Dovoz zboží z Číny přes Aliexpress.com

I když se věnuji převážně affiliate a webům, tak mě dost často láká zkusit si udělat nějaký menší e-shop nebo něco prodávat.

Takových chvilek jsem v životě už pár měl, ať už s obchodem Growit.cz nebo při testu e-shopu s mp4 přehrávači.

Nikdy mi to dlouho nevydrželo, ale nepřestalo mě to ani lákat.

Nedávno jsem objevil jednu oblast, kde bych mohl zkusit nabízet své zboží.

Překvapivé je to, že jsem první objevil dodavatele, teprve pak jsem se rozhodl, že by mohlo být zajímavé.

Nabídka zboží z Číny

Na Seznamu jsem totiž narazil na možnost nákupu zboží přes Aliexpress.com. Znám server Alibaba.com, kde už jsem v minulosti něco hledat a jejich nový web mě docela zaujal. Jednak jsou tam produkty za zajímavé ceny i při odběru 1 ks a navíc často nabízí poštovné do ČR zdarma (samozřejmě to nejpomalejší).

Můj tip jak při nákupech z Číny ušetřit

Provádějte nákupy přes Aliexpress a dostanete část peněz z jeho nákupu zpět pomocí chytrého portálu www.PlnáPeněženka.cz

Našel jsem několik dodavatelů svého zboží a porovnával jsem několik hledisek. Vybíral jsem jen ty, které měli nějaké objednávky z minulosti, čím víc, tím líp. Dále jsem brál v úvahu cenu a reference zákazníků (a jejich aktuálnost). Při jednání s Čínou budu vždycky opatrný.

Normálně bych se asi bál od nich něco objednávat, protože se snad vždy platí předem. U Aliexpress.com je to ale bezpečnější a to díky jejich metodě Escrow platby.

Nejprve totiž pošlete peníze Aliexpres, ti je pozdrží až do doby, než dodavatel pošle zboží a zákazník potvrdí převzetí. Teprve pak posílají peníze prodejci, protože v případě problému se vrací peníze na účet kupujícího.

Já jsem peníze posílal klasicky bankovním převodem z ČSOB a docela to trvalo (3-4 dny). Poplatky jsem hradil já.

Průběh transakce:

 • 8. 7. – platba
 • 16.7. – odeslání zboží z Číny
 • 19.7. – doručení ke mě domů

Prodejce, u kterého jsem zboží kupoval sice nabízel při jednom kusu dopravu zdarma, já jsem si ale radši připlatil (cca 10 dolarů) a měl jsem tak rychlejší dopravu od Fedexu. Zboží dorazilo v pořádku, přesně podle popisu a pokud se nerozmyslím, asi shop s tímto zbožím zkusím.

Díval jsem se na Aliexpres.com jen tak zhruba, ale je tam opravdu dost věcí. Dá se to tak využít při hledání dodavatele zboží, v případě, že nechcete naletět podvodníkovi a chcete vše bezpečně. Nižší ceny jsou sice na Alibaba.com, tam jsou ale vyšší minimální odběry a také víc podvodů.

Články na podobné téma:

Share

286 Responses

 1. Lukas napsal:

  Radku, s činou obchodujem už dlhšie, dovážam nejaké oblečenie a musím povedať, že som vždy milo prekvapený, že ani pri jednej veľkej objednávke neurobili najmenšiu chybičku. Pri dovoze si však treba dať pozor na podržanie na colnici, vyplácanie dph, cla a podobne. Niektoré firmy radi ku balíku pridávajú malé faktúre, teda nereálne, potom to trvá kúsok dlhšie na colnici- musíš poslať špecifikácie tovaru, dobrú faktúru, prehlásenia atď. Niekto Čínu zatracuje vopred, vraj sú z tade len samé šmejdy s nízkou kvalitou, ale poviem ti, že aj som zatial nad mieru spokojný. Výrobky sú kvalitatívne na rovnakej úrovni ako tie Európske.

  • flinthill napsal:

   Lukáš, náhodou nevieš ako postupovať keď si objednáš botasky, značkové, a colnica ti ích zadrží, ako mám postupovať?

  • David napsal:

   chcel by som objednat laptop z alienexpresu vie mi niekto poradit čo a ako a že či sa nejako obavat alebo či uš niekto v takejto hodnote objednaval cena je okolo 700 dolarov 🙁

   • Stefan napsal:

    Ahoj , objednaval jsem telefon, a cca 250 dolaru a celkem v pohodě, během 14 dnu byl doma, žadne špatne skušenosti nemam

   • Radim napsal:

    Sám mám zkušenost takovou, že objednal jsem přes Aliexpress, vše dorazilo v pořádku, ale následná reklamace byla problém. Elektroniku raději ne.

    • Vít napsal:

     tak je to riziko, člověk musí tak trochu počítat, že pokud se něco pojebe, pak to prostě zahodí a koupí jiný. dobrý je sledovat hvězdičky a nakupovat u prodejců, co mají už u jména ne medaile, ale rovnou ty modrý diamanty, tam je vidět, že obchoduje a frčí mu to. Za špatné hodnocení se jim body odčítají, takže je to docela dobrej ukazatel. ale je to prostě čína, tak se občas soudruhům něco nepovede. já tam s tímhle rizikem nakupuji, občas se stane, že se něco příjde ne zrovna ok. boty nejsou zrcadlově stejné apod. ale je to o 50-100% levnější. to je ta úspora, kterou jinde platíte za ten servis okolo, kamenné obchody, 2letá záruka, záruční servis atd. atd. pokud chcete mít tyhle výhody, pak hold musíte k českému bo slovenskému obchodníkovi a přitlačit….

    • erupce napsal:

     Souhlas. Stejně tak i na ebay nebo v online china obchodech

    • Víťa napsal:

     Poraďte mi jak mám postupovat,když mi z Allyexpressu poslali něco jinýho,než jsem si objednal.Díky za radu

     • Miške napsal:

      Tak to se mi stalo jednou taky, ale u položky nějak za cca 2 dolary, takže jsem to neřešila. Jinak záleží v jaké částce to máš, ptz bys musel posílat balíček zpět, takže máš náklady za poštovné, pak případně zase clo atd atd… Osobě jsem nic ale nevracela nikdy.

  • Barbora napsal:

   Ahoj, objednala jsem si botasky z aliexpressu a přesáhla jsem částku 25 dolarů, jak je to se clem? kdy a jak se platí? Za jak dlouho vám došlo zboží a jak jste mohli sledovat tu svoji objednávku, kde momentálně je?

  • erupce napsal:

   Je to opravdu na pohodu, z ebay.com jsem zvyklý platit přes PayPal, tak jsem byl k system aliexpress.com platit kartou zprvu hodně nedůvěřivý. Mají to, ale vychytané to se musí nechat. Nejprve jsem si udělal 2 nástřelné nákupy za cca $3 a pak se teprve pustil do většího dobrodružství. Nejpomalejší cestou, přišel balíček za 12dní! Co si víc přát, nabídka dobrá nebo možná v něčem i lepší než na ebay.com . Takže teď bojuji na vice frontách 🙂

  • Bob napsal:

   Chci se zeptat jde udelat faktura s pay pal nebo pres internetove bankovnictvi

 2. Lukáš napsal:

  Jak řešíš clo?

  • Leňa napsal:

   taky mě to zajímá co clo,když objednám něco z aliexpressu a je to například za 80 dolarů?

   • Radek napsal:

    Objednával jsem 2x, jednou za cca 2 tisíce, podruhé za 7 a ani jednou jsem žádné clo neplatil 🙂 Prostě to dorazilo DHLkem jako normální balík.

   • Barbora napsal:

    mně zaškrtli na obálce, že je to dárek a clo jsem neplatila

   • berkm napsal:

    koupila jsem mobil a ozvali se mi z celnice, chtěli doklady o zaplacení, poslala jsem jim okopírovaný řádek z nákupu a clo jsem platila na poště,když jsem si pro balíček přišla.

 3. Petr napsal:

  Chybí ji v odkazu „s“ na konci, háže to chybu…

 4. cs online napsal:

  pozeral som ten aliexpress.com a sú tam inač neskutočne lacné vecičky asi si niečo poobjednavam 😀

 5. Zajímavé info o Alienexpress, alespoň nějáká jistota vrácení peněz. Tohle byl vždycky faktor, který ovlivňoval moje rozhodnutí, zda si vůbec ze zahraničí něco objednat. Já mimochodem používám KB a bankovní převod sem snad nikdy neměl dřív jak za 3 dny, takže mě celkem překvapila ta poznámka, že to trvalo 🙂

 6. wrx napsal:

  věřil bys elektronice z aliexpress? napr. telefony lenovo.. vypadaji dost seriozneji oproti dx.com

  • Radek napsal:

   Elektronice z Číny už nevěřím, možná funguje, ale já se jednou špatně spálil a od té doby to nebudu riskovat znova. Kupoval jsem kdysi „velkoobchodně“ mp4 přehrávače + na testování tablet. Většina přehrávačů měla během měsíce nějakou závadu a i tablet odešel po pár měsících.

 7. Spalujrychle napsal:

  V Číně se dá najít pár zajímavých tipů na prodej, ale český zákazníci se na to dívaj s nedůvěrou. Navíc po tom,co jsem si přečetl knihu o dovozu zboží z Číny jsem všechny své nápady zavrhnul. Takovejch srágor okolo, abych se zavděčil čoice apod. to radši budu prodávat colu na koupališti 😀

 8. hrejmesi napsal:

  Dovážet zboží z číny za účelem prodeje u nás je skutečně docela pakárna, už jen dostat z čínanů nějakou smysluplnou fakturu je problém. Asi jednodušší je dovážet např z polska, kde jsou podobně dobré ceny, a je to vrámci EU takže odpadne spousta problémů s clem atd

 9. Lenka napsal:

  Dobrý den, když si dám sledovat zásilku, tak mi to napíše toto, nevíte co to je? Věci co mi přišli do Pekingu 23.září už mám doma, ale toto se nějak zastavilo, nevíte co s tím? předem moc děkuju za odpověď
  Destination Country – Czech:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/10/01 15:18:16
  15.09.2013, Item was on 15.09.2013 dis­patched to the Czech Republic.
  14.09.2013, Item was posted on 14.09.2013.
  Origin Country – China:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/10/01 15:18:16
  2013–09–22, 交航, 北京, 捷克
  2013–09–15, 出口总包直封封发, 深圳国际, 捷克
  2013–09–15, 出口总包互封开拆, 深圳国际, 捷克
  2013–09–14, 收寄局收寄, 深圳市国际大宗邮件处理中心, 捷克

  • Marcel napsal:

   Ja mám podobný problém objednal som si veci 22.sep a 13.okt. 2013 a keď si sledujem zásielku tiež sa mi to zastavilo:
   Destination Country – Slovakia:Tracking Consuming:858 Millisecond
   2013-11-06 15:02, Item posted at post office
   Origin Country – China:Tracking Consuming:421 Millisecond
   2013-11-24 00:00, 出口总包直封封发, 北京国际, 斯洛伐克
   2013-11-08 00:00, 出口总包互封封发, 广州国际, 斯洛伐克
   2013-11-07 00:00, 出口总包互封开拆, 广州国际, 斯洛伐克
   2013-11-07 00:00, 出口总包互封开拆, 广州国际, 斯洛伐克
   2013-11-06 00:00, 收寄局收寄, 东莞市邮政局函件集邮分局国际小包处理组, 斯洛伐克

   a doteraz som s inými objednávkami nemal problém. Tiež sa chcem spýtať či s tým nemá niekto viac skúsenosti, či to nieje nejaký problém na colníci alebo čo? Ďakujem

   • adys napsal:

    a co takhle pouzit prekladac? https://translate.google.cz/ 😉

    2013-11-24 00:00, export všech těsnění balíček těsnění rovné vlasy, Beijing
    International, Slovensko
    11.08.2013 00:00, celková interoperabilita balíček těsnění export, těsnění Guangzhou International, Slovensko
    11.7.2013 00:00, export všech těsnění interoperability balíček otevřít, Guangzhou International, Slovensko
    11.7.2013 00:00, export všech těsnění interoperability balíček otevřít, Guangzhou International, Slovensko
    11.06.2013 00:00 Přijetí Přijetí Bureau, Dongguan City Pošta Filatelistické Bureau mezinárodní balíkové pošty skupina zpracování, Slovensko

  • marcela napsal:

   A kde zasilku sledujete?na jakych strankach?

 10. Na prodej z ciny bych si dal velky pozor. Pres leto jsem prodaval 7 tydnu plavky, prodal jsem pres 800 kusu plavek. Prodat zbozi neni vubec problem, problem nastava s papirovanim a konci to pruserem navstevy coi. Z osobni zkusenosti uz pristi rok plavky prodavat urcite nebudu a radeji budu v klidu prodavat obaly a cekat na proplaceni faktur.

  • Václav napsal:

   Ahoj Davide rád bych tě pořádal o nějaké info nebo rady:-) četl jsem tu tvoji zkušenost s prodejem plavek a následný problém s čojkou. Po čem konkretne sli? Dekuju predem za odpoved

  • Ladislava napsal:

   Dobrý den, Davide prosím mohl by jste mi dát info, jak se Vám podařilo úspěšně prodávat zboží, píšete, že prodat není problém, ale jak na to? Děkuji za odpověď. L.

 11. hynek napsal:

  Ahoj,
  líbí se mi a Aliexpressu kytara, cena je kolem 200dolarů, což je super.Problém nastává když dám dopravu do čech, objeví se +1100,- dolarů…do Polska dtto.na slovensko nedováží
  jediné smysluplně vychází německo, kam je poštovné 130dolarů
  nemáte zkušenost jak to zařídit?

 12. Honza napsal:

  Nevím jak to mají ostatní se clem, ale já mám zkušenost takovou, že pokud je to do 100 dolarů tak se clo neplatí, ale nad 100 dolarů je potřeba clo u nás doplatit.

 13. David napsal:

  Ahoj, chtěl bych se zeptat na poplatky. Když zaplatím zboží z Aliexpress.com přes Escrow kartou od ČSOB se studentským kontem, jaké poplatky ze strany ČSOB mě čekají ?
  Díky

 14. George napsal:

  Honza: víš určitě, že je to 100 dolarů? někde jsem četl limit 25 dolarů, nechce se mi to teď přesně hledat. Možná jsi si popletl s limitem pro doplacení DPH?

  jinak, proč platit převodem? není to kartou jednodušší? alespoň já mám na platby po internetu zřízenou kartu s omezeným nízkým limitem, takže peníze jsou převedeny hned a je to relativně bezpečné co se týče případného zneužití…

  • erupce napsal:

   Teď je pro tyto účely vhodná Blesk peněženka. Prostě si ji nabiješ např. 2000Kč a není co řešit. Tunelovat není co, kde nic není ani smrt nebere 🙂

   • Lucie napsal:

    Super, takže to přes blesk peněženku jde??? právě jsem to na netu hledala, protože se mi nechce používat na tento způsob kartu….. a jaký mají kurs na přepočet dolaru? díky L.

    • adela napsal:

     ano přes Blesk peněženku to jde, sama ji používám a pohoda 🙂

     • Nikola napsal:

      Chci se zeptat, máte zkušenosti i s vrácením peněz na BLESKpeněženku?

 15. Marek napsal:

  S AlieExpress.com mám docela dobré zkušenosti. kupoval jsem zboží cca za 70dolarů a žádné clo jsem platit nemusel.

 16. Marek napsal:

  Silne nedoporučuji nakupovat na ALIEXPRESS. Stava ze poruchovou vec nevyreklamujete, protoze proste obchodnik se s Vami nebavi. Me se to takto stalo u telefonu a spatneho obchodnika jmenem shenzen tiande electronics kdy prestal fungovat dotykovy displej. Aliexpress ani obchodnik nic neresili, nekomunikovali. Vyhozene 2000 Kc. Tak zvazte jestli neni lepsi si u nas pripltait 1000 za 2 roky zaruku.

  • looolko napsal:

   Akože elektroniky by som s tamat vobec nekupoval. Je tam asi 20-30% sanca ze bude pokazena. Ale postatne veci ako oblecenie, nastroje je uplne v pohode a kvalitne. Aj keď ja mam skusenost aj s telefonom z ciny a celkom v poho.

 17. Agresor360 napsal:

  Chtěl bych se zeptat, jak můžu kontaktovat aliexpress? Koupil jsem od prodejce tablet, zaplatil, ale jemu cca 4 dny na to zmrazili účet a i mě objednávku.Jak můžu požádat o refundance? U objednávky totiž zmizelo i tlačítko o založení sporu.
  Díky

 18. bea napsal:

  ahoj.. chcela by som sa spýtať, či sa dá platiť aj prevodom na účet.. a ako

 19. Jirka napsal:

  Ahoj, já mám s Alienexpress je dobré zkušenosti. Telefon Lenovo A660 s baterií navíc a placenou dopravou DHL byl doma za 3 pracovní dny, cena 2100 Kč, funguje dobře, vč lokalizace. V ČR v té době se prodával stejný mobil za 3700 s častými problény s firmware. Další objednané věci – oblečení také ve slušné kvalitě. stalo se jednou, že se balík cestou ztratil a Alienexpress poslal zpět peníze na účet. Jeden problém je jen dlouhá dodací lhůta, když si nezaplatíš dopravu přepravní firmou.

  • Peta357 napsal:

   zdravim chtel bych vedet jsem si taky objednal telefon pres aliexpress pres DHL ve stredu 20.8 a dnes je 25 ponděli a jeste nic, nevim co mam delat ani balicek nevim jak sledovat, muzes mi nejak poradit? diky

 20. Slavie napsal:

  Mohu jen doporučit!!! asi nejlepší obchod, co zatím byl z Číny, přes malé věci, oblečení, boty, a teď telefon za 4500,- (u nás stojí 11-16 tis.)se vším všudy v plný palbě..bomba!!
  u větších částek cca nad 100 dolarů je většinou daň 21%..clo jsem neměl(nebo si spíš nepamatuju)..zboží které nedošlo dle doby doručené otevřete spor a dokud se nevyjádří prodejce a nedomluvíte se, pak mají 3 dny na to to vyřídit jinak ALi uzavře spor a vrátí peníze! Nejlepší platit dopředu kartou než příkazem…

  • Marcela napsal:

   Dobrý den, mám nyní „zmrazené“ objednávky a už je to 14 dní, ale peníze mi dosud nevrátili. Poraďte prosím, jak postupovat. Tlačítko na otevření sporu už není.
   Děkuji.

  • Madlen napsal:

   Dobrý den Slavie. Sedí velikosti dle tabulek? Mám délku nohy 26,5cm a u každé boty je jiná velikost v US. Mohu tabulkám věřit, nebo si objednat o číslo větší botu?

   • Slavie napsal:

    Zdravím já jsem ani na jiný rozměr nikdy nekoukal prostě jsem vzal svojí velikost tj. euro 42 a vždycky v pohodě, jestli chcete mít jistotu tak o půl čísla větší..ale u mě vždycky v pohodě 🙂

 21. petr napsal:

  Zdravím… pokud jde o Alibaba.com.. pozor si musíte dát na dost věcí.. např. platby přes western union..atd. Je pravda,že pokud chtěl mít kupujicí klid,tak platil přes Paypal. Na Aliexpress,to jde ikdyž jsou jen prostředníci. Pokud jde o clo a daně,tak do 22 dolarů,neplatíte nic…žboží rengenují a pokud mají podezření že máte elektroniku a prodávajicí vám napíše cenu 20 dolarů,budete prokazovat o jaké zboží jde. Přijde vám z pošty formulář k plné moci,protože pošta a celnice je v jedné budově. Za uskladnění zaplatíte cca 10kč na den. Vím to pošlou doporučeně a vy to můžete zaslat na email. Já si tam obědnal 2 telefony HTC za 80dolarů oba a přišli v pořádku,jen zaplatíte ty bolševický poplatky,ale přesto se vám to vyplatí.

 22. miska napsal:

  Ahojte, ak objednavate z aliexpressu a mate eshop, ako potom riesite nákupne faktury ak vam odtial ziadne neposlu ?? Dakujem

  • Radek napsal:

   Zatim jsem to neresil, i kdyz bych asi mel..mozna se da pouzit jako faktura nejaky dodaci list od dopravce. Ja mam jednu fakturu myslim u DHL, Fedex mi ji ale nedodal :/

 23. Ondřej napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat jak je to s případnou reklamací?

  • waduz napsal:

   Ja mam z nakupom cez Aliexpress na 90% dobre skusenosti,len raz som bol oklamaný spôsobom,že mi predajca oznámil,či suhlasím so zmenou dopravcu za čo mi vratil 50% z ceny tovaru,ja som suhlasil a tovar som nedostal,Track No. bolo falošné ,predajca neodpovedal.Dispute nebolo možné zahajiť.

 24. Anikka napsal:

  Zdravím, na Aliexpress objednávám, ale zatím spíše drobnosti, nyní jsem si chtěla objednat za USD 85 a při zadání všech údajů potřebných k platbě jsem dala dokončit a otevřelo se mi okénko, kde jsem mě zadat kód, který mi přišel SMSkou. V SMS je psané, že je to kód pro potvrzení internetové platby. Má s tím někdo zkušenost prosím ? Dík za každé info.

  • vladobezak napsal:

   Ahoj.
   Neuvádzaš od koho Ti prišla SMS-ka.Ak s Tvojej banky,tak im ho nedávaj.

  • erupce napsal:

   Ověřeni smskou při platbě na internet má např. ČS. To je v pořádku, jedná se o 2stupňové zabezpečení platby.

 25. petr napsal:

  Author: Anikka
  Comment:
  Zdravím, na Aliexpress objednávám, ale zatím spíše drobnosti, nyní jsem si chtěla objednat za USD 85 a při zadání všech údajů potřebných k platbě jsem dala dokončit a otevřelo se mi okénko, kde jsem mě zadat kód, který mi přišel SMSkou. V SMS je psané, že je to kód pro potvrzení internetové platby. Má s tím někdo zkušenost prosím ? Dík za každé info. POKUD SI NĚCO OBJEDNÁŠ A PROVEDEŠ JAKOU SI OBJEDNÁVKU ALIEXPRESS TI DÁ PO NĚJAKÉ DOBĚ CCA 2-3 DNY VĚDĚT O POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY. ALIEX… JE JEN ZPROSTŘEDKOVATEL A DÁVÁ TI ČAS NA OVĚŘENÍ PRODEJCE ABY JSI SI NĚCO O NĚM PŘEČETL NA FORU A PO NĚKOLIKA DNECH IKDYŽ SI I ZAPLATIL TĚ ALI POŽÁDÁ O TVÉ VYJÁDŘENÍ A AŽ POTOM ONI POŠLOU PRODEJCI PENÍZE A TEN TOBĚ ZBOŽÍ.. JE TO JEN TAKOVÁ OCHRANA!

  • Anikka napsal:

   Děkuji!!! Zkusila jsem to od jiného dodavatele a za cca stejné peníze a zpráva s kódem nepřišla.

 26. Marcela napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem začít internetový prodej, přes Aliexpress, ale nevím, jak je to opravdu s tím clem a jak je to s platební kartou. Když bych chtěla zaplatit kartou, musím někam nahlásit, aby se účet nebo měna nastavila převod z ČK na US nebo je to automaticky? Můžete mi prosím podat někdo více info? bazarek.Motylek@email.cz Děkuji (:

 27. Marie napsal:

  Dobrý den
  chci si objednávat z Aliexpressu boty a platit to převodem z účtu. Neví někdo jaký je postup? děkuji Marie 🙂

 28. Kateřina Novotná napsal:

  Dobrý den, na Ali lze platit jen kartou?
  Protože kreditní kartu nemám, a nevím jestli to jde nějak jinak vyřešit. :\

 29. Zdenka napsal:

  Kdo nakupujete na ali, kdyz se zaregistrujete tady http://www.refundo.cz/?ref=5688 tak vam z každého obchodu na ali vrati 0,75% není to nic moc, ale lepsi nez dratem do oka:)

 30. Eliška napsal:

  Ahoj, chci se zeptat.. na Aliexpress mám taky objednávku asi 6 kousků. 5 je už poslaných, ale u posledního to nějak trvá. Zbývají jim ještě tři dny, ale co mám dělat, když to nestihnou? Prosím o radu. Děkuju

 31. Dana napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat – ráda bych objednala dětský kočárek, viz http://www.aliexpress.com/item/6-1-rebuzz-quinny-buzz-baby-stroller-13/1847002562.html, ale ta cena je strašně nízká…nevíte, jestli je to vůbec možné a je to celý kočár, nebo se to jen tak tváří a je to jen nějaká část. Ať to zkoumám jak to zkoumám, tak mi přijde, že je to celý kočár.
  Děkuji 🙂

  • Radek napsal:

   Dobrý den,
   díval jsem se na produkt a „problém“ je možná v tom, že je dodavatel neověřený a zatím nemá žádné hodnocení ani reference, není tedy úplně jisté, že prodej vyjde. Není ale vyloučeno, že by kočárek mohl být opravdu tak levný, může jít skoro o velkoobchodní cenu, které se na ALiexpress občas vyskytují 🙂

  • Slavie napsal:

   jednou jsem objednal telefon od neověřeného a přišel v pořádku, navíc si myslím že i když není ověření prodejce a koupíte a zaplatíte a prodejce neodešle, můžete otevřít spor a Ali by pokud se prodejce nevyjádří do 3 dnů vrátí peníze..teď se mě to stalo! Ali vám napíše že se jedná o prodejce s podezřelou činností a pokud nedoloží informace ohledně zásilek-objednávek do 3 dnů, je objednávka zmrazena a do 10 dnů vrácené peníze…

   • Tomas napsal:

    Ahoj, chci se zeptat. Dneska mi přišel email že zmrazili prodejci objednávku.
    To znamená, že objednávka je zrušená a už mi nepřijde?
    Dík za odpověď.

 32. Dana napsal:

  Moc diky za reakce, asi to zkusim 🙂

 33. Anikka napsal:

  Dančo, já mám čerstvou zkušenost s objednáním kočárku, přesně jak píšete..nízká cena, dodavatel bez ověření s žádným hodnocením. Riskla jsem to, strašnou dobu se nic nedělo a asi 5dní před vypršením času mě přišel e-mail, že je nejspíše dodavatel podvodník a že ma pár dní na své obhájení, takže byla moje objednávka zmrazena. Za pár dní přišel další e-mail, že bylo vše vyřešeno a budou mi vráceny peníze.

 34. Dana napsal:

  Anikko, moc dekuji za info! Nevite cirou nahodou, co to bylo za prodejce, abych se mu pripadne vyhnula? Ale je super, ze to funguje, ze jste o sve penize neprisla!

 35. MIroslava napsal:

  mne tiež bola zmrazená objednávka, že mám čakať na overovanie a prišiel mi email, že moja objednávka bola odoslaná predavajúcim. Dnes ale pozerám, peniaze z účtu stiahnuté a objednávka je ukončená! čo nechápem, lebo nič som nepotvrdila takže sa mi nedá ani otvoriť spor a obchodník ma zrušený obchod na aliexpresse a ani ohodnotiť sa ho nedá..čo s tým??? :((

 36. beata napsal:

  zatiaľ mi z ali bez problemou všetko došlo vždy to boli položky do 50 e určite odporučam sledovať hodnotenie arecenzie .Doteraz som platila domacim prevodom cez benking kartou viza touto kartou už asi 2 mesiace nejde urobiť pladby takze moje nakupovanie je v haji poradite akou kartou by to šlo,,,,,,,

 37. Anikka napsal:

  Danco nemate zac, snad ma zkusenost alespon trochu pomuze pri rozhodovani. Co to bylo za prodejce se mohu mrknout, ale obchod chvilku po me objednavce zrusil, tak uz na nej snad nikdo nenarazi. Pro pani Miroslavu- take se mi odecetla platba a objednavku ukoncili, ale jak jsem psala, po par dnech se castka na ucet vratila.

 38. Bibi napsal:

  MIroslava: Spor lze otevřít jen do určité doby, pokud ona doba vyprší, tak se objednávka automaticky převede jako uskutečněná. Zřejmě jste tuto dobu prošvihla. U každé objednávky se odpočítává čas, do kdy můžete otevřít spor.

 39. Anna napsal:

  jakým způsobem ověřím prodejce?mohu vyhledat věci pouze od konkrétního prodejce? díky za info

 40. Pato napsal:

  Zdravim , chcem sa uistit o niecom ale na 99% som sa stal obetou podvodu vsaka svojej zbrklej a nerozvaznej povahe pravdepodobne, Aliexpress napisal ze order has been shipped, obchodnik pomocu spravy informoval o tom ze nebolo mozne poslat zasielku pomocou DHL ale China air post mail- na ich stranke neviem uz po 5 dnoch najst pomocou cisla objednavky informacie o zasiielke a na aliexpresse ukazuje ze order is finnished … Je to preto lebo odo mna obchodnik chcel aby som otvoril spor ( open dispute ) za kompenzaciu z dovodu zaslania nie cez spominany DHL v hodnote 10 dolarov …. zaslal som spor on ho prijal a objednavka sa akoby ukoncila

  • Denisa napsal:

   mám úplně stejný problém. vidím že už je tenhle dotaz půl roku starý. jak to dopadlo? už je to 2 měsíce, mělo to trvat 2 týdny. otevřela jsem spor kvůli toho, že mi bylo nabídnuto odškodnění. objednávka je ukončena, balík neexistuje, prodejce neodepisuje a ani nejde nahlásit, protože nebyl nalezen. ocením jakékoli info zpět

 41. Magda napsal:

  Objednala jsem si z ALiExpress baterku do notebooku, ale prodejce napsal, že baterku nemá na skladě že mám požádat o vypořádání. poradí někdo jak to udělat? Zrušit objednávku nebo jak? Děkuji za odpověď

 42. Katka15980 napsal:

  Ahoj, chtěla bych se zeptat 🙂 dá se na aliexpress platit jinak než kartou? chtěla bych si něco objednat, ale žádnou kartu nemám. Moc díky za odpověd..

  • honzakab napsal:

   Pokud v roce 2014 nemáte takovou základní věc pro fungování na internetu, jako je platební karta, dobře Vám tak a plaťte si obchodům v Čr! 🙂

 43. Petr napsal:

  Ahoj, mám dotaz..s Aliexperss mám zatím výborné zkušenosti, nyní jsem ale malinko v rozpacích..objednal jsem si 3 páry kopaček..před objednáním jsem si samozřejmě projel i hodnocení a rating prodejce, vše v pořádku..nyní po zaplacení, kdy mi bylo slíbeno, že zboží bude odesláno po 20 dnech (dnes je to již 25), stále odesláno nebylo a pokud kliknu na daného prodejce, již mi ho to vůbec nevyhledá s tím, že již není k dispozici..máte někdo podobnou zkušenost? A co s tím prosím?

  Děkuji

 44. Kemot napsal:

  Ahoj,
  před několika dny jsem si objednal z aliexpresu obal na mobil a sleduju jak se balík „hýbe“. Trochu mě zarazila poslední zpráva. Nevíte, co to Null znamená?

  RI042164212CN 2014 NULL PEK CZ 20140717 1822

  • Slavie napsal:

   Tady máš info asi jsi nebyl doma nebo je možná někde uložen.. číslo zásilky: RI042164212CN

   Cílová země – Česká: Sledování náročné: 1295 milisekund
   2014-07-28 00:00, zásilka byla doručena., 66902, Znojmo 2
   2014-07-25 00:00, zásilka byla uložena -. Adresát není doma, 66902, Znojmo 2
   2014-07-25 00:00, zásilka je doručována., 66907, Depo Znojmo 70
   2014-07-25 00:00, zásilka je připravena k odeslání., 66907, Depo Znojmo 70
   2014-07-24 00:00, zásilka je přepravována k doručování pošty.
   2014-07-24 00:00, zásilka opustila logistický hub., 22000, Praha 120
   2014-07-24 00:00, zásilka vstoupila na logistický hub., 22000, Praha 120
   2014-07-23 00:00, zásilky podací číslo (referenční kód) přiřazen v České republice: RR997715625VV.
   2014-07-23 00:00, zásilka byla přijata poště výměny., 22000, Praha 120
   2014-07-13 00:00, zásilka byla odeslána do České republiky.
   07.12.2014 00:00, zásilka byl vyslán.
   Země původu – Čína: Sledování náročné: 515 milisekund
   2014-07-28 08:39, 捷克, 妥投, 捷克, poslední dodávka, CZ
   2014-07-25 16:01, 捷克, 未 妥投, 捷克, neúspěšné doručení, CZ
   2014-07-25 06:26, 捷克, 到达 投递局, 捷克, Příjezd na dodávky kanceláři, CZ
   2014-07-23 10:20, 布拉格, 到达 进口 互换 局, 捷克, příjezd do vnitřní kanceláře výměny, CZ
   2014-07-17 18:22, PEK, 交 航, 捷克, CZ
   2014-07-13 13:33, 广州 国际, 出口 总 包 直 封 封 发, 捷克, odjezd z vnější kanceláře výměny, CZ
   2014-07-13 08:28, 广州 国际, 出口 总 包 互 封 开 拆, 捷克, Opening, CZ
   07.12.2014 14:49, 东莞 市 邮政局 函件 集邮 分局 国际 小包 处理 组, 收寄 局 收寄, 捷克, Collection, CZ

   • Jitka Zadrobílková napsal:

    Ahoj, koukala jsem, že radíte ohledně číísla balíčku, když to tam zadám, píše mi to 0 items, nevím, co dělám bblě, myslíte, že byste mi mohl poradit? Děkuji Jitka (x.jitka@seznam.cz)

 45. kika napsal:

  Ahoj mohli by jste mi někdo poradit, chci si objednat mobil z aliexpressu. A mamka mi to nechce povolit protože je to přes bankovní převod a že nechce něco platit když to nemá v ruce že by to prý nemuselo dojít.

  • Radek napsal:

   Čau, projdi si nějaký známý prodejce, kteří mají hodně prodejů a dobrý reference a tam bych asi něco zkusil. Aliexpress ti ty peníze právě pohlídá, takže když ti pošlou něco špatnýho, požádáš si tam o vrácení a peníze ti pošlou zpátky na účet a prodejce nic nedostane.

  • Slavie napsal:

   Platí se kartou nejlepší varianta, všechno je v bezpečí dokud to nedostaneš..určitě se toho neboj, jak říká Radek vyber si podle objednávek a referencí..sám mám krásnej smartphone za 3000,- se vším všudy…

 46. Peta357 napsal:

  zdravim, chtel bych se zeptat. objednal jsem telefon pres DHL, pres Aliexpress. 20.8.2014 a neprislo mi jeste zadna zprava jestli telefon uz byl poslan, nebo kde se prave nachazi, uz je to 5 dní i s vikendem. pracujou i o vikendu nebo mam pocitat dni bez vikendu, popripade pockat? dekuji za odpoved.

  • Radek napsal:

   Já bych ještě počkal, někdy vyřízení objednávky trvá i delší dobu, třeba týden. Můžeš zkusit napsat zprávu prodejci, anebo ještě pár dní počkat, třeba to vyřídí až během týdne.

   • Peta357 napsal:

    kdyz otevru detail objednavky, tak je tam objednavka-pak uspesne zaplaceno- a k zasilce to uz ani nedoslo. rikam si jestli je to dobre zaplaceno nebo aliexpress ceka na muj souhlas,vubec tomu nerozumim.

    • Katerina napsal:

     To potvrzení přijatého zboží jsme pochopila je, až to zboží přijde… ne? Mám tam napsáno, že prodávající dodává zboží… Nebo jsem to špatně pochopila? Já jsem objednala 28.9. jak dlouho vám to asi trvalo, než došlo zboží přes China post??

     Chci se ještě zeptat, pokud se platí clo, tak dají vědět z celnice, clo se uhradí a zboží dorazí nebo je to složitější proces?

 47. Gabka napsal:

  Zdravím, chci si něco objednat z ali pokaždé když napíšu číslo kreditky tak mi to hodí že je neplatné. Byla jsem na české spořce, paní mi řekla že platby kreditkou přes net mam aktivované. Nevíte v čem by mohl být problém? Nebo spíše jak se ta služba jmenuje, abych to mohla upřesnit na bance? Děkuji za pomoc

  • Dana D napsal:

   Dobry den, ja s tim vcera take bojovala a pak jsem si vsimla, ze mam spatne zakliknuty typ karty (visa/master). Mrknete na to, jestli to nebude tim.

   • Gabka napsal:

    Už jsem na to přišla nechala jsem si poradit. Nevěděla jsem, že se zadávají veškeré info z karty jak to datum tak trojčíslí ze zadu.

    • monika napsal:

     Také bojuji s platbou 🙁 Včera jsem to byla aktivovat na spořce a i když vypíšu vše správně tak mi to napíše že platba byla zamítnuta. Může to být diakritikou ve jméně? Mám totiž Š a to mi nejde napsat tak píšu S.

 48. Dobrodil napsal:

  Já z Číny objednávám často a vyřešil jsem to jednoduše. Vše předávám této firmě http://www.elecs.cz/co-umime a ta mi to zařídí. Zatím jsem neměl žádný problém a jsem spokojený. Doporučuji.

  • Johnas napsal:

   Aliexpress je asi top eshop v Cine ale urcite ne jedinej, docela pekny seznam je na nakupycina.cz … Krom Ali jeste doporucuji Lightinthebox, hlavne pro damy 🙂

 49. snook84 napsal:

  Ahoj, objednal jsem si telefon z Ali a zvolil jako dopravu zdarma EMS. Číslo zásilky se nedá sledovat, jakou službou v čr mi to přijde a jaká je reálná doba dodání? Díky za odpověď.

  • reklamace napsal:

   mám dotaz jak reklamovat a hlavně postup objednala jsem si telefon a ten po 2 měsících odešel nic nefunguje takjak ho reklamovat u allexpres.Děkuji Jarka

   • bukac napsal:

    Telefon muzete vyhodit do popelnice. Urcite Vam ho nikdo nevyreklamuje.

   • vlado napsal:

    Ahoj.
    Pošli mail obchodnikovi s popisom čo žiadaš,ak odpovie je to OK,ak nie pošli sťažnosť na neho Aliexpressu,dostane zle body,ale telefon pôjde do koša.

  • vlado napsal:

   Ahoj,
   Pošli mail obchodnikovi so žiadosťou o zaslanie sledovacieho čísla (track number).

   • snook84 napsal:

    Ahoj, to číslo já mám, ale na stránkách poštovní společnosti nejde vyhledat. A v čechách to převezme česká pošta?

 50. Iveta napsal:

  Ahojte 🙂 chcela by som si objednat z ali tablet samsung 🙂 je mozne ze mi ho na colnici zadrzia tak ako aj ostatne „znackove“ veci ??? 🙂

  • Zuziik napsal:

   Ahoj 🙂 Už nějakou tu dobu nakupuji na Ali a tak bych se chtěla s vama podělit o to co vím…
   OBLEČENÍ- Je fakt malinké musí se kupovat podle rozměru ktere uvadi prodejce ne podle toho co nosíte tady.. Taky je potreba se divat na to z jakeho materialu je vyrobeno.. Jinak se mi jeste nestalo ze by vypadalo jinak nez na obrazku.. Vetsinou je kvalita srovnatelna s obchody jako Takko, Gate a pod..
   ELEKTRONIKA- Ja osobne jsem nekupovala zadnou (Nejsem priznivce fejku a uz vubec ne u elektroniky) ale mam par pratel kteri si objednali NOTE 3 a vsem po chvily zacali odchazet.. Takze bych to nedoporucovala kupovat precejen i tak tam stoji okolo 3000 a kdyz si vezmete k tomu jeste clo tak jste na castce za kterou si muzete poridit telefon i u nas a to se zarukou..
   REKLAMACE- Kdyz uz mate doma nejakou to dobu zbozi a je jiz potvrzeno prijeti je tezke neco vyreklamovat kdyz uz se vam prodejce ozve s tim ze vam ho vyreklamuje musite si zaplatit dopravu samy coz neni ani lodi zrovna nejlevnejsi..
   DORUCENI ZBOZI- Vzdy kdyz je zasilka odeslana je k ni prirazeno sledovaci cislo.. Zasilku si muzete vyhledat i u ceske posty jeste nez je v CR ( zda se mi to prehlednejsi) Někdy se stava ze sledovaci cislo nefunguje to neznamena ze vam nedorazi (prijde mi ze tak u poloviny nejde) Dorucovaci doba je ruzna.. Někdy prijde už za 14 dní jindy to trva skoro 2 měsíce…
   Jinak omluvte chyby ale cestina mi vzdy davala zabrat xD
   A prosíím NEKUPUJTE FEJKY precejen kdyz uz se vam neco od nejakeho navrhare libi kupte si original 🙂 A jestlize je to kabelka LV nebo PRADA ktera stoji v obchode 60 tis tak to stejně vypada nakonec divne kdyz s ni jedete v MHD… A hlavně ta kvalita je uplně někde jinde…

 51. vlado napsal:

  Je to loteria,ale asi ano.Vyber si nejaky inej značky s lepšími parametrami,lepšie rozlišenie minimalne,1280×800,ROM a RAM pamäť čo najväčšiu aby mal WIFI a bloetooth.

 52. Domishka napsal:

  Mám dotaz, pravděpodobně na zkušenější nakupující: Již několik měsíců se snažím komunikovat mezi svojí bankou a personálem Aliexpress o vrácení peněz za neuskutečněné transakce. Udělala jsem mnoho nákupů, většina z nich proběhla v pořádku, některé však ne.
  V případě několika transakcí, kdy jsem zaplatila částku se však se ukázalo, že se jedná o podvodníka a obchod byl uzavřen bez doručení zboží – peníze vráceny nebyly. V jiných případech, kdy se jednalo o drobnější částky se peníze v pořádku vrátily – nejedná se tedy problém ve špatně zadaném číslu účtu.
  1) Má banka to na své straně prověřila a prý u nich žádné čekající platby na vrácení na můj účet nejsou, ani na centrále “mé karty”.
  2) Aliexpress se mnou moc nekomunikuje. K některým transakcím se však vyjádřil s tím, že peníze poslal zpět na účet a poslal mi tabulku s informacemi o platbě, to však není vhodný důkazní materiál pro mou banku.
  Má banka po mě chce oficiální dokumenty, které potvrzují, že byly provedeny transakce z účtu ALI na účet můj. ALI mi však vůbec neodpovídá, jsem z toho dosti špatná, protože mi v tom leží asi 4 tis … A ANO, nyní už si dávám dost velký pozor, co a za kolik si od koho nakupuji.
  Můžete mi poradit, co v této situaci dělat? Mohu se obrátit na nějaký úřad nebo konkrétní osobu?
  Díky za případné odpovědi.

  • vlado napsal:

   Ahoj.Domishka.
   V pripadoch keď Vam neboli vratene peniaze na učet,keď končila platnosť ochrany nakupu,použili ste tlačitko DISPUTE na komunikaciu s Aliexpressom?Ak ano,musel sa k Vašej požiadavke vyjadriť.Ak poslal informaciu o prevode penazi a tie nedošli,banka by mala urobiť dotaz na banku aliexpressu,ale to je spoplatnené.Viac poradiť neviem.

 53. monisek napsal:

  Chtěla jsem se zeptat kdy se doručí objednávka??

  • vlado napsal:

   Doručenie zavisi od toho akym prepravcom bolo zaslané .Treba sledovať zasielacie číslo(track number).

 54. martin napsal:

  Ahoj, objednal jsem si bundu z Aliexpress a přišli mi 2 totožné emaily že zboží je dodáno mám potvrdit oba? nevezmou si peníze 2x??? nebo mám potvrdit jen 1??

  • vlado napsal:

   Pozri si svoje objednavky,či si si neobjednal na 2 x.Dokial bundy osobne neprevezmeš,nič nepotvrdzuj,sleduj si termin pre tlačitko open dispute,aby si mohol reklamovať nedodanie.

 55. nikol napsal:

  dobry den,
  včera jsem si objednala zboží s dopravou zdarma myslim tim žadný exspres takže se chci zeptat kam zboží dorazí?doma moc často nebývám,takže doufam že na poštu.diky za info
  objednavala jsem s aliexspresu

  • vlado napsal:

   Ahoj.
   Pride na adresu udanu na objednavke cca za 25 dni.Sleduj si track number.Na pošte si zisti aku dobu ho skladuju,lebo potom ho pošlu nazad do činy.

  • monika napsal:

   Když je uváděná na Aliexpresu doprava zdarma tak se neplatí ani českým dopravcům?

 56. Nad napsal:

  Dobry den, prosim o info kde sledujete kde se nachazi zasilka z chiny? Diky

  • vlado napsal:

   Ahoj.
   V čechach na webe českej pošty – Sledování zásilek (Track & Trace).Do kolonky hladať zadáš Track number z tvojej objednávky,

  • Johnas napsal:

   Zdravim,
   ke sledovani zasilek je spousta webovych stranek, ktere sdruzuji svetove posty (dopravce) ale asi ten nejvice vyuzivany je 17track.net …. staci tam zadat tracking number (web je i cesky) a mela by jsi ziskat data o tom, kde se tvuj balicek nachazi

 57. Nad napsal:

  Diky a nevite nahodou co znamena Status NULL ?

  • vlado napsal:

   znamena: prazdny

   • Nad napsal:

    a co tim mysleno ´prazdny´? RI191505777CN Diky

    • Slavie napsal:

     RI191505777CN
     Registered
     Čína
     (Normal Tracking)na
     Česká republika
     (Normal Tracking)2014-10-20 06:47, PEK, 捷克 – CZ, 交 航
     Tranzit
     Cílová země – Cache Čas: 2014-10-29 12:01 – Přejděte na oficiální webové stránky
     2014-10-16 00:00
     Zásilka byla odeslána do České republiky.
     2014-10-15 00:00
     Zásilka byl vyslán.
     Země původu – Cache Čas: 2014-10-29 12:01 – Přejděte na oficiální webové stránky
     2014-10-20 06:47
     PEK, 捷克 – CZ, 交 航
     2014-10-16 10:59
     深圳 国际, 捷克 – CZ, 出口 总 包 直 封 封 发, odjezd z vnější vyměňovací poště
     2014-10-15 23:59
     深圳 国际, 捷克 – CZ, 出口 总 包 互 封 开 拆, otevření
     2014-10-15 19:48
     深圳 市 国际 大宗 邮件 处理 中心, 捷克 – CZ, 收寄 局 收寄, Collection

     • Marcela napsal:

      Prosím, můžete mi poradit, co dělám špatně při vyhledávání zásilek ? Nepodařilo se mi najít ani jednu :
      RB589385472CN RB569693655CN RI250923856CN

      Předem moc děkuji

 58. Radim napsal:

  Co se týče Aliexpresu, je to hodně spolehlivé. Akorát pokud si někdo objednává měco dražšího je třeba jím napsat aby uvedli cenu max 22EU oni píšou vždy max 10US což je třeba u telefonu trochu blbé. Dokonce mi i 2x vrátili peníze. Nejkratší dodání free bylo 15 dní a nejdelší asi 50dní. Ale mají to v podmíínkách max 60dní dodání. Ještě doporučuji nakupovat na DX.com tam je dokonce převod na koruny a je to celé v češtině. Co se týče celnice, je to lehké pošlou vám z české pošty papíry a vše co potřebují jde poslat emailem. Na sledování zásilek doporučuji stránky http://www.17track.net ale ne vždy to sedí 🙂

 59. Jiří napsal:

  Zdravím Vás,

  mám dotaz na využívání Aliexpressu pro maloobchodní účely. Zakládám e-shop a hledám vhodného dodavatele, Ali má výborné ceny. Neprozradím o co se jedná, ale řeknu jen, že nejde o elektroniku a ani nic s vysokou pravděpodobností poškození. Chci se zeptat, lze takto Ali využívat, jako dodavatele? Máte s tím někdo zkušenosti? … Při větší objednávce mi vyběhne šíleným způsobem nahoru cena za dopravu. Lze cena za dopravu nějak tlačit dolu? Potřebuji nakoupit za 200 000 Kč. Dá se této stránce důvěřovat nebo mám raději hledat dál?

  • vlado napsal:

   Aliexpress je subor obchodnikov,a ako všade inde aj tu sa najdu nepoctiví.Ja by som odporučil nakupovať vo velkom na alibaba.com

  • Radek napsal:

   Zdravím,
   jak jsem psal v článku, dodavatele mám právě jako Aliexpress a už tak funguji rok relativně bez problémů. Občas se sice musím domlouvat s fakturami, ale jinak to fungje dobře. Právě dnes jsem hledal alternativní dodavatele a klíčem k velkoobchodním objednávkám je Free Shipping (poštovné zdarma) i na kurýrní službu (na klasickou poštu se nedá čekat).
   Zkus najít dodavatele (třeba i trošku dražšího), který ti nabídne poštovné zdarma přes Fedex, DHL, TNT, UPS nebo nějakou podobnou kurýrní službu. Většinou jsou tam nějaké minimální odběry, ale snesitelné.

   • Petr napsal:

    Ahoj, prosimtě můžeš mi napsat na mail petrtalirek@gmail.com Jak z nich dostaneš fakturu? nebo jaký doklad používáš jako fakturu? Děkuji

   • Lenka napsal:

    Dobrý den, moc bych taky chtěla poprosit o radu, jak je to s fakturami, jak je od nich dostat. Jestli by jste byl tak hodný a poradil mi na mail l.levkova@seznam.cz. Objevila jsem na Aliexpressu jeden produkt, který se perfektně prodává a uvažuji, že bych to chtěla prodávat přes eshop oficiálně, jen moc nevím jak na to, když nedávají ty faktury…. Moc děkuji, jestli se ozvete.

   • Martina napsal:

    Zdravím, ohledně těch faktur by mě to taky zajímalo. Pár věcí od nich taky odebírám, jenže teď máme kontrolu a chtějí po nás doklady o nákupu zboží, které prodáváme. Jenže kde je vzít?

   • Nada napsal:

    Dobrý den,
    mám stejný problém – jak dostat od Číňanů fakturu?
    Díky za radu na vyhodnakoupe@seznam.cz.
    Naďa

   • Katka napsal:

    Dobrý den,
    taky bych poprosila info jak od nich vymámit fakturu. Potřebujeme to do nákladů. Jestli mi můžete poradit na mail k.lantosova@seznam.cz. Moc děkuji

 60. Tom napsal:

  jak platit na aliexpress jinak než kartou mamka odmítá zadat tam číslo karty a já s ní souhlasím řekla že kdyby se dalo zaplatit převodem že to klidně zaplatí ale jaksi sem nemohl při dokončování objednávky najít bank transfer ani nic podobného poradte prosim děkuji předem 😀

  • Slavie napsal:

   Vůbec se toho neboj, platil jsem xkrát není problém! jestli chceš platit příkazem pěkně zaplatíš bance převod atd..je to na tobě..zlatá karta…

  • vlado napsal:

   Zriaď si v niektorej internetovej banke bezplatný učet a k nemu platobnú kartu .Na učet si daj len tolko penazi, kolko treba na zaplatenie objednaneho tovaru.Tak to rob keď potrebuješ nakupovať.Mne sa to osvedčilo.

   • nonbrake napsal:

    Ale no tak, na účtě můžete mít pěněz, kolik chcete. U normálních bank si stačí v internetovém bankovnictví nastavit limity pro platby po inernetu, výběry, apod ihned, kolikrát chcete 🙂

 61. Hanka napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat chci si objednat elektroniku z aliexpressu za 143 dolarů doprava DHL se doplácí 29dolarů. Budu platit něco ještě DHL jak mě to přijede domů? Děkuji moc

 62. Slavie napsal:

  Čau lidi, někdo tu psal nebo zmiňoval levné online obchody z Polska, máte někdo nějaký odkaz??? Díky

 63. Karolína napsal:

  Ahoj, chci se zeptat jestli máte nějaké zkušenosti se stornováním objednávky ? Objednala jsem si totiž tričko u kterého psali, že je poštovné zdarma..uplně na konci stránky byl dodatek že pokud nepřekočíte určitou sumu tak poštovné je 6 dolarů..a to už jsem si nepřečetla 😀 hodila jsem to do košíku a zaplatila..peníze má zatím Ali..tak se chci zeptat jestli má cenu stornování ? Četla jsme totiž někde, že stornování se platí…tak jestli nemáte nějaké bližší info 🙂 díky !

  • Nad napsal:

   Dobry den, chtela jsem se zeptat jak to dopadlo? Mam skoro stejny problem a je to ted ve faze zasilani…ale zatim to nezaslano…a k tomu jsem nasla stejne zbozi o 20 euro levneji…jestli to ma cenu stornovat? Dekuji za kazde info 🙂

 64. Pavlina napsal:

  Aliexpres: NIKDY a naprosto NIKOMU nedoporučuji.

  1) Zboží jsem v životě neviděla
  2) Peníze mi doteď nevrátili a to už jsou cca 4 mesíce
  3) Nazvat zákazníka lhářem a vyhrožovat mu, že peníze nevrátí, pokud nezmění hodnocení produktu je naprostá sviňárna.

  Jediné, co na ně platilo, aby aspoň komunikovali, bylo to, že o jejich chování informuji nadřízeného.
  Bohužel se mi s ALIEXPRES vybavují jen sprostá slova

  • Slavie napsal:

   Já bych řekl nejlepší obchod zatím.. s ničím jsem neměl problémy, a když třeba na tablet jsem čekal 60 dnů(jeden max. dva případy ze 180 objednávek), prodejce říkal že je v tranzitu, tak jsem se obrátil na ně Aliexpress zákaznícký servis, a vyřešili to vrátili peníze, prodejci jsem dal jednu hvězdu a bylo to . Vše je o komunikaci. Nemám sebemenší problém….

  • nonbrake napsal:

   Zatím 6 zásilek a vše v pořádku, nejkratší doba 14 dnů, nejdelší 20 dnů, vybírám si ověřené obchody, ale teď mám objednanou nějakou elektroniku, takže bude placení DPH, tak jsem zvědavý, jak to dopadne.

  • LUBOS napsal:

   Objednal jsem tiskovou hlavu canon QY 6-0073,přišla nefunkční totálně
   ucpana tryska.

 65. nulanula napsal:

  Ahoj, chci se zeptat jak tato stranka funguje skr DHL, pokud si ho zaplatim u jednoho produktu tak se to vztahuje pouze na ten jeden produkt nebo na vice, ktere mam i od jinych prodejcu? A kdyz si objednam vice sbozi od ruznych prodejcu prijde mi to najednou? a jeste jedna vec s velikostmi bot, vim, ze u obleceni jsou mensi jak je to prosim s botami, dekuji.

 66. Patrície napsal:

  Na aliexpressu nakupuju spoustu oblečení a nikdy jsem neměla žádný problémy. Nikdy po mně nechtěli clo, a dokonce mi kolikrát psal přímo dodavatel ať mu pošlu svoje míry, aby mi to co nejlépe sedělo. Je to lepší než platit za 5x přeražené ještě to samé zboží z toho samého skladu, jenom s tím, že to prodává český obchod. Plus se tam dá nakupovat přes plnapenezenka.cz, takže je to ještě o něco levnější 🙂 Úžasný obchod s úžasným výběrem, jenom je třeba pozor dávat si na ty velikosti no 🙂

 67. Stefan napsal:

  Co znamena když my piše v transacti NULL PEK č. transakce RI236949781CN.

  Děkuji předem za odpověd

 68. Jarda napsal:

  Ahoj , stalo se mi ,že jsem objednal tři věci, zaplatil a na aliexpres peníze nepřipsali!! Mě však z konta odešli! Přes ten jejich systém podpory se nedokážu prokousat k tomu abych jim to napsal!Stalo se to někomu?Visí mi tam cca70Euro. Jiný objednávky bez problému??!!!Nevím co dělat….

  • Jarda napsal:

   Nedokážu se tím jejich systémem proklikat!!!A tahle možnost tam nikde neník zaškrtnutí.

   • Jarda napsal:

    Tak už se mnou komunikují ale vůbec se mi to nelíbí. Ted mi tvrdí že platba z mojí banky neodešla. A to jsem si vyžádal z banky výpis s platbou a poslal jim to. Začínám mít pocit ,že to jsou podvodníci.Asi nedokážou z účtu zjistit ,že jsem jim poslal peníze.Nechápu to!!!Tak uvidíme.Dám vědět.
    Jen ještě jeden postřeh : koupil jsem telefon, neodpovídala kapacita popisu , místo 16GB ROM jen 6GB.Dohodli jsme finance a já udělil komentář abych varoval ostatní. Ten se však nezobrazuje. Píše – bez komentáře.Je to prodejce z Honk Kongu a prodal už spousty telefonů Lenowo s 860w-nějaká kopie Lenova.Alliexpres ho prostě kryje!! Má jen dva komentáře z asi 60prodejů! Takže nekupujte nic od toho kde není zpětná vazba at už jakákoliv!!!!!!

 69. Vasek napsal:

  Zkusil bych jim napsat email,podle me je to všechno vázne jen o komunikaci.A kdo chce mít peníze za sve nákupy zpet, nekde je to az 15% z některých obchodů, tak se zaregistrujte tady, opravdu se to vyplati: http://www.plnapenezenka.cz/penize-zpet/38750/ Jako uvítací bonus dostanete 50kc za registraci a po pár nákupech na Aliexpress,už si můžete všechno hezky vyplatit na svuj účet.

  • Vít napsal:

   jj, taky jsem se zaregistroval a opravdu to funguje, za ALI vracejí cca 2%, jsou to sice drtky, ale časem se tam nějaká ta stokoruna nahromadí. Minimálně to vykompenzuje poplatky bo koupíte děckám čokoládu. Lepší než drátem do oka 😀

 70. Honza napsal:

  CHtěl bych koupit jako dekoraci http ://www.aliexpress.com/item/1-1-full-metal-cos-sword-Frostmourne-Sword-1-1-replica/730548276.html ale bojím se abych neplatil nějaké nekřestanské CLO nebo v horším případě aby to nezabavily na celnici a ja este nemuse podávat vysvětlení.

  nevíte jak to funguje? nebo případně přez jakou firmu si to mohu nechat dovest do ČR?

 71. kkkk napsal:

  Ahoj.nevíte za jak dlou se doručí zásilka?

 72. coklit napsal:

  Docela hezky napsané stránky ohledně nákupu na Ali jsou na http://www.jaknakupovatna.cz Kdyby se to někomu hodilo..

 73. Tereza napsal:

  Ahoj, potřebuji poradit.. přišel mi email, že prodejce je nějaký podezřelý či co.. na mém účtu na Ali je místo otevření sporu napsáno podezřelá objednávka… co s tím? Vrátí mi automaticky peníze nebo to musím nějak řešit? Moc prosím o nějaké info…

  • Stefan napsal:

   Ahoj taky se my to stalo podezřeli prodejce a stopli my objednavky 2 ale po cca 15 dnech jsem měl penize zpět na učte jednalo se cca o 80 dolaru.
   Tak jsem docela byl překvapeny

  • vlado napsal:

   Ahoj.

   Otvor tlačitko DISPUTE,vyplň dotaznik.Zruš objednavku a žiadaj vratenie penazí.Oznam to aj obchodníkovi.Čakaj na odpoveď a stráž si čas ukončenia DISPUTE.

 74. Vít napsal:

  Napsal jsem docela podrobný návod na ALIEXPRESS zde:
  http://www.emimino.cz/diskuse/aliexpress-189936/strankovani/44/
  není se čeho bát. Je tam vše. Jak se zaregistrovat, jak nakupovat, jak komunikovat, jak sledovat a vyřizovat objednávky, jak potvrzovat objednávky, jak reklamovat – spor a stupňování sporu a další rady jak na to.
  Přeji jen dobré obchody a neutrácejte u e-shopů, kde vám zboží prodávají za 999,- Kč, pak se slevou 50% za 499,- Kč a přitom to nakupují taky Aliexpressu za 50-150,- Kč a ještě jsou tak hloupí, že použivají stejné obrázky jako na Ali. To je nákup opravdu jen pro ty hloupé. My ostatní nakupujeme na Ali a když se zaregistrujete někde třeba jako je penezenka.cz, ještě dostanete 2% zpátky. Jediná nevýhoda, jede to k vám 3-6 týdnů.
  Mějte se

 75. Peter napsal:

  Ahoj,
  chystám sa kúpiť tablet od neznámeho dodávateľa v rámci EU. Ten tvrdí v anglickej mailovej komunikácii, že všetko dodáva cez AliExpress. Má to byť tovar z Nemecka. Tvrdí, že tovar zabalí dodá do AliExpress a oni my pošlú faktúru. Po jej zaplatení my bude tovar dodaný a ak nebudem mať námietky, tak AliExpress vyplatí peniaze jemu. Tomu všetkému rozumiem, ale dostal som mailom z adresy „buyer@protection-aliexpress.com“ faktúru, ktorá vyzerá ako od AliExpress ale platiť mám bankovým prevodom na poľský bankový účet ! Má niekto skúsenosti s takýmto prípadom. Keď platíte bankovým prevodom, na aký účet platíte – do akej krajiny ?

  • Vít napsal:

   s tímhle jsem se nesetkal a silně ti to nedoporučuji! Platba do Polska a někdo kdo se vydává za prodejce Aliexpressu zavání podvodem.
   Pokud chceš tablet, tak si ho kup přímo. Dnes je všechno z Číny a tvrdit, že to je z Eurozony je nesmysl, zvlášt, když ti píše, že to příjde z ALiexpresuu. Opravdu si to kup přímo na Aliexpressu nebo na dx.com, everbuying.net. Tam máš jistotu vrácení peněz, pokud se něco pokazí. Jediné co později nevyreklamuješ, je když se ti s tím něco stane v průběhu provozu, ale s tím se už dnes počítá, že to je spotřební zboží. Maximálně zaplatíš DPH, clo je nulové.

 76. Katka napsal:

  Ahojte, chci se zeptat. Na ali nakupuji už déle. Potřebuji poradit, co je třeba, když budu chtít zboží prodávat lidem. Co musím platit, jaký ŽL apod. Clo jsem nikdy neplatila, vždy je to jako gift. Pokud budu na ŽL tak jak doložit, za kolik Kč jsem zboží nakoupila apod. Faktury samozřejmě neposílají… Děkuji

  • Vít napsal:

   Fakturu z nich asi nedostanete a pokud ano, bude v čínštině nebo angličtině a to je vám stejně k ničemu. Pokud to budete prodávat známým, tak asi není třeba ničeho. Pokud to budete chtít jako práci na ŽL, pak doporučuji náklady řešit formou pašálu, pak nemusíte prokazovat žádné náklady. Jinak počítejte s tím, že jakmile Vám bude chodit více balíčků, tak si Vás celnice všimne a budete častěji řešit dph a clo.

   • Katka napsal:

    Děkuji za odpověď, jedná se o prodej známým. Balíčky mi chodí tak 2-3x týdně, někdy třeba nic. Ale někdy přijde i 5 naráz 😀 Teď mám taky hodně na objednaného. A když si celnice všimne tak budou chtít i clo a dph za to co mi už přišlo, nebo za balíčky, které dojdou? A jak to přesně funguje? To mi pošlou fakturu nebo až to pošta přiveze tak ti to budou po mě chtít? Vozí mi to pošta, obyčejným dopisem, hází to do schránky, jsou to drobnosti, třeba za 50 Kč, za 30 apod

    • Vít napsal:

     Zpětně vám nevyměří nic. Jen za zásilky, které neprojdou přes celnici. Tam vyměří dph bez cla nebo dph a clo. Je to podle druhu zboží a jeho hodnoty. Cenu zboží určí celník, odhadne kolik by to reálně stálo u nás a podle toho vyměří dph a clo. (třeba mobily mají nulové clo, takže je dobré počítat s 21% dph navíc). Mě se to ještě nestalo a tak jen referuji jak to probíhá od jiných. Pošta vám balíček normálně doručí s doplatkem, který musíte uhradit, jinak vám zásilku nepředá. Pokud to jsou drobnosti do 22€ nemusíte se ničeho bát a vše je bez dph i cla.

   • Martina napsal:

    S tím paušálem je to trochu jinak. Nemusíte sice prokazovat náklady, ale doklady o nákupu zboží, které prodáváte musíte mít vždycky. Právě u nás probíhá kontrola a doklady musíme doložit.

 77. Katka napsal:

  Jedná se převážně o šperky, ale nakupuji třeba 30 ks zboží od 25 různých prodejců, takže to jsou skoro nulové částky 🙂 Takže super. moc děkuji. Teď jsem začala objednávat i oblečení, ale nejdražší bylo za 190 kč, takže je to pořád v pohodě. Ještě jednou díky za info

  • Jiri napsal:

   Dobry den. Prosim co znamena pri overeni zasilky pres int mail tracking system, kdyz to pise ze je to v CZ ( status-collection) a pak druhy den (status- opening)?? Znamena to ze to tady v cr rozbalili? Objednaval jsem plavky za cca 11 USD. Dekuji

 78. Pavel napsal:

  Začátkem prosince jsem si objednal 3ks LED žárovek. Jjaké bylo moje přejvapení když jsem obdržel přred svátky 1kus. No a dnes mi přiše další jeden kus. Tak se do konce roku snad dočkám i třetího. Takže jsem servisem maximálně nespokojen. 🙁

  • Vasek napsal:

   Tak si ty žárovky kupte v elektru pane nespokojenej,treba to delaj pro tebe, abys neplatil clo a víc se na ten levnej kup tesil a ty si ještě stezujes! Nestezuj si a nakupuj draze, když se Ti to nelibi. Co ti na to na fóru jinyho říct!

 79. robert napsal:

  Aliexpress:ceny dobré i dodání,ale jak chcete něco reklamovat ,tak hrají prodejce i ali mrtvého brouka.
  Koupil jsem mobil.Po týdnu nejed a bohužel nemám ani peníze ani funkční mobil.
  Slíbili nápravu a táhne se to od listopadu2014.

  • Termín a to. napsal:

   Máš koukat vic na hvězdičky a komentare,vic nez na cenu, pak se nemůžeš divit, když usetris 10 dolaru, ale nadelas si problémy hochu.. Čína není made in germany, musíš byt opatrný ve výběru prodejce víc než kdy dřív.

   • Vít napsal:

    Je to na každém kde nakoupí. Těžko si stěžovat, když se nakupuje za poloviční cenu přes půlku planety. U elektroniky (pokud jsem tam nakupoval) jsem vždy počítal, že to bude kvalita ala Čína. Pokud chcete mít záruku 2 roky, záruční servis, pak nechápu, proč nakupujete na e-schopu v Číně. Běžně se to stává i v Českých e-shopech. Doporučuji nákup u operátorů nebo v kamenných obchodech. Ovšem i tady jsou reklamace velmi často o nervy. Já nakupuji na Ali dlouho, ale nikdy jsem o peníze nepřišel, ale mobil bych tam určitě nekupoval. Na to jsou lepší e-shopy jako DX.CZ nebo EVERBUYING.NET, ale i tak kupujete s vědomím, že reklamovat mobil přes půl zeměkoule asi bude oříšek, respektive spíš reklamace nebude možná.
    Navíc na Ali mrtvýho brouka hraje max. prodejce, ale Aliexpress většinou nikdy. Já jsem s reklamací problém neměl. Vždy jsem dostal peníze zpět, když obchod zmrazili a když jsem zboží nedostal nebo došlo něco špatného, tak jsem dostal 50 – 100% peněz zpátky. Jen je třeba dodržovat ty lhůty. Na to totiž většina z Vás kašle a pak se divíte, že s tím nelze nic dělat.

 80. denča napsal:

  lidi. pokud jste přijali spor před doručení zásilky za podmínky odškodnění za zpoždění doručení. máte peníze v háji.

  pěkně mě ten hajzl nachytal. alespoň mi vrátil pár dolarů než jsem mu to potvrdila. musím se tomu smát a zároveň nadávat.

  takže lidi… nikdy neotevírejte spor dokud nemáte balík před sebou, když vás o to prodejce požádal. dělají to hlavně u elektroniky a po potvrzení sporu pošlou peníze prodejci a vy jste v háji. pokud jste se tomu vyhnuli a prodejce vás o to žádá nahlaste ho ->hlavní nabídka „HELP“->“SUBMIT AND COMPLAIN“ případně v češtině „POMOCT“ ->“PŘEDLOŽIT STÍŽNOST“

  ty jejich dny se super slevami jsou nejlepší dny na podvod

  vyhněte se chybě začátečníka

  • Vít napsal:

   Vůbec jsem nepochopil o co tu jde. Nechápu, proč otvírat spor, když ještě nedoběhla lhůta na doručení. Když mají na doručení 60 dní, nechápu, proč otevírat spor 59 den. Je to něco jako porušení pravidel, jejich pravidel. Jestli podle nich nechcete hrát, tak si tam nic neobjednávejte, to jsou jednoduchý počty.
   Když jste otevřela spor, došel nakonec ten balík nebo ne? Tohle jsou úplně nesmyslné chyby. Už se mě na Ali stalo lecos, ale tohle by mě teda nenapadlo… Až když uplyne doba na doručení, pak vyvolávám spor. Oni ty zásilky jsou schopni dohledat lépe než my, a přesně vědí, kdy byla nebo nebyla zásilka doručena.
   A už vůbec nechápu tu poznámku, že ty jejich super dny jsou nejlepí dny na podvod, v jakém smyslu?
   Nechci se jich zastávat, ale prostě to nechápu.

 81. Jane napsal:

  Tak jsem si právě poprvé v životě objednala zboží z AliExpressu. Vyzkoušela jsem i tu Plnou Peněženku, jak doporučujete a fakt se mi na ni připsalo 24 korun 🙂 Tak jsem zvědavá, kdy to všechno z té Číny přijde… 🙂 Díky všem tady za rady. Pomohli jste mi! Janča

 82. Lucie napsal:

  Ahoj,

  uvazuji nad zalozenim eshopu se sortimentem z Alliexpress. Prosim autora clanku Radka, jestli by se mi mohl ozvat na email. Predem dekuji!

 83. noneac napsal:

  zkušenost je taková. Pokud obchod proběhne je vše ok.
  Pokud vás ale prodejce ošidí jste v prdeli slušně řečeno.
  Přišel jsem o 260USD
  Otevřený spor se uzavřel v prospěch prodejce přesto že nedoložil nic.
  Poslal mi jen polovinu zboží které nemělo téměř žádnou hodnotu.
  Váhově to nesedělo, nic nedoložil.
  Eskalace dopadla naprosto stejně, prý neoprávněná stížnost.

 84. noneac napsal:

  ještě taková připomínka.
  Prodejce jsem ohodnotil po neúspěšném sporu do záporu.
  Nejsem jediný – a přitom když se podíváte do historie má hodnocení sto procent.

  Ali je prostě obchod dobrý jen pro podvodníky. Nedá se mu absolutně důvěřovat. I přes množství uzavřených obchodů mě dokázali okrást.
  Ale jen díky špatnému rozhodnutí ali.

 85. Monika napsal:

  ahojte chcem sa opýtať aká je pravdepodobnosť že ked predajca slubuje 100% orginál nokia lumia 925 či skutočne pôjde o orginál mobilu??? telefón nám už prišiel ale neprešiel cez colnicu tak sa vracia a riešime spor činan ho chce poslať zasa tak neviem či sa to vôbec oplatí lebo aby sme ho dostali musí ísť na posúdenie orginality dakujem za každú radu

  • noneac napsal:

   V číně originál znamená převážně kopii.
   některé kopie ani nepůjde poznat hádám.
   Ale taky se tam hromada věcí vyrábí, takže ani originál není vyloučený.
   Je to trochu ruská ruleta.

 86. Sabina napsal:

  Ahoj, chci se zeptat zda jste si někdo objednával z Aliexpressu nějakou elektroniku? Přemýšlím o koupi telefonu ale mám trochu strach. Díky

  • Jirkovo9 napsal:

   Neboj se toho, jen dodrž zásady:
   1) vyber si prodejce pouze s velkým počtem zpětných vazeb
   2) je-li ve zpětných vazbách jen jediná negativní odpověď či podezření na fake boží, ruce pryč

   Podívej se i na rady ostatních a pak se zařiď jak sama uznáš.

   Objednával jsem již 3 telefony a zatím spokojenost, v mém okolí dalších cca 6 telefonů a také bez problémů.

  • Jarda napsal:

   Ahoj ,objednal jsem telefon,byla to kopie Lenova a místo 16GB ROM jen 6,kamarád objednal 2 telefony, kopie Samsungu a ROM místo 16 GB pouze 260mb !!!!!!!!!Když jsem objednal flash disk 64GB přišel pouze 6GB .
   Takže pokud nechceš riskovat tak Určitě NEEEEE.Možná to byla všechno jen náhoda ,ale já už jim nevěřím.Sice mi vždycky vrátili část peněz, ale stejně mě podvedli!Mám pocit že umí jen 6GB paměti a víc ne….Je to na tobě.

  • Slavie napsal:

   Máme s manželkou oba telefony z Číny a žádný problém! V zásadě a jedno zásadní NEKUPOVAT KOPIE typu S5 a Lenovo!!!

 87. Anu napsal:

  Pozor na podvody. Objednala jsem docela drahé koření, oni mi dnes poslali malý sáček se laciným lněným semenem a mysleli si, že to asi nepoznám. Tak jsem jim hned rovnou napsala, že jsou podvodníci a ať hledí navalit zpět peníze. Tak uvidím. Když to hned nevrátí, otevřu stížnost atd. – normální průběh. Já blabla, oni blablabla, nakonec většinou vysolí prachy zpět. Akorát je to otrava a zabere to čas. Jediné plus = neustálé vylepšování EN koresponcence. No aspoň něco, že jo.

 88. noneac napsal:

  zkušenost je taková. Pokud obchod proběhne je vše ok.
  Pokud vás ale prodejce ošidí jste v prdeli slušně řečeno.
  Ali slibuje hory doly ale ve skutečnosti nejsou víc než webová služba.

  Přišel jsem o 260USD
  Otevřený spor se uzavřel v prospěch prodejce přesto že nedoložil nic.
  Poslal mi jen polovinu zboží které nemělo téměř žádnou hodnotu.
  Váhově to nesedělo s objednávkou.
  Eskalace dopadla naprosto stejně, prý neoprávněná stížnost.

  Co se týká hodnocení obchodníka:
  označil jsem ho záporně a ne jediný. Několik dalších kupujících mu dalo mínusy.
  Když se ale podíváme do hodnocení má stoprocentní plus.
  Všechny podvody probíhají za asistence Ali.
  Spory se nedají vyhrát. Prodejci stačí poslat cokoliv, tím získá platné číslo balíku a je vyřešeno.

  V mém případě jsem Objednával hračku, led žárovky, SSD disk 256GB, dva mobily.
  Došla mi hračka, led žárovky a SSD disk 128GB.
  myslíte že někoho zajímá že ty mobily tam nebyli nebo že SSD disk má poloviční kapacitu?

  – otevřel jsem dispute: bez vysvětlení a podání důkazů ali – prostě uzavřeli dispute a uvolnili peníze
  – otevřel jsem stížnost – opět uzavřena, prý jsem nedoložil důkazy 😀
  – desetkrát stížnost na online podpoře (ti umí slibovat hory doly ale řešení je nula)
  – negativní hodnocení obchodníka – obchodník má stejně 100 procent plus

  závěř:
  na ali můžete nakupovat, ale nečekejte že když vás obchodník ošidí že vám nějak pomůžou.
  hodnocení obchodníků je k smíchu.
  Celkově – absolutně nedoporučuji. Srovnání s eBay vůbec nelze provést. Podpora na eBay je úplně někde jinde.

 89. mimi napsal:

  proc nezalozit nejake stranky s databazi hodnoceni prodejcu na aliexpressu, kde nebude negativni hodnoceni mazano?

 90. Tereza napsal:

  Dobrý den, dočetla jsem celou diskuzi, ale nikde není s určitostí uvedeno, jak to chodí, pokud máte ŽL a necháte si poslat zboží z Číny bez faktury???Máte s tím někdo opravdu zkušenost? Budu ráda za jakoukoliv radu v tomto směru. Moc děkuji Tereza

  • noneac napsal:

   já se domnívám že české zákony snad znáte pokud máte živnostenský list.
   Nevím na co se ptáte, ale pokud se ptáte na to co si myslím – raději to tu ani nezveřejňujte.

   žl bez faktur = rychlá cesta do kriminálu

 91. jarek napsal:

  dobry den chtel sem se zeptat jestli nekdo zkusenosti z doruceni z aliexpress mi poslaly balicek v hodnote 112dolaru ale balicek se zaseknul v praze na procleni a uz je tam 4 dny chteli po me objednavku a platbu aby sedela cena to sem jim poslal ale od tej doby se nic nedeje poslal sem si to pres dhl

  • noneac napsal:

   dojdou vám dokumenty k celnímu řízení pokud nebylo doloženo od prodejce.
   Je pak třeba doložit fakturou nebo něčím jiným hodnotu zboží.
   to je celé.
   Pokud s prodejcem nedohodnete cenu pod celní limit, budete platit clo

 92. Tereza napsal:

  Dobrý den, prosím o radu. Chtěla bych si objednat z aliexpressu pár věcí, je lepší všechny vložit do košíku a zaplatit na jednou nebo každou položku zaplatit prodejci zvlášť??? Děkuji moc za odpovědi 😀

  • Nad'a napsal:

   To je jedno, zadny rozdil v tom neni, jde jen o cas …jedno nebo vicekrat zadat cislo karty a t.d.

 93. noneac napsal:

  Rozhodnul jsem se tu poněkud detilněji popsat znovu svůj příběh na ali, a jejich „ochranu“ a praktiky.

  V nákupech v zahraničí nejsem žádný nováček, proto si mohu dovolit ohodnotit ali a podělit se s poznatky jak nejlíp přijít o peníze.

  zkušenost je taková. Pokud obchod proběhne je vše ok.
  Pokud vás ale prodejce ošidí jste v prdeli slušně řečeno.
  Ali slibuje hory doly ale ve skutečnosti nejsou víc než webová služba.

  Přišel jsem o 315USD a z toho mi ochodník vrátil 50USD

  Objednával jsem hračku, led žárovky, SSD disk 256GB, dva mobily.(celkem 418USD)
  Došla mi hračka, led žárovky a SSD disk 128GB.(celkem 100USD)
  myslíte že někoho zajímá že ty mobily tam nebyli nebo že SSD disk má poloviční kapacitu?

  – otevřel jsem dispute: bez vysvětlení a podání důkazů ali – prostě uzavřeli dispute a uvolnili peníze
  – otevřel jsem stížnost – opět uzavřena, prý jsem nedoložil důkazy 😀
  – desetkrát stížnost na online podpoře (ti umí slibovat hory doly ale řešení je nula)
  – negativní hodnocení obchodníka – obchodník má stejně 100 procent plus

  1. Otevřel jsem dispute (spor).
  Po neuvěřitelné době uzavřeno že JÁ jsem nedoložil evidenci 😀
  Přitom jsem doložil vše co jsem měl.
  Ale povinnost doložit evidenci snad leží na prodejci že
  Prodejce prostě poslal nějaký balíček a to zřejmě jako evidence stačí.
  Takže i kdyby byl prázdný tak prostě já musí dokázat asi rentgenem že tam fakt nic nebylo.

  2.Otevřel jsem stížnost
  ta dopadla naprosto stejně jako dispute (spor)
  já jsem opět nedoložil dostatečnou evidenci
  a prý jsem neodpověděl na zaslaný mail. Tohle je nějaký trik protože žádný mail nikdy neposílají.
  To že o mailech jen mluví a ve skutečnosti se nic neděje podporuje i postup na online podpoře.

  3. stížnost na online podpoře
  online podpora to je jen šaškárna která vás ujistí o tom že to vyřeší.
  Je to psychologické povídání na standartní úrovni jako máme i u nás ve firmě.
  Ptají se na kde co, ujistí vás že vás chápou …. no prostě psychologické jednání podle manuálu.
  Opět slíbí zaslaný mail a nic se nestane.
  po desáté stížnosti už to člověka přestane bavit.
  A přesně na tomto je to založené, protahují vše až vás to přestane bavit.

  Logika ali:
  – Obchodník tvrdí že poslal vše.
  Přitom mi obchodník nabídl vrátit 50USD – to ale není pro ali nijak podezřelé
  – zaslaná zásilka měla 0.3KG (oficiálně doložený dokument)
  přitom objednané zboží je o poznání těžší – ali to prostě nezajímá
  – obchodník tvrdí že část zboží dojde v jiném balíku
  opět, ali to vůbec nezajímá protože mají jeden platný balík doručený

  Co se týká hodnocení obchodníka:
  Obchodníka jsem ohodnotil negativně nejhorším hodnocením.
  Několik dalších kupujících si stěžovalo že nedodali zboží.
  Je zajímavé že s tím ali nic nedělá a že obchodník má stoprocent plus.
  A to měli i přímo po tom co jsem jim dal mínus.

  Všechny podvody probíhají za asistence Ali.
  Spory se nedají vyhrát v případě že je prodejce chytrý a ví o tom jak ali funguje.
  Prodejci stačí poslat cokoliv, tím získá platné číslo balíku a je vyřešeno.

  závěř:
  na ali můžete nakupovat, ale nečekejte že když vás obchodník ošidí že vám nějak pomůžou.
  Podle mě je to nejrychlejší cesta jak přijít o peníze.
  Online popora je jen šaškárna plná keců.
  hodnocení obchodníků je k smíchu.
  A v podstatě není kde si stěžovat.
  Srovnání s eBay (bazar i nové věci) vůbec nelze provést. Podpora na eBay je úplně někde jinde.

  Celkově – Aliexpress absolutně nedoporučuji

  • Slavie napsal:

   Těžko soudit ale vše je o komunikaci to co popisuješ mě nejde do hlavy. Kolik máš objednávek na Ali?
   Za sebe úplně jinej přístup mám přes 300 objednávek(mobily, tablety atd) na Ali a nikdy nebyl problém,veškeré spory vyřešeny k mému prospěchu a těch sporů jsem měl z 300 objednávek asi tak 15 všechny ok. Třeba nedošel mě tablet čekal jsem 60 dnů, psal jsem prodejci kterej měl přes 1000 objednávek všechny v pořádku, psal jsem mu, napsal mě že je balík v tranzitu, asi dvakrát mě to napsal, to samé po třetí do sporu, stupňoval jsem spor do kterého se vložil ALI. Prodejce nic nedoložil a do týdne jsem měl peníze zpět. Prodejci jsem dal jednu hvězdu hned měl psal že mě vrátili peníze ať změní hodnocení na pět hvězdiček vše jsem nechal a objednal jinde. takže si nemyslím že na Ali jsou podvodníci….
   Tudíž za mě Ali ANO…

   • noneac napsal:

    já mám za sebou asi tak 30 objednávek na ali.
    Nemám centrálního dodavatelel a vždy se jednalo o jiného obchodníka.
    musím říct že nejmíň 10 se mě snažilo okrást nějakým trikem a to zejména v poslední době.

    Já myslím že co jsem napsal je jednoduché a jasné a je to opravdu reálná situace.
    Postavení ali v tomto případě je víc než zarážející.
    Proto se můžu domnívat že daný prodejce je přímo nějak s ali domluvený, jinak si takové chování neumím vysvětlit.
    celé mě to přišlo pěkně draze, a když spočítám ty hodiny strávené sbíráním dokumentace a přesvědčováním , tak mi vznikla škoda přes dalších 1000 USD

    Píšeš že jsi stupňoval spor, to já taky.
    Ali to ale uzavřelo s tím že jsem neopověděl na nějaký mail, přitom s jitotou vím že mi žádný nedošel. Upomínky mi chodí i na mobil.
    Druhá věc, v mém případě se objevil vskutku vychytralý obchodník. Balíček poslal, ale jeho obsah byl zcela jiný než očekávaný, ale ovšem na tento fakt nereguje.
    Misto toho aby si vyžádali doklad od toho co poslali, tak mě žádají o doložení.
    Co já můžu doložit když jsem nic nedostal.
    Mám oficiální dokument, kde jak píšu nesedí ani váha. 0.3KG na dva mobili, ať se na mě nikdo nezlobí, ale to snad není potřeba vysokou aby pochopili že je to nesmysl.
    Takže konec sporu:
    zákazník tvrdí že poslal vše, přitom mi nabídnul vrácení 50USD (to je logické vracet peníze za něco co jsem dostal že)
    Ali je spokojené protože má tracking number které ke mně došlo, tím je to pro ně vyřízené.

    dokonce na podpoře měli tu drzost mi říct že je to problém mezi mnou a prodejcem.
    že oni za to nemůžou a že s tím nemůžou nic dělat.
    Tak tohle mi fakt stačilo.

    A to že prodejce má negativní hodnocení, že tam několik kupujících po mně uvedlo že je okradli … a přitom mají rating 100 procent – tak to vypovídá o kvalitě ali

    Další zkušenost: první nákupy zcela v pořádku, a poslední dobou se množí různé pokusy o krádež
    např:
    zboží nedošlo, protáhněte prosím lhůtu dodání — nic
    otevřené dispute — proč jsi to otevřel, balík už je na cestě, uzavři prosím dispute
    (to je jeden z primitivních pokusů ale nejčastějších)

    velmi často prostě neplatné trakovací číslo
    zkouší zda dotyčný umí otevřít dispute

    ………

    Samozřejmě v takovém případě přijde o peníze kupující vlastní chybou, ale o tom to je.
    Oni to prostě zkouší a zkouší, vždyť nemají co ztratit, zatím co kupující musí dokládat že o něco přišel.

    předpokládám že pokud tu někdo fandí ali, měl buď doteď štěstí, což se může rychle obrátit, nebo je velmi najivní a neumí přemýšlet.

    Budu si stát za svým a výrazně varuju před používáním ali, a je jedno kdo má kolik jakých zkušeností.
    Je to ruská ruleta, může to dlouho vycházet.
    Nicméně, pokud někdo pochybuje o tom co jsem napsal a tvrdí že to není pravda nebo že to není možné, tak buď pracuje pro ali nebo moc rozumu nepobral.

    Proč bych si to celé vymýšlel a dával tohle hodnocení po celém světě?
    Myslíte že nemám co na práci než tu povídat o tom jak je ali na prd?
    Fakta – reálný příběh – nemůže nikdo popřít.

 94. Slavie napsal:

  Nikdo ti tvůj názor nebere (nikdo neříká že si to celé vymýšlíš) a stát se to může.. já žádného centrální prodejce nemám, nakupuji všechno co potřebuji od různých prodejců a jak jsem psal u mě to funguje..ono si tak trochu musíš prodejce proklepnout sám třeba jim napsat jak komunikujou jestli zboží mají skladem, jestli poslední objednávky měl hodnocené kladně atd..ano občas jsem lidi dají nějaký záporně vyřešený spor což se stát může, ale to tvoje je docela ostrý.. nikoho tím samo nebráním jen zase já popisuju svoje zkušenosti…a těch lidi co objednává z Ali je mraky.

 95. noneac napsal:

  s proklepnutím … souhlasím, ale jak to udělat když je ten dotyčný někde v asii.
  Nicméně, podstatné je jak to řešilo ali a ne ani tak moc jaký jsou prodejci.

  Od ali jsem čekal že skutečně chrání zájmy obou stran, ale je to jen laciný povrch pod kterým se skrývá ubohost.
  Jejich služby nestojí za nic.
  To je celé na co si stěžuju. Stejné věci můžu dnes nakoupit na eBay. V případě sporu tam ovšem nikdy nebyl problém.
  A ani se tam nevyskytují nějak moc podvodníci (proč asi že)
  I když mám nákupů přes ebay podstatně míň, nemám ani jediný pokus o podvod.

 96. tompe napsal:

  Objednala jsem si nějaké věci z Aliexpress, nyní mám hlášku u balíčku odjezd z vyměňovaci posty, poradil by mi prosim někdo, jak dlouho budu ještě čekat, než mi balíček přijde. Děkuji za rady.

  • noneac napsal:

   to znamená že půjde na celní řízení.
   pokud nesplňuje celní limit bude předána k doručení.
   jinak přijdou papíry z SPU pokud nebyly dodány potřebné dokumenty.
   pár dní to ještě vezme

 97. aanavi27 napsal:

  Raz a naposledy som objednala cez Aliexpres pred troma mesiacmi. Doteraz nemám ani tovar, ani peniaze. Komunikácia s nimi je katastrofálna. Neopdorúčam tento obchod!

 98. jan napsal:

  Pokud vám příjde balíček nad 30 dollaru. Neboli 1000kc. Tak podleha celnimu zdanění. Pokud to zprava nestíhá tak vám třeba projde a dojde vám. Ale pokud ho vezmou a je nad částku tak budete muset zaplatit clo což je 30%. v zákoně je to odstupňované tak na to jukněte teď si přesně nevpomínám ale čím vyšší cenna tím nižší daŇ. Ale třeba nemám pravdu.
  Tak pak musíte doplatit. Tak je asi nejlépe objednávat. Pod 1000. Ale v zákoně je dáno co přesně podléhá celnímu zdanění

 99. Nikola napsal:

  ahoj, měla bych takový dotaz. Včera sjem si obejdnala přes aliexpress boty. Vše jsem zaplatila, ale torchu mě zarazilo, že po mě nechtěli smsku s ověřovacím kódem. Dnes mi přišel email, že Unfortunately AliExpress was unable to process your payment due to security reasons. As a result, this order has been cancelled and payment was not accepted. Please note that some banks may hold onto payments for up to 7-30 working days before releasing the funds back into your account. If you have any questions, please get in touch with your issuing bank.
  Moc otmu nerozumím, znamená to, že platba nebyla odečtena z karty a mám to ňják zaplatit znovu?

 100. Alice napsal:

  Ahoj lidi…
  Hodně jsem tady toho pročetla, ale nenašla jsem nějakou dobrou odpověď na můj dotaz.
  Pokud to tady přece jen už někde je, moc se omlouvám.
  Každopádně k dotazu/problému …. Jsem neplátce DPH… Jak už jsem zjistila, je dost náročné a možná i nemožné z číňanů dostat fakturu … s jedním dodavatelem se to snažím vykomunikovat, ale nějak vůbec nerozumí co po něm chci 🙁 jedná se o malé objednávky – do 22 eur a žádná faktura mi ještě nedorazila. Jak moc velký je problém přes e-shop oficiálně prodat zboží, ke kterému nemám fakturu, že jsem ho nakoupila? Může s tim mít ČOI problém? Mám za to, že MUSÍM přiznat do jednoduché daňové evidence příjmy, ale výdaje nemusím… je to tak? Pokud ale nemám doklad o koupi (fakturu) a vložím výrobky na sklad (skladová evidence) odkud je dále prodám, tak vlastně není jasné kde jsem k nim přišla… Je to pro ČOI problém? Nevím si s tímto rady a poslední co bych teď potřebovala je nějaká šílená pokuta. Prosím poradíte někdo?
  Jak to řešíte vy? Když nakoupíte zboží k dalšímu prodeji a nemáte o nákupu fakturu?

  Předem moc děkuji za odpovědi 🙂 Mějte krásný den

  • Romana napsal:

   Dobrý den, zajímalo by mě to samé.. Již jsem pročetla od začátku vše, a vlastně nikde se nedá najít odpověď na tuhle otázku… Můžete prosím reagovat někdo, kdo s tímto máte zkušenost?

  • VNTK napsal:

   Není to problém pro ČOI. Je to problém pro Vás. Později možná práce pro Policii. Proč? Pokud podnikáte tak nechápu, jak můžete prodávat něco bez doložení původu. Jak dokážete Policii, že jste to neukradla , až Vás někdo udá a Vy budete muset dokazovat původ. Záchrana pro Vás pokud máte zálohovánu komunikaci s dodavatelem, maily, potvrzení odeslání zboží, objednávku na Ali, výpis z účtu o provedené platbě atp. Tím dokážete, že jste to neukradla ale pořád potřebujete prokázat FÚ způsob nabytí zboží a k tomu potřebujete fakturu. Nikdy, opravdu nikdy se mi nestalo, že bych fakturu nedostal. Jejich faktury jsou úchylárny jedna větší než druhá ale je to faktura. Takže napsat prodejci. Když jsem já řešil kdysi podobné problémy tak jsem rázně vysvětlil, že jsem podnikatel a tuto fakturu potřebuji. Poslali mi ji vždy tak rozepsanou jak jsem chtěl. Samostatně zboží, samostatně cena dopravy a celková cena včetně dopravy. Chce to komunikovat. Pokud neumíte dobře anglicky a používáte google translator, tak může být problém v blbém strojovém překladu googlem a dodavatel Vám nemusí rozumět.

 101. Já jsem nakoupil na Aliexpress už minimálně desetkrát a nikdy žádný problém, žádné clo, vše dorazilo. Ale je pravda, že to byly levnější věci. Teď očekávám kameru SJ6000, kde už to je přes 1000 Kč, tak uvidím. Ale i se clem je to proti pravé GoPro pořád několikrát levnější.

  • tak nakonec kamera dorazila, ale celníci mi ji jen tak nepustili, musel jsem se domluvit s Českou poštou, že za mě vyřídí formality (+200 Kč natrvalo) a vyměřili clo (+400 Kč), takže kamera je doma, byla trochu dražší, ale vypadá to, že bude v pohodě

 102. Andrea napsal:

  Dobrý deň. Nemám žiadnu skúsenosť nakupovať cez Aliexpress. Preto neviem ako sa platí tovar. Prosím poraďte mi. 🙂 Ďakujem.

 103. Pavla napsal:

  Dobrý den,na ali mam objednáno cpoutz balíčků…některé dorazily v poradku..jine zatim vubec a uz je to urcite vic jak mesic…s nekterymi jsem otevrela i spor…ale u spouty balicku mam napsano v transitu…co to znamena??? Dockam se vubec doruceni ? děkuji

 104. petra napsal:

  Ahoj, nakupujeme pravidelne z Aliexpress a spousta veci byla super ale spousta nebyla uplne jako na fotce a pak tu bylo par uplnejch propadaku :-). Dnes se koukam vic na videa lidi co si to uz koupili treba na
  topalideals.com kde jsou umistene linky primo na veci a prodejce s pozitivnim ohlasem.

  • petra napsal:

   Clo jsme jeste nijak vic resit nemuseli jelikoz vetsina obchodniku to posila jako darek a podhodnoti cenu. Jednou nam neco prislo jako ‚vzorek‘.

 105. Viliam napsal:

  Prosím o radu. Jak to je s clem když udělám objednávku za 1300,- dolarů a nechám si to poslat DHL. Půjde to přes celnici? Jde nějak domluvit s prodejcem, že to je dárek v ceně třináctset dolarů? Děkuji.

  • Honza napsal:

   Platil jsem zatím clo jen jednou, přitom na balíku byla cena pod limit.
   Celníci to odhadují i na základě předchozích zkušeností, proto si myslím, že se clu nevyhneš. Asi je jedno, jestli je to dárek nebo ne, důležitá je ta cena. Pokud jsi ten proces ještě neabsolvoval, tak to jde vyřídit přes poštu, které dáš zastoupení. Stojí to nějak stovku a pak plus samozřejmě to clo.
   Už jsem ti psal k tomu foťáku, ale zase když budeš chtít, napiš mi na honzik.pokorny@centrum.cz a můžeš to mít o chlup levněji.

 106. Viliam napsal:

  A mám ještě jeden dotaz. Chci si koupit foťák Nikon D4S. Na Ali stojí 4.680,- dolarů. To je v přepočtu o 33 tisíc levnější než u nás. Megapixel ho prodává za 150 tisíc bez deseti korun. Můžu do toho jít s klidem? Má ho tento prodejce: http://www.aliexpress.com/store/feedback-score/813111.html?spm=2114.10010108.0.34.D4WvEl

  • Honza napsal:

   Vzhledem k hodnocení prodejce bych do toho asi šel.
   Mám Nikon D200, kupovaný na Aukru, také byl „z Číny“ a mám ho snad 10 let a pořád slouží.
   Jestli chceš, napiš mi na honzik.pokorny@centrum.cz, můžu ti poslat odkaz a když to koupíš přes něj, tak ti dám ještě pár procent dolů.

 107. martin napsal:

  ahoj obednal jsem si atoradio z aliexpress a poslali mi sledovaci cislo ale uz dva dny mi to pise Přijata data o zásilce co to prosim znamena dekuji za kazdou radu

 108. martin napsal:

  nezlob te se pane moderatore ale cekat tri dny na publikovani je ubohost

 109. rebelka napsal:

  Ahojte mám problem ,mám mobil , kopiu samsung galaxy note 3 . Ale pokazila sa mi bateria , a na alliexprese neviem nájsť nejaku , ktorá by do neho pasovala.Neviete mi poradiť ako ju mám najsť , aké slova použiť ? za všetky informácie dakujem :)) !

  • noneac napsal:

   nedoporučuji vůbec nakupovat baterie z číny.
   Mám notebook HP. Po mnoha letech mi odešla baterie.
   Koupil jsem z číny velmi levnou baterii která byla přímo určena pro daný typ.
   Po roce je baterie zcela neprovozuschopná.
   Stará měla malou kapacitu. Nová z číny ukazuje že je zcela nefunkční.
   Když vezmu v úvahu cenu, tak při koupi nové baterie každý rok se to opravdu nevyplatí.

 110. Nikola napsal:

  Ahoj, chtěla bych se na něco zeptat. V listopadu jsem si objednala plyšáka na aliexpressu, plyšák nepřišel, ale otevřela jsem spor asi hodinu po tom co to skočilo do ‚finished‘. Otevřela jsem spor, ten proběhl a píše mi to:

  Status:
  Seller accept issue

  Reminder:
  The dispute has been accepted
  Please see the dispute result in Dispute Information.

  Dispute info
  Details
  Did you receive your order No
  Do you want to return goods No
  Dispute Reason: No tracking information
  Dispute Order Total: US $ 5.99( US $ 5.99 Product Price and US $ 0.00 Shipping Fee )
  Refund Amount: US $ 5.99
  Dispute Opened: Jan. 04 2016

  může mi prosím někdo poradit co to znamená? vrátí mi peníze, nebo mám ještě čekat, že mi plyšák přijde nebo ani jedno?? předem děkuju za odpověď

  • Honza napsal:

   Takhle bych to chápal tak, že běží spor. Poté by ti měla přijít informace, jakým způsobem to chce protistrana vyřešit. Buď pošle plyšáka nebo peníze. Obojí je ale ok.

  • vlado napsal:

   Ahoj.
   Daj vedieť ako to dopadlo.Ja som mal podobný spor, obchodnik potvrdil spor, ale nedostal som nič a spor už nešiel otvoriť.Mam dojem že cela komunikacia je len s počitačom,ktory všetko odsuhlasi,ale nič sa nedeje.
   Vlado.

  • noneac napsal:

   to znamená že se vrátí peníze … refund

  • Nikola napsal:

   No spor byl ukončen 8.1 a zatím mi peníze zpátky nepřišli, nemám od nich ani žádnou zprávu a jsou pořá offline, když mi penízez pátky nepošlou, jde to ještě dál řešit?

   • Nad napsal:

    Kdyz rozkliknete tu Vasi objednavku, kliknete na ¨financial¨ a je tam videt prubeh vraceni penez…obcas to trva tyden…zkontrolujte svuj ucet z ktereho jste platila tu objednavku..treba uz mate tam penize…zadnu zpravu neposilaji nikdy, mam uz za sebou hodne tech sporu 🙂 Hezky den. Nad´a

    • noneac napsal:

     přesně tak, spor byl ukončen a odsouhlaseno vrácení peněz.
     peníze se vrátí tam odkud přisli.
     To samozřejmě pár dní trvá.
     hádám že se potýkají s problémy protože je tu hromada lidí co reportuje podvody …
     podle mě to nezvládají vyřizovat a snaží se zdržovat vracení jak to jen jde.
     Nedivil bych se ani tomu kdyby časem přestali vracet peníze.

 111. Nad napsal:

  Kdyz rozkliknete tu Vasi objednavku, kliknete na ¨financial¨ a je tam videt prubeh vraceni penez…obcas to trva tyden…zkontrolujte svuj ucet z ktereho jste platila tu objednavku..treba uz mate tam penize…zadnu zpravu neposilaji nikdy, mam uz za sebou hodne tech sporu 🙂 Hezky den. Nad´a

 112. Při objednávání z aliexpress nezatvrzujte spíše objednávku než Vám přijde. někdy Vás k tomu dotlačí prodejci co pak pro Vás bude jen problém ked Vám přijde poškozená zásilka. Před objednávkou si přečtěte že čemuž se raději vyvarovat tady je to Pekka popsáno http://zlavovekody.sk/comu-sa-vyvarovat-pri-nakupe-na-aliexpress-com/
  já jsem první potvrdil že mi přišla objednávka poškozena ale po otevření sporu mi naštěstí zaslali funkční zboží.

 113. Romana napsal:

  Dobrý den, můžete prosím někdo poradit, jak je to s nákupy z číny do 22US, které jsou nakupovány pro účely dalšího prodeje u nás v ČR ? Prostřednictvím eshopu, na ŽL. Kdo takhle obchodujete, jak to děláte s fakturami? Jak docílíte toho, aby Vám prodejce nějakou fakturu vůbec poslal? Již mi z číny dorazilo nějakých 200 drobných balíčků pro mé soukromé účely a po faktuře ani stopa, nikdy. V případě vykazování daní paušálem stejně musíte vést evidenci a mít faktury. Prosím poradte někdo… Děkuji . romcicak2005@gmail.com

  • VNTK napsal:

   Snad jste po telefonu pochopila většinu. Kdykoliv mi můžete zavolat a zeptat se na co budete chtít znát odpověď.

 114. VNTK napsal:

  Moje zkušenost s nákupy na Aliexpress.com. Pokud nemáte potřebné doklady v balíku tak je to asi problém v komunikaci s prodejcem. Pokud objednáváte tak, že nechcete platit za poštovné nedivte se potom, že nějaké problémy mohou nastat. Čekat na balík měsíc, někdy i dva? Nikdy. Nehledě na to, že nemáte zásilku nijak pojištěnou a ta ubohá evidence v případě balíku zdarma je o ničem. Absolutně o ničem. Proč tu všichni mluvíte o placení cla? Na zrcadlovky, mobilní telefony, software, flash disky, tablety s Androidem je clo 0%. Neplatíte vůbec nic. Asi si to plete s DPH protože DPH musíte doplatit vždy pokud nepodnikáte. Já, jako živnostník a plátce DPH neplatím, za spoustu věcí, vůbec žádné clo a neplatím ani DPH protože tu odvádím v rámci svého účetnictví. Za další – požádal jsem si o přidělení EORI. Žádost si podáte jednoduše online na serveru Celní správy. Po přidělení EORI jsem udělal smlouvy o přímém i nepřímém zastoupení mé osoby v celním řízení. Zastupují mě firmy DHL a FedEx. Tyto dvě firmy nám také veškeré zboží z Číny vozí. Tito dopravci Vám nevezmou balík aniž by byl znám jeho obsah. Faktura je u DHL a FedEx samozřejmostí a já vidím balík ihned v momentě, kdy si ho dopravce v Číně naskenuje. Fakturu mám vždy v ISD. ISD je taková ta vodotěsná obálka nalepená na balíku kde jsou dokumenty jako „International Air Waybill“ – dokument a takový průvodní list dopravce a faktura od prodejce. Nikdy problém nebyl a to objednávám zboží v ceně třeba 4.125,- dolarů což je v přepočtu asi 103 tisíc korun za kus. Ale je důležité, jak tu mnozí píší, vyselektovat si prodejce a dobře se s ním domluvit.

  • noneac napsal:

   chcete říct že za zboží se nemusí platit clo? no to slyším poprvé. že by stát jen tak nechal něco dovážet aniž by na tom chtěl vidělat nebo mít možnost to regulovat ? 😮

   Osvobození zboží v zásilce od dovozního cla neznamená automatické osvobození od daně z přidané hodnoty (DPH).
   Osvobození od DPH se řídí zákonem č.235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších úprav. Osvobození od daně při dovozu zboží je upraveno v § 71 zákona. Od daně je osvobozen dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR, s výjimkou alkoholických nápojů, parfémů, toaletní vody, tabáků a tabákových výrobků (§ 71, odst.3, písm.a) zákona). Pro lepší přehlednost je situace při osvobození od daně zpracována do zjednodušeného schématu. Takto vypočtený celní dluh (DPH) je pak předepsán k úhradě deklarantovi. Částku celního dluhu hradí adresát při převzetí zásilky na adrese doručení pracovníkovi České pošty. Nutno upozornit, že při doručování zásilky mohou být ze strany České pošty vybírány i jiné poplatky, které s činností celních orgánů nesouvisí (poplatky hrazené České poště za poskytnuté služby apod.).

   https://www.celnisprava.cz/cz/clo/odbavovani-postovnich-zasilek/stranky/default.aspx

   • VNTK napsal:

    Já neřekl, že se clo neplatí vůbec a nemusí se platit. Napsal jsem, že neplatím clo za spoustu věcí, které dovážím a některé jsem uvedl. Nechte si ty rady, jen matete ostatní. Já napsal, že DPH musíte doplatit vždy a, že já DPH neplatím proto, že ji odvádím státu jako plátce DPH. Takže ji platím ale ne při převzetí ale až v mých odvodech a po mém vyúčtování. Vy to doplatit musíte a to je pochopitelné a navíc čekáte na balíček jeden a půl měsíce. Nepleťte sem vůbec poštu. Pošta je určena pro Vás ale nikoliv pro nás. Na poštu kašlem a dokonce ji odmítáme používat i pro doručování zásilek. Vypadá to tak, že to, co jsem napsal, jste četl přes řádek a unikla Vám spousta věcí. Uváděl jsem, že mám smlouvy s DHL a FedEx. Ti vše dělají za nás a pošta nás vůbec ale vůbec nezajímá. Tak si pro příště odpusťte kopírování textu někde z celní správy a pište věcně ke konkrétní zprávě. Na závěr omluvte moji troufalost. Než házením paragrafů, které Vám stejně nic neříkají, bych se příště raději zabýval pravopisem.

 115. noneac napsal:

  co to melete za blbosti?
  jako podnikatel se těžko vyhnete clu a co uvádím je že to s DPH nemá nic společného.
  Definice kdy se platí a kdy se neplatí clo je víc než jasná tak si nechte ty své moudra.

  • VNTK napsal:

   Můj poslední počin smazal administrátor protože jsem Vás nazval tím čím opravdu jste. Chytrák s prázdnou hlavou který všechny ostatní mate a vykládá jim nepravdy díky své pomalosti a neschopnosti logicky uvažovat, neschopnosti se domluvit v angličtině a neschopnosti obchodovat. Nedokonalé poštovné zdarma může použít opravdu jen zoufalec, který ve skrytu duše a ve svém podvědomí počítá s tím, že zásilka zmizí. Pletete věci a komolíte podstaty tak, že z toho uděláte lidem zmatek v hlavě. Lžete ostatním a nesmyslně kopírujete informace ze serverů aniž by jste chápal a znal jejich podstatu. Rozhazujete tu paragrafy ale sám jim absolutně nerozumíte. Reagujete na moje posty ale vůbec nechápete co jsem napsal a potom z toho vyjde takový guláš, jaký produkujete.

   Napsal jste: „Jako podnikatel se těžko vyhnete clu a co uvádím je, že to s DPH nemá nic společného“.

   Nechápete vůbec nic protože toto jsem již psal. Že si lidé mohou poplést clo s DPH protože za některé věci se clo vůbec neplatí ale DPH musíte doplatit vždy.
   A nebo máte jiný názor? Pokud ano tak si ho nechte a nepleťte tu lidi.

   Koupil jsem 3 fotoaparáty Canon EOS 5D Mark III. Cena 1.920 USD za kus. Dovezlo DHL. Nezaplatil jsem ani korunu cla a ani korunu DPH. Daň jsem státu odvedl při prodeji. Je něco špatně?

   Koupil jsem 15 mobilních telefonů HTC One M8. Cena 150 USD za kus. Opět dovezlo DHL. Nezaplatil jsem opět ani korunu cla. DPH jsem neplatil ani korunu. Daň jsem odváděl při prodeji. Je něco špatně?

   Pokud ano tak mě poučte. Ale žádné nesmysly. Nedělejte ze sebe ubožáka trapným lhaním. Vaše rady si opravdu rád vyslechnu. Takto funguji 3 roky ale každá rada dobrá.

   PRO ADMINISTRÁTORA:
   Chápu, že jste můj poslední post smazal protože jsem se ostře vyjádřil o tom „noneac“. Ale nemyslíte si, že by tito uživatelé měli dostat absolutní ban? Na tomto fóru hledají lidé rady a takováto individua v tom dělají jen chaos, plácají paragrafy a vytahují zákony, kterým nerozumí a jen to někde našli na netu. Ale pokud Vám to nevadí, nechte být.

   • Radek napsal:

    Váš komentář jsem opravdu smazal, ale tento zde nechám, aby se mohla vyjádřit i druhá strana. Ještě se k tomu vyjádřím – tohle není veřejné fórum, ale můj osobní blog a můžu zde mazat cokoliv chci, rozhoduji si o tom sám.

    A teď ke clu. Taky s tím mám nějaké zkušenosti. Objednávám přes Aliexpress asi 2 roky, pravidelně. Moje nejvyšší objednávka byla sice asi za 1200 USD, takže ne tak vysoká jako ta vaše, ale to na věci nic nemění.

    Zboží objednávám stejně jako vy přes Fedex/DHP/TNT a v 99% případů clo platím. DHL mi vždy před doručením pošle výpis, kde je rozepsaný doplatek, který platím řidiči a je tam jak DPH, tak clo tak i poplatek za vyřízení na celnici. Tvrdit tedy, že žádné clo se u elektroniky neplatí je podle mě dost odvážné tvrzení, když to může platit jen ve vašem konkrétním případě.

    Pokud tedy nejste celník případně státní úředník, který ví tyhle informace na 100%, prosím nesnažte se za každou cenu dokázat, že jen váš názor je ten správný a jediný možný.

    • VNTK napsal:

     Nikoho nechci navádět k tomu, že můj názor je ten nejdokonalejší. Psal jsem jak to je u nás. Vy asi kupujete pouze pro sebe, pro svoji potřebu jako koncový uživatel. Potom je jasné, že nemáte EORI, IČ ani DIČ. Zaplatíte clo a DPH řidiči. Já to mám na fakturu ale to na věci nic nemění. Nejsem celník, jsem OSVČ. Jelikož dovážím zboží z třetích zemí, mimo EU, mám přiděleno číslo EORI což je registrační číslo dovozce z třetí země. EORI je nutné pro celní deklaraci. Pozor, o toto registrační číslo si může požádat i nepodnikatel. Dále mám uzavřenou smlouvu s DHL a s FedEx o zastoupení mé osoby v celním řízení. O vše se mi starají tyto dvě firmy.

     K DPH.
     Já neplatím DPH nikdy protože jsem registrovaným plátcem DPH a proto tuto daň odvádím až v rámci svého účetnictví.

     K CLU.
     Nevím o všem protože těch položek je obrovské množství takže jen krátký výpis z toho, za co platím clo a v jaké výši a za co neplatím clo vůbec.

     mobilni telefon – 0%
     digitalni fotoaparat – 0%
     baterie – 2,7%
     stativ – 6%
     objektiv – 2,9%
     blesk – 2,9%
     vodeodolny kryt – 6,5%
     textilni pouzdro – 3%
     usb flash disk – 0%
     CD/DVD nosiče – 0%

     Clo za baterie se nevztahuje na telefony, tablety, fotoaparáty a jiná zařízení, kde je baterie součástí předmětu a je nutná k jeho provozu.

     A není mi známo, že by na clo byl dvojí metr. Jiný pro mě a jiný pro ty, co nakupují pro sebe a pro svoji potřebu.

     Takže moje tvrzení není odvážné jak píšete. Já za foťáky a mobily neplatím opravdu žádné clo. Nevím jak to je s rádii, magnetofony, MP3 / MP4 playery. Nedovážím tak nevím. Ale pokud má někdo zájem s klidem mu to na celním DHL nebo FedExu zjistím a postnu sem.

   • noneac napsal:

    dobrý den,
    já jsem na váš urývek ani nereagoval.
    I když chápu proč jste se rozčílil, začít od první chvíle někoho urážet mi přijde dost nízké.
    A jestli si myslíte že jste mě nazval tím čím jsem, pak si myslím že jste hotový věštec.
    Co mám zkušenosti tak většina konfliktů vyjde jen z nepochopení. A přesně takový lidé jako vy jsou toho příčinou.
    Co se týká paragrafů které komentujete že snima házím – to je čistá kopie ze stránky kterou jsem uvedl níže. Ten vnitřní text ani není tak podstatný. Podstata celé vaší mluvy je jen v tom co nejvíc urazit každého kdo se zdá že s vámi nesouhlasí.

    Ale zpět k tomu co jsem vlastně chtěl říct a nejspíš jsem to nenapsal dost pochopitelně.
    Když zapomeneme na DPH, které mě vůbec nezajímalo, tak si myslím že definice kdy se platí clo je jasně daná a ten limit je 20 nebo 30EUR nebo něco podobného a to jen na neobchodní věci, možná jen dary.
    Takto jsem si to aspoň přečetl v dokumentech z celního a dvakrát jsem musel i clo zaplatit kvůli překročení jinak se mi to daří nějakým způsobem tlačit pod mez, protože dále nepotřebuji s opravdovou cenou pracovat.

    Co se mi nechce věřit je že nakoupíte něco ze zahraničí a nezaplatíte za to clo.
    Můžu se jen domnívat:
    – nějak se to obchází
    – clo je zahrnuto v ceně
    nenapadá mě nic dalšího. Ale že by se a to zrovna u elektroniky nemuselo platit clo mi přijde dost podivné.

    A dál už jen můj názor protože nevím jak to funguje v podnikání.
    Podnikatel hádám že je povinný při nákupu ze zahraničí jak fakturu tak doklady o zaplacení cla při kontrole. Ale to je už věc která mě až tak moc nezajímá.

    A ještě něco k nákupům z číny.
    Jako mnoho lidí jsem přemýšlel o obchodní činnosti. Jenomže bych se musel při nejmenším stydět s něčím takovým ochodovat.
    O tom že ty věci jsou často udělané tak že nestojí za nic bych se ani nevyjadřoval.
    Baterie do notebooku – do roka totálně odepsaná
    Led reflektory 5W – výborně svítily několik měsíců 10 z 10 mrtvé.
    LED žárovky místo halogenů – taktéž perfektné svítí, tak prvních pět deset minut než se přehřejí.
    Kamera do auta – velmi kvalitně provedená nabíječka způsobila přetížení obvodů a došlo k takovému poničení že je mimo provoz.
    SSD disk – ten jediný jede, ale prametry nejsou ani poloviční
    kamera do auta jiný typ – tohle byla asi nejlepší koupě, za celou dobu je tojediná věc která funguje jak se očekávalo. Ovšem stojánek odešel na slunci, musel jsem opravit. Prach se dostal až pod displej, což nejen že vypadá hrozně ale zhoršuje to rapidně čitelnost na displeji. Naštěstí to není takový problém. funkce jsou stále zachovány.
    Obuv – ti nemají ani páru o nohách v evropě. Jejich značení velikostí je vždy menší než by mělo být.
    Kamera HD IP – tohle zařízení je vynikající – nicméně se mi podařilo ztratit software. Když jsem žádal prodejce o nový s tím že mu to i zaplatím měl pár dotazů a už se nikdy neozval. Najít k tomu manuál nebo software co umí tu kameru rekonfigurovat – doslova nemožné. Strávil jsem nad tím mnoho dní.
    Různé triky co prodejci zkouší – podvody které na mně zkošeli na ali je tak v 25 – 50 procentech. Z toho dva úspěšní, a jeden z nich mě připravil o 165USD.
    Přes otevřený spor a půl roční komunikaci s ali (kde si asi ani necvrknete pokud neumíte anglicky ) výsledek nulový.

    Sám za sebe říkám, pokud bych obchodoval s čínou tak domluva přímo s výrobcem. Tím se řeší i případné reklamace – pokud to má vůbec smysl.

    Jako podnikatel bych si musel narazit tak dvojnásobnou cenu. A teď přichází na řadu to co jsem měl hlavně namysli. Pokud připočítáme CLO a DPH tak se to nevyplatí.
    Jiná situace nastvává pokud se domluvím s výrobcem nakoupím hodně a tím u něho získám rapidní slevu. Jako že ceny na ali jsou tak o 50 procent minimálně výš než je výrobce skutečně schopný nabídnout.

    Toť asi vše. Hlavní otázkou tedy je – jak se nějakému podnikateli může vyplatit nakupovat „legálně“ pár kousků, zvláště na ali kde jsou ceny vyšroubované vysoko, přitom zaplatit clo?
    Druhá věc je – podle jakého zákonu se můžete vyhnout clu?
    Nevím jaké clo je na co, ale můžu odhadovat že bez cla nebude nic. Zvláště ne pro obchodní styk.

    • VNTK napsal:

     Nebudu Vás komentovat. Psovi nejde vysvětlit, že je pes. Bláznovi nejde vysvětlit, že je blázen. Člověku s vaskulární demencí nevysvětlíte už vůbec, že je dementní. Toto prostě nelze. Bohužel. Ale abych Vám pár věcí alespoň přiblížil.

     Opravdu se neplatí clo za všechno. Jsou to desítky až stovky položek, za které neplatíte clo. Telefony a fotoaparáty patří zrovna do skupiny cla s 0%. A nejsou to žádny kličky. Je to oficiální zařazení, Celní správou, některých předmětů do skupiny s celní sazbou 0%.

     Nemusíte se stydět obchodovat se zbožím z Číny pokud budete vědět s čím obchodovat. Dnes se v Číně vyrábí od Applu, přes Sony, Nikon, Canon, Lenovo (lenovo je mch dnes už čínská značka) až po servery Dell, Fujitsu, HP, skoro všechno. To, že byla Čína brána jako producent nekvalitních věcí, tak to už dávno neplatí. Ale šrot se tam dělá dodnes. To, co jste uvedl Vy, je v podstatě šrot. Pokud šrot nakoupíte tak nemůžete očekávat kvalitu Apple. Neznačkový šrot který na 100% neměl CE certifikaci a ES prohlášením o shodě. Nemůžete proto od těchto NoName předmětů nic očekávat.

     A jestli se na Aliexpress vyplatí kupovat? Vyplatí ale je rozdíl kupovat a kupovat. Také je potřeba brát zřetel s čím chcete obchodovat, pokud to není určeno pro Vaši osobní potřebu. Vyselektujete si dodavatele a budete nakupovat za nižší ceny než jaké jsou na Ali uvedeny. Někdy i o dost nižší. Jsou předměty, které v Číně nakoupím i o 70 tisíc levněji, než se prodávají u nás.

     Jestli se Vám to vyplatí při těch všech poplatcích? Ano vyplatí. Není to ale jen o poplatcích. Musíte dodržovat i jiné zákony a předpisy. Musíte být schopen vyřizovat reklamace, servis, podporu a jiné další věci. Pokud ale víte jak na to, vyplatí se Vám to.

     Na závěr se ptáte „podle jakého zákona se dá vyhnout clu?“. Toto je úchylný dotaz 🙂 Je to to samé, jako by jste se zeptal „Podle jakého zákona můžu zavraždit tchýni abych nebyl potrestanej?“. Zádný zákon není na to, aby Vám řekl jak se vyhnout clu. Prostě na něco clo je a na něco není.

     Noneac, hledejte Úřední věstník Evropské unie L290 NEK č.1001-2013 kde máte vše dopodrobna uvedeno. Poté zjistíte za co se platí clo a za co ne. Pokud ho nenajdete, hoďte sem Váš email a já Vám ho pošlu. Hledá se v něm špatně protože má celkem 908 stan.

     • noneac napsal:

      opět jste se nemohl vyhnout urážkám že. Nicméně vypovýdáte především o sobě.

      S tím že na něco clo je a na něco není – na to jsem se jaksi právě ptal.

      Ale hlavní myšlenka v celé věci je:
      – půjdu raději nakoupit k dodavateli v EU za vyšší cenu než to samé na ali přímo za cenu nižší?
      samozřejmě pokud mi nabídne někdo na stejné zboží u nás za podobnozu cenu záruku jsme někde jinde.
      Jenomže to pak už je o tom obchodovat za mnohlem lepší ceny přímo s dodavatelem.
      Dle mého názoru, těžko budu uplatňovat reklamaci i kdyby to bylo možné pokud jen přeprava bude drahá jako polovina zboží.
      Takže se to může vyplatit pouze pokud obchoduji s velkým objemem a mám na reklamaci záruku (skutečnou dohodu)
      Právně se tyto věci těžko vymáhají tak daleko a reklamace je účinná jen tehdy když výrobce ví že bez možnosti reklamace od něho už nenakoupíte. Možná s tím máte jiné zkušenosti. Pro mě je reklamace nemožná či nevýhodná finančně.

      Schůldnější cesta než reklamace je nakoupit s mnohem nižší cenou a reklamace prostě pokrýt ze zisku.
      Tohle je velké riziko vzhledem ke kvalitě produkované z číny.

      Co se týká kvality zboží – s vámi souhlasím i nesouhlasím.
      Samozřejmě se tam dá koupit i značkové – pak ale cena není nijak nižší než normálně – pokud se bavíme skutečně o originálu.
      Navíc dost výrobců nedovolí z různých důvodů takto obchodovat, takže si myslím že tatkto obchodované zboží pokud je to originální výrobek bude mít nějaký háček.
      V druhé řadě – číňani jsou prvotřídní ale to opravdu špičkový kopírovači věcí. Velmi často se kopie pozná až po poruše kdy se otevře vnitřek a podobně.
      Někdy samozřejmě dané zařízení ani neplní funkce.
      A v třetí řadě – některé věci nelze koupit jinak než s čínskou značkou.
      To se týká zrovna třeba kamery do auta, kde jsem nenašel konkurence schopnou kameru v jakémkoliv provedení a nebavím se o ceně.

      ještě ke kvalitě:
      Sám jsem kupoval základovou desku Gigabyte a protože jsem v této firmě dělal tak vím v jaké kvalitě produkují. Navíc jsem si říkal totéž – stejně tam vyrábí všechno.
      Deska byla dobrá ale hle velký hluk z napajení regulace Vcore.
      Už mi bylo jasné že o málo nižší cena je vyvážená tím že to bylo prostě vyřazené z výroby jako nepovedený kus z nějakého důvodu.
      Bohužel podobné věci jsem potkal vícekrát a zdá se mi že ti prodejci zkouší co z výrobních zmetků můžou prostě prodat. Navíc hádám že to určitě nebylo prodávané s vědomím zadavatele výroby.

      Samozřejmě vidím rozdíl mezi prodejcem a výrobcem. To se ale na ali dá těžko poznat.

      A takto bych mohl se zkušenostmi pokračovat.

      Já nevím v jakém rozsahu obchodujete vy, s jakým zbožím jestli s nimi máte dohodu. Ale pokud ano tak určitě nebudete nakupovat přes aliexpress.
      Kdybych byl podnikatel a jel ve větším, že bych nenakupoval jen pro sebe nebo známé či náhodný obchod, tak určitě udělám dohodu s výrobcem.
      Oni se celkem snaží a i např na IP kamery mi výrobce sám udělal nabídku – nicméně to zrovna přišlo v době kdy jsem řešil spor na aliexpresu a kdy jsem těžce zanevřel na čínu protože se mi zdá že se snaží všichni jen podvádět.

      Když porovnám zboží dodávané z anglie a z číny – cenově jsme sice jinde ale cena vs. kvalita už je zase jiný poměr.

      V pár asijských firmách jsem pracoval takže vím jak uvažují a právě proto se mi nákupy z číny moc nezamlouvají.

      Podle toho co píšete vy hádám že máte velké objemy obchodu, takže nenakupujete na ali a máte s nimi tudíž i domluvu o reklamaci, lepší ceny …..
      Jinak si těžko dokážu představit že na něčem takovém vyděláváte a že neřešíte clo nebo DPH.
      Protože jak jste uvedl DPH se nevyhnete ato navíc reflektuje prodejní cenu nebo ne?

 116. Kadel napsal:

  zdravím, objednával jsem mamce na pletení příze – jako bavlnky na pletení – za 36OO kč, tzn. nějakých 144 dolarů.. myslíte, že budu platit dph.. že to bude celníky zajímat..? vím, že je spíš zajímá elektronika apod… je to můj první nákup, tak jsem trošku nesvůj. díky za odpověď .-)

  • VNTK napsal:

   Noneac opět exceluje a potvrzuje, že to v hlavě nemá v pořádku. Noneac, ten odkaz na SP vypovídá přesně o tom, o čem jsem doposud psal a co jsem vysvětloval. Nechápu ale, proč sem dáváte odkaz na výpočet cla, kterému nerozumí, nejsou schopni ho korektně vyplnit, ani mnozí dlouholetí zaměstnanci Celní správy. Neví si s tím rady ani většina účetních. Snad tím nechcete demonstrovat to, že zrovna Vy tomuto rozumíte a zvládnete to 😀 😀 Jsou to tisíce kódů a stovky podkódů. No ale možná se pletu a v hlavě máte třeba Solomon.

   • noneac napsal:

    vy aby jste pokaždé neměl připomínku k tomu že jste nejchytřejší. Já jsem totální debil, sice jsem dal odkaz na to jak to s DPH je, případně jak se počítá clo, ale samozřejmě jsem udělal něco navíc a tak se to opět využít k urážce. Vy se jste prostě nějaký zakomplexovaný chytrák co musí mít vždy pravdu.
    Samozřejmě se v tom dá jen těžko orientovat a ani já tohle nedokážu vyplnit tak abych si byl jistý s výsledkem.

    Když tak strašně toužíte šířit moudra tak mi teď můžete poradit s následující situácí kterou jsem ještě nemusel řešit, ale stala se:
    Objednané zboží dorazilo, ale bohužel jak už to chodí u číny zcela něco jiného než mělo.
    Zaplacné DPH.
    Dodavatel souhlasí s novým zasláním zboží. Tím pádem nenávratně ztratím částku za celní řízení bez debat.
    Ale jak získat zpět zaplacené DPH, případně se vyhnout platdbě dalšího?

    Jestliže si s tímto víte radu, jako že uvádíte že jste zkušený, tak to velmi ocením.
    Zatím se chystám poslat dotaz na firmu která prováděla přepravu, případně na celní úřad protože opravdu nevím co s tím a bude to hádám velmi zajímavé o dokládání a papírování nemluvě.
    Dodané zboží podle mě nemá valnou hodnotu a zasílat zpět abych to jak se říká čistě vyřídil se nevyplatí vzhledem k nákladům s tím spojeným.

    Takže jak na to? Jestli že mi s tímto poradíte, vezmu klidně zpět cokoliv negativního jsem vůči vám řekl, nemám potřebu se tu s někým dohadovat ani si cokoliv dokazovat.

    • VNTK napsal:

     Vy jste soukromá osoba a nevím jak to je u Vás. Každopádně by se to moc lišit nemělo. Zboží pošlete zpět na VDD což je vývozní doprovodný doklad. Do tohoto dokladu jasně uvedete proč to posíláte zpět. Následně si požádáte Celní úřad, aby vám vrátil clo. Samozřejmě s doklady a VDD. Jak to je ale s DPH nevím. Já jsem plátce a DPH neplatím při vstupu. Ale postup bude asi obdobný. Na základě vývozních dokladů požádat o vrácení toho, komu bylo DPH zaplaceno.

 117. Nikola napsal:

  Dobrý den, v prosinci jsem objednala dva plyšové medvídky, přišel jen jeden v den, kdy už měl skončit spor a bohužel jsem to nestihla otevřít, psala jsem prodejci, že došel jen jeden. Ten mi odpověděl ať kliknu na ‚open dispute‘ a že mi vrátí peníze. Klikla jsem na to, ale nic se neděje. Mohl by mi prosím někdo poradit jak dále postupovat?

  • VNTK napsal:

   Když mi na info@vntk.cz pošlete telefon tak Vám zavolám a můžeme se na to podívat. Přes toto fórum to je zdlouhavy.

   • Nikola napsal:

    nejsem momentálně v ČR, takže by hovor byl nákladný. Prodejce mi odepsal, že je mu to líto ať mu pošlu číslo objednávky, udělala jsem to, ale zase přestal komunikovat

 118. Stanislava Netoušková napsal:

  Ráda připojuji svoji dnešní zkušenost z Alliexpres.com. Všechno je jen na dohodě a solidnosti firmy, ale to se nedá předpovídat ani v čechách.

  Co bych chtěla ale všem doporučit,

  pokud je zásilka menší domluvte se s dodavatelem, ať napíše částku do 20USD pak to nikdo řešit nebude a celníci tam chodí jen namátkově a všechno si DHL dělá sama, žádný úředník za patama jim nestojí teď jsem mluvila s celníkem.

  Ale to jsem ještě nevěděla, tak že jsem objednala za 30USD a dalších cca 600 Kč budu muset zaplatit DHL za proclení. Může si to člověk udělat i sám, ale i tak dáte asi 300 za to že vám dají papír, že to u nich leží a vy poběžíte na úřad.

  Do 22 eur se neplatí žádné daně ( kdo platí v dolarech si to přepočítá na eura )
  od 22 eur do 150 eur se platí 21%DPH z částky co napíšou do zásilky ale né clo
  od 150 eur už se platí oboje

  • VNTK napsal:

   Snad jen pro doplnění. Clo nebudete nikdy platit za:

   – USB flash disky
   – Nosiče CD / DVD
   – Software
   – Fotoaparáty
   – Mobilní telefony
   – Tablety
   – Notebooky a další.

 119. Včelda napsal:

  Pro všechny co chtějí začít s nákupem na Aliexpress popř. začali a mají nějaké trable, připomínám obsáhlý návod na této adrese:

  http://www.emimino.cz/diskuse/aliexpress-189936/strankovani/44/

  Návod průběžně doplňuji o rady zkušenosti ode mě i od vás a odpovídá téměř na vše, na co se tu ptáte.
  🙂

 120. Přijde mi, že jsme dále než jiné země, třeba Polsko, Maďarsko, … přitom je nás o dost méně. Máme tu pěkně zpracované weby o tom jak na Aliexpressu nakupovat a jinde musí leda koukat na videa na Youtube, kde jsou nějaké návody.
  Ale třeba pro Poláky jsem teď našel http://www.kupowaniewchinach.pl tak snad to nebude tak hrozné.

 121. babrak123 napsal:

  Čo si myslíte o DHL, je síce pravda že balík je za pár dní doma, ale ten poplatok za to, že vás budú zastupovať v colnom konaní sa mi zdá trochu priveľký (18euro).

 122. Pokeman napsal:

  Objednávám přes DHL pravidelně, hlavně kvůli rychlému doručení a jsem spokojený. Vyplatí se to tedy hlavně při větších objednávkách, právě kvůli ceně za vyřízení na celnici, ale mě se to určitě „vyplatí“ protože bych si to sám řešit nechtěl a prakticky ani nemohl. Většinou to mám během 4-6 dnů, když dodávám všechny informace včas a nesekne se to na celním.

 123. Petr napsal:

  Co se týká cla a dph je zde už asi obehraná písnička, ale jak dostat z číňana fakturu, mám pocit že vůbec neví co to je…
  Nejde ani tak o fakturu, jako spíš o to, jak zboží které jsem koupil, zaplatil clo a dph zaúčtuju do účetnictví, když nemám fakturu.
  nemáte s tímto někdo zkušenosti?

  • Pepaj napsal:

   Ano to mě také zajímá jak dostat předměty do účetnictví, když je budu kupovat kusově a přijdou bez cla a dph například něco levného do těch 22 dolarů s tím, že na toto zboží není clo.

 124. Marko napsal:

  Zdravim, najde se tu nejaky affiliate partner Aliexpressu? Jak resite fakturu kdyz Vam Aliexpress posle penize z affil programu? Myslim to tak, ze se nemuzu dopidit zadneho Vat Number ani Tax ID. Vim ze to posila Alipay z Honkongu ale nikde nemuzu najit data pro ucetnictvi. Nevite??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *