu.
      Konzultanti můžou existovat, představ si člověka, kdo to chce dělat dbře, ale neví jak a potřebuje pomoct. A to jsou právě mí klienti. Jinými slovy, produkt nebo služba který sám nevěřím nemůžu propagovat. Jen by neměli existovat ne konzultanti, ale obecně produkty a služby, kterým marketéři nemůžou věřit.

     • Tomas Zelenka napsal:

      Ja se jen snazil poukazat na jinej uhel pohledu.

      Bohuzel i presto, ze tvrdis, ze proti affilu nic nemas, tak kazdy tvuj druhy prispevek je o tom jakej je to hnuj.

      Me by zajimalo kdy a proc tahle nenavist zacala. Neni snad pro konzultanty dobre, ze nekteri ty spatne seo metody? Neni to snad jeden kanal, kterym se k vam dostavaji klienti, kdyz zjisti, ze jim hrozi penalizace nebo uz probehla?

     • Pavel Ungr napsal:

      Možná to vypadá divně, ale proti affilu jako kanálu nic nemám. Jen proti produktům některých českých affiláků. Třeba osobně si velice vážím Maria Roženského, Františka Szaba a respektuju Michala Majgota (a potom pár dalších, kteří nejsou tak známí). Na jednom mém společném projektu affil používáme jako zajímavý kanál, takže to je v pohodě.

 4. Efektivně vydělávají taky prodejci hrnců důchodcům, mistři z OVB nebo pasáci, co prodávaj nezletilý holky v kumbálech za hernou. Ano, podnikat a dosahovat výsledků se dá různě.

  Ale tím, že se to okecá jako „efektivita“ se z toho nestává nic hezčího, legitimnějšího než prospěšnějšího.

  Tahle diskuze ale nemá moc smysl, nikdo vás o jiném pohledu nepřesvědčí .. mažte si milí affiláci med kolem úst jak je libo. Matlejte si pokoutně své pseudoweby technikami na hraně pravidel, radujte se ze svých skromných přivýdělků. Travte večera na blackhatwebech a ukájejte se pocitem, že jste drsní byznysmeni, lomeno hackeři, lomeno vizionáři, lomeno úspěšní „bezprácekoláčkové“.

  Čas dříve či později ukáže, jak se věci mají .. můžete jen doufat, že vás vaše „efektivní práce“ nedostihne stejně jako ostuda pomalu ale jistě dobíhá některé vaše guruy, kteří sekají klientům jednoho banána za druhým. Ony ty průsery nikam nezmizí 🙂

  P.S.: Nám „dobrým SEO konzultantům“, Gandalfům ze země Moz, jste ve finále u zadnice. My pracujeme pro skutečné firmy nabízející skutečnou hodnotu za skutečné peníze. Jen se snažíme občas o osvětu 🙂

  • Mikey napsal:

   V podstatě to stejné se dá napsat o SEO konzultantech… Je to jen o omezenosti autora, který hází vše do jednoho pytle a ohýbá si realitu, jak se mu zrovna hodí.

   P.S. Takže, když si affilák najme SEO konzultanta, stane se skutečnou firmou nabízející skutečnou hodnotu? :—-)

   • Re4DeR napsal:

    a vydělávat „skutečný penize“ !

   • Pavel Ungr napsal:

    Ano, to samé se dá dá napsat o SEO konzultantech, je tam spousta lidí, kteří to dělají blbě. Což ovšem neznamená, že je to menší problém. Je to stejný problém jako u affilu. Což je to co se tu snažím sdělit. Ale reakcí mi často je, že ty prasárny jsou OK, protože vedou k efektivnímu zisku.

    • Michal napsal:

     Pořád nechápu, co ti vadí? Vždyť ta cesta, jak dostat web na 1. místa nikoho nezajímá, kromě samotných vyhledávačů. I když dělá SEO konzultant a nebo affiliák, tak je to jedno – výsledek je stejný, nepřirozeně se dostane web na 1. místo. Přirozeně by to bylo tak, kdyby se o to nikdo nestaral a web se tam dostal samovolně.

   • Tak určitě, v SEO se dějí zvěrstva taky a obvykle jsem mezi prvními, kdo na ně ukazuje prstem. Ale to, že mám hovínko na vlastní zahrádce neznačí, že bych nemohl poukázat na to sousedovo.

    Navíc, myslím že relativní objem „lavírování těžce za hranou“ je v SEO v affiliate řádově jinde 🙂

  • tom napsal:

   Lol tady někdo závidím affilákům že se jim daří a tobě ne, celej tenhle post je k smíchu.

 5. Tomas Zelenka napsal:

  Pavel Ungr: Ano ja reagoval na ten konkretni web (bohuzel diskuze je tu podivne zanorena, ze to mozna z toho nebylo poznat). Dalsi diskuse nema smysl.
  Zbytecne to generalizujete. Neni affilak jako affilak a neni konzultant jako konzultant. Nevim proc si nedriv nezametete pred vlastnim prahem – osvetou mezi konzultanty, kteri tytez metody, ktere kritizuje pouzivaji pro sve klienty. To je prece jen mnohem vice neeticke a nebezpecne nez kdyz to dela affilak, nemyslis?

 6. Re4DeR napsal:

  Seo konzulatanti to co tady píšete za sračky („Gandalfům ze země Moz“ – btw super joke, chvili mi to trvalo…, „skutečnou hodnotu“, „skutečné peníze“) – to myslíte vážně nebo si děláte prdel ?

  Lukáši, prosím tě jakej je rozdíl mezi mojí tisicovkou a tvojí ? Já vím, že tvoje je skutečná a sluníčkovejší, ale kdybych měl prachy z monopol tak si rohlík nekoupim (fakt ne). A co je podle tebe „skutečná hodnota“ ?

  A když jsou vám tak u zadnice proč to vlastně komentujete a řešíte? Tohle nikdy nepochopím – si mi u prdele ale stejně zabiju ctvrt hodiny svýho super skutečnýho času abych ti to napsal. WTF?

  • Pavel Ungr napsal:

   Tohle je asi reakce na Lukáše než na mě, takže nechám odpověď na něm:-) Nápověda: Magické tlačítko odpovědět udělá spoustu dobré práce v zpřehlednění diskuse:-)

   • Re4DeR napsal:

    Na tebe mám taky jednu otázku – jak poškodí link farma na můj affil web s ifrejmem poskytovatele affilu?
    Díky

    • Pavel Ungr napsal:

     Na to už jsem odpovídal jednou. Pokud tam je jen iframe tak by teoreticky neměla. Ale těžko odpovídat hypoteticky bez konkrétních příkladů je možné, že i tam by mohlo být nějaké riziko.
     Já spíše moc nechápu důvody proč v roce 2014 dělat linkfarmu? Proč to vůbec riskovat? Když se to dá dělat dobře, čístě a s dlouhodobým přínosem.

     • Re4DeR napsal:

      No počkej.
      Teď říkáš „by teoreticky neměla“.

      Ale o pár postů výš píšeš „Poškození je zjevné. Penalizace za nepřirozený odkazový profil.“

      (aby bylo jasné, reagoval si na konkrétní web (StudentskaPujcka.net) – viz uroven vlakna o které si mi tak pekne napovedel – a ten ted resime ).

      Tak jsem teď trochu zmatený se přiznám. Nejdřív něco řekneš a během pár hodin to otočíš o 180°. Což je presne důvod proč nemám vás seo gandalf moz slunicko mágy rád (obecne).

      Vysvetlis mi prosim co vedlo k takové radikální zmene nazoru? Uděláš tyhle zmeny taky screen a das ho na svuj twitter?

      Co se týká otazek dál na to neumím odpovedet – seo neresim a neumim, affill webu mám par jen pro penize co nesou, živí mě něco jiného :).

     • Re4DeR napsal:

      Z mýho pohledu naprosto nezucastneneho pozorovatele to vypada takto:

      Prisel si, odsoudil si neco co sis ani neotevrel a neprohlidl. pak ses podival, zjistil ze to vlastne neni spatne a otocil si.

      Kdyz za tebou pujdu ze chci seo jak mám vedet ze neudelas to samy.

      Prijdu reknu ze chci seo ty reknes jasne, bude to stat tolik udela to tohle.
      Pak prijdes a reknes, sorry je to jinak bude to stat uplne jinak a udela to neco jinyho. To je presne to co me odrazuje od rad seo konzulantu. máte pocit ze vite vse, delate vse spravne a neni jina moznost.

     • Pavel Ungr napsal:

      Nerozumíš mi. Zkusím vysvětlit. Nejde o žádné otočení, pořád tvrdím to samé. Propagovat web klienta jiným webem, který porušuje pravidla vyhledávačů a explicitně cílí na web klienta je pro klienta potenciálně nebezepečné. TO je zjevné. Pojďme se podívat na ten komentář detailně:
      „Linkfarmy a nákupy odkazů šli třeba pro StudentskaPujcka.net, na Webmaster Tools je pozice 5-7. na kws “studentská půjčka”, “půjčka pro studenty”. Nevidím tam možnost, jak bych mohl poškodit klienta nebo jeho web.“
      Autor komentáře říká, že nevidí jak by linkfarmy a nákupy odkazů mohly poškodit web klienta a já mu odpovídám, že tím že cílenm na web klienta prasáckými metodami zakázanými ve Webmaster Guidelines může dojít k penalizaci za nepřirozený odkazový profil. O iframu v tomhle komentáři řeč nebyla.
      Myslím, že to solidní SEO a SEO konzultanty nemáš rád, protože přistupují k tvorbě webu uceleně, komplexně a dlouhodobě. O otáčení nemůže být řeč, tvrdím stále to samé.

     • Pavel Ungr napsal:

      Pokud budeš můj klient, budu se k tobě chovat jinak než k anonymnímu affilákovi, co dělá black hat SEO:-) A nebo tě taky jako klienta nepřijdu, pokud mi nebude sedět co děláš. Já narozdíl od zdejších affiláků se opravdu rozhoduju podle svého svědomí.

     • Re4DeR napsal:

      pockej.
      ujasneme si pojmy.
      Já to chapu tak ze StudentskaPujcka.net je web radka.
      klient je poskytovatel affilu – perfect money pres nejprovize.

      radek si zaspamuje SVUJ web studentskapujcka.net. Jak se to dotkne klienta – poskytovatele affilu ? On necili na web klienta zadnyma prasarnama. cili na svuj web, vi ze dela prasarny a je ochoten nest nasledky.

      pokud by byl studentskapujcka.net web muj a radek mi tam delal prasarny bez upozorneni tak je to asi spatny. Ale to prece nedela.

     • Pavel Ungr napsal:

      Tak to došlo k nedorozumění, pochopil jsme to tak, že on svýma liinkfarmama cílí na web klienta. Pokud ne, tak to je úplně jiné téma.

     • Re4DeR napsal:

      No vidíš to. Pro mě je děsivé pokud něco odsoudíš a nenapadne tě , že možná došlo k nedorozumění a vlastně se každej bavíme o necem jinym

     • Pavel Ungr napsal:

      No opět mě nechápeš. Linkfarmy v roce 2014 zaslouží odsoudit kdykoliv.

     • Re4DeR napsal:

      Proč? Bereš to jako axiom. Proč? Radkovi to funguje tak proč ne ? – opět, já tomu nerozumím.

     • Pavel Ungr napsal:

      Protože já nepoužívám metody jen na základě toho jestli fungují nebo ne. To je právě ten odlišný přístup. Zohledňuju víc věcí a pokud by jsi byl můj klient na SEO tak by jsi to právě velmi ocenil:-)

     • PanBradavka napsal:

      „Rychlovka z roku 2016“

      Odkazové farmy, když se dobře zkombinují s dalšími druhy koupených odkazů a častými zmínkami ze sociálních sítí, fungují velice dobře 🙂

 7. Honza napsal:

  Měli bychom se vrátit o kousek zpět do minulosti. Ten, kdo se tu nejvíc ohání, jak se má seo dělat, by se měl zamyslet jak jednali jeho podřízení, když nakupovali předražené odkazy i na linkfarmách, jen aby utratili rozpočet, zatímco seo guru hlásal jak je to špatné a jak by se seo mělo dělat.

  Osvěta Pavle není o tom, že chceš poučovat lidi jak se to dělat nemá. Osvěta je to, že jim ukážeš názorně, jak by to měli dělat v praxi.

  • Pavel Ungr napsal:

   Můžu se zeptat jací podřízení? Nikdy jsem neměl žádné podřízené. A pokud mluvíš o Hájednčce, tam se bohužel ne vždy dalo dělat správně z mnoha důvodů i když jsem chtěl. Proto jsem taky šel na volnou nohu, abych to mohl dělat správně a byl za své činy zodpovědný jen já sám a nemusel dělat to co se musí, protože je blbě napsaná smlouvá nebo to obchodník špatně prodal. A právě proto to teď dělám jinak a snažím se to naučit i ostatní.
   Jinak bych ocenil, kdybychom z diskuse vynechali osobní argumenty Ad hominem.

 8. Mr. Spock napsal:

  UNGRE: dobre ty! tak uz jsi rozsiril pole pusobeni a nejen lidi kolem od SSEO vedi co jsi za pí*u. neberte tohodle moralniho ochrance internetu vazne. z jeho strany jde pouze o self promo a ohrivani si ega. on je z toho chudacek ziv a NIKDO ho NIKDY nebral vazne. vsichni jeho kolegove si z neho vzdycky delali legraci, ale protoze se s timhle ego manikem nikdo nehodla dohadovat, frajerovi narusta jeho dulezitost a potreba vychovavat. ha ha, zalez zpatky pod ten tvuj prirozenej odkaz a najdi si holku.

 9. Wladass napsal:

  Trefný článek. Taky mě poslední dobou serou lidi (pořád dokola ti samí), kteří si někde něco přečtou, na nějakém zahraničním blogu a hned všem cpou, jak se to má dělat správně a že to, co dělají jiní je špatné.
  Většinou jsou to ti, kteří tráví hodiny tím, že si připravují přednášky a cpout to do hlavy lidem kolem.

  Pěknou ukázkou těchto kravin byl loňský seo-restart. Konference nacpaná známými jmény, ale uplně o hovně 🙂
  Hold někdo stále staví svůj byznys na tom, že tahá z lidí peníze a mluví o tom, co nikdy nevyzkoušel.

 10. Mara napsal:

  Ty kráso, srovnávat affil weby s pasáctvím nezletilejch, OVB žumpou a předváděčkama.. to je těžká demence 🙂 Nedělám ani jedno, ale tenhle kec mě fakt zaujal..

 11. Martin napsal:

  Tvůj článek dal podnět k obrovské a dosti zajímavé diskuzi. 😀 🙂

 12. Poděs napsal:

  Jednou je to Anna (http://d.pr/i/M2fV), jednou Karolína (http://d.pr/i/tqR3). Asi schizofrenie 😀

  • Radek napsal:

   Vhodných fotek ve free foto bankách moc není, no :))

  • Mara napsal:

   😀

   Stejně vždycky žasnu, že takový weby někdo žere a vezme si přes ně půjčku. Obsah nesmyslenj, reference na první pohled vytvořený adminem. Je to hnus, tohle zneužívání -dememntů- 😀 U autora aspoň cením, že v několika článcích zmiňoval, že mu to není úplně po chuti, ale živit se něčím musí.

   Stejně tak když vidím některý MFA weby – vzhled šílenej, obsah o ničem – a vydělá to. Jsou to weby, který bych okamžitě zavřel a někdo tam tráví čas a ještě kliká na reklamy.

 13. Musilda napsal:

  No a to se pak divíte, že je na Ukrajině válka 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *