Zpátky k začátkům

Zpátky k začátkůmPoslední dobou stále víc přemýšlím, na jakou oblast podnikání se zaměřím  a co bude má priorita.

Rozhodování mi komplikuje to, že mi za 2 měsíce končí smlouva pronájmu a nevím, jestli ji budu (a je možné) prodlužovat…

V případě NEstěhování bych totiž zvolil jako jasnou prioritu eshop, rozšířil nabídku, naskladnil více zboží a ještě více zatlačil na propagaci.

Musel bych si pravděpodobně sehnat brigádníka, takže jak na sklad tak na práci potřebuji nějaké prostory a někde z bytu to řešit nechci. Kdybych ale zůstal v tomto pronájmu, mám prostory k rozšíření eshopu.

Prodat eshop?

Pokud bych se ale stěhoval, je zde už víc možností, většinou se ale týkají provozování webů (možnost, že bych dělal něco jako konzultanta je až někde na konci).

Mohl bych prodat eshop a ztratit tak offline závazek a mohl bych se nastěhovat skoro kamkoliv. Musel bych ale více šlapat do webů a poslední dobou se mi nové projekty moc nechytají a ty, které fungují zrovna moc nerostou.

Když se tak dívám na projekty, které stabilně fungují, tak jde většinou o weby, které mají hodně obsahu, jsou pravidelně aktualizované a jsou tam alespoň občas i nějaké zajímavé informace.

Proto si říkám, že bych místo několikastránkových leadgen webů zkusil zase dělat blogy, nebo informační stránky, které opravdu k něčemu jsou.

 • U leadgenů jsem celou propagaci musel tlačit a šlo o propagování něčeho, co se nikomu moc nelíbí. Blogování je ale mnohem zábavnější, obsah se tvoří skoro sám a i s propagací je to snazší.
 • Monetizace sice není tak snadná, ale při trpělivosti se blogy vyplatí a hlavně je zde příjem stabilnější.

Dnes jsem tak po dlouhé době začal pracovat na jednom dalším tématickém blogu (někteří z vás určitě brzo objeví, není těžké ho najít).

Chci teď k projektům přistupovat více s cílem vytvořit kvalitní web se zajímavým obsahem a dát si aspoň na čas pauzu od webů, které slouží čistě k výdělkům.

Ještě před několika měsíci bych to neriskoval, protože zisky z blogů a infowebů očekávám třeba až za několik měsíců. Teď mám ale díky eshopu a dalším příjmům finance zajištěné, takže mě čas tolik netlačí. Uvidíme, jestli se tato cesta vyplatí. I kdyby ne, aspoň vytvořím (snad) užitečný obsah a práce bude ubíhat rychleji.

Články na podobné téma:

Share

7 Responses

 1. Michal napsal:

  Hodně štěstí při prodeji či růstu e-shopu a taky v budování nových webů…

  Kdy hodíš nový report? 😀

  • Radek napsal:

   Díky, dnes napíšu makléřce a uvidíme, jak to bude s pronájmem 🙂

   Když to vyjde, tak dnes, ale teď zase není moc co reportovat :/

 2. panZero napsal:

  Taky sleduju „trend“, že se drží spíše rozsáhlejší informační weby než jen 5stránkový pidiweby (hledání malých nik na těžení mi přijde už hodně těžké). Pokud člověk nechce v budoucnu zachytávat drobty z obskurního longtailu, tak nic jiného než budování brandwebu nezbývá ;).

  Každopádně hodně štěstí při rozhodování ;).

 3. Nik je pořád mraky, jenže se opakuje situace před 15 lety – nejde na tom rozumně vydělat. Kdysi byly niky prakticky neobsazené a šlo začít kdekoliv, jenže nebyl affil a PPC stálo za starou bačkoru. Teď se nasytily ty snadno monetizovatelné, ale zůstalo plno speciálních, ovšem v ČR je na ně příliš malá cílovka na PPC a specializovaný affil neexistuje.

  Taky se teď zaměřuju čím dál víc na několik větších webů. Vydělat na tom jde, ale pořád se mi nějak nedaří vydělat zajímavější částky, tedy alespoň stabilních několik tisíc měsíčně.

 4. Richard napsal:

  Tak já mám výhodu, že podnikám ze svých prostor. Když jsem byl nucen koupit pronajaté kanceláře nebo se opět stěhovat, bylo mi to zatěžko, ale za tři roky jsem to měl z krku a teď mám mnohem volnější ruku. Ale pořád neprovozuji eshop, raději zůstávám u těch blogů se sice menšími, ale stabilně rostoucímí příjmy.

 5. Patrik napsal:

  Jj moje rect take se ted vice venuji obsahovym magazinum, kde jsou zisky vyssi a stabilnejsi. Dneska nestaci jen mit web s par strankami. A ted to hlavne seznam pekne posra..

 6. Albert napsal:

  Pidi weby pojdu skôr či neskor ajtak do koša. a zapadnu na dno vyhladávačov. Prežijú len obsiahle a kvalitné weby ktroré maju nejaky prinos pre uživatela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *