Jak porazit SEO konzultanta?

Jak porazit SEO konzultanta - všechny články
 1. Jak porazit SEO konzultanta?
 2. Jak porazit SEO konzultanta? – díl II.

Už nějakou dobu se tu objevují pochybnosti o tom, že jsem nejlepší SEO optimalizátor v Česku (dost možná i na světě) a i když JÁ o své výjimečnosti nepochybuji, objevila se příležitost, jak to dokázat. Na nedávné konferenci o affiliate ve Žďáru n. Sázavou mě napadlo, že bych mohl zkusit udělat další menší eshop.

Ze začátku jsem si to představoval tak, že si práci rozdělíme mezi více lidí – David by se staral o expedici, reklamace a vlastně o všechnu offline práci. Marek by se zaměřil na SEO, tvorbu mikrostránek a další marketingové metody.

Já bych to pak nějak řídil dohromady a sháněl peníze na růst. Nakonec jsme se ale dohodli, že z toho uděláme challenge a poměříme naše ega.

SEO challenge

seo-konzultantTakhle vznikla challenge mezi punkovým seo affilákem a košér SEO konzultantem (kterou samozřejmě vyhraju).

Každý z nás bude mít vlastní eshop se stejným zbožím a cílem je nasbírat co nejvíce objednávek.

Není to vlastně ještě úplně dokonalé měřítko, ještě lepší by podle mě bylo měřit ROI, ale zas tak to hrotit nebudeme.

Nemáme zatím nastavená žádná pevnější pravidla (výše budgetu, marketingové kanály..), ale protože oba děláme hlavně SEO, bude se bitva odehrávat na tomhle poli.

Hned zítra převezmu zboží od dodavatele, takže vlastně můžeme hned odstartovat. Já už mám trošku náskok, protože nekonzultuji a makám, takže už mám hotový eshop částečně naplněný obsahem, nasbíraných pár odkazů a když bude situace ideální, už tento týden budou první objednávky.

Reporty budou snad pravidelně každý týden nebo každých 14 dnů. Moje reporty budou tady na tomhle blogu, Markovi reporty najdete potom na jeho blogu blog.MarekHnatek.cz.

V dalším reportu se zaměříme na konkrétní práci na webu a na případné (moje) úspěchy 🙂

Články na podobné téma:

Share

6 Responses

 1. Zajímavé klání. Držím palce a budu sledovat. 🙂

 2. joe napsal:

  Egoisti.. Nechtel jsi ted zamakat spis na stejtech?:D

 3. to jsem zvědav 🙂 mimochodem teď zrovna sháním někoho na seo pro jeden středně velký projekt (zatím všichni co jsem vyzkoušel z ČR pro mne zklamání)… Radku ty děláš SEO jen pro sebe nebo i pro ostatní za prachy?

 4. Martin Kaman napsal:

  No a co teda budete prodávat? Nač ty tajnosti? 😀

  • Radek napsal:

   Marek to nechtěl zveřejňovat, protože je paranoidní a bál se, že mu ten web někdo odpálí přes negative seo, ale už se rozmyslel 🙂
   Prodáváme selfie tyče, je to jediná komodita, kterou v eshopech máme 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *