Jak snadno získat databázi emailů

spam-fb-uzivateluPravidelně pročítám některá vlákna na zahraničním foru BlackHatWorld.com a včera jsem tam narazil na zajímavý příspěvěk ohledně emailů a Facebooku.

Já přes social nic moc nepropaguji, takže vlastně nevím, jak to tam chodí. Vím ale, že mi Facebook vytvořil emailovou schránku podle uživatelského jména (nikdy jsem ji nepoužil). A právě tenhle email se dá díky tipu z BlackHat fóra využít.

Facebook totiž přeposílá emaily z vaší facebooková emailové schránky na váš skutečný mail, který jste uvedli při registraci. Tento mail totiž většinou není veřejně dostupný a těžko byste se k němu dostávali. Stačí si tedy udělat seznam mailů uživatelů (třeba z nějaké FB stránky nebo kdekoliv, kde bude nějaká tématická skupina) a těmto uživatelům pak posílat SPAM.

Výhoda je v tom, že emaily chodí do schránky od Facebooku, takže nebudou padat do spamu tolik, jako klasické maily třeba z Mailchimpu atd.

Pravděpodobně to bude mít nějaké omezení, vlákno na fóru je už od února, takže bych čekal, že si toho Facebook všimne. Zkoušel jsem si poslat mail a šlo to, otázka je, jak to bude probíhat při větším množství.

Rozhodně je to ale zajímavý způsob, jak získat cennější emailovou databázi. Uživatele FB si totiž můžete vybírat tématicky podle skupin a zjistit, co je zhruba zajímá. Po selekci pak můžete jednotlivým mail listů posílat třeba affiliate nabídky anebo tam propagovat svoje weby.

Články na podobné téma:

Share

19 Responses

 1. Michal napsal:

  Mě to nefunguje….. To bude asi nějaký trik v nastavení asi mám hodně dobře nastavené soukromí 😀

 2. Vladimír napsal:

  Taky jsem zkusil, spíš jen tak jako pokus, celkem dobré, ale příjde mi to celkem pracné na to, jaký nízký efekt z toho očekávám, každopádně nápad fajn..Díky

 3. Jestli to chápu správně, tak si v podstatě můžu vzít facebook email od kohokoliv na facebooku a posílat mu spam? To přece nemůže projít zákonně ne?

  Pokud jsem např. fanoušek stránky xyz a někdo na všechny její uživatele (emaily facebooku) začne posílat spam, tak to přece nemůže projít ne?

  • Radek napsal:

   Mě posílá český spam několik lidí denně a očividně jim to prochází 🙂

   • Jakub napsal:

    To je „skvělý“ přístup: Někdo krade, tak budu krást taky!

    • Radek napsal:

     Já dělám spam emailing minimálně, už několik měsíců jsem nic neposílal (nebylo to efektivní). Jenom jsem tu publikoval návod, jak s tím kdo naloží už nezáleží na mě 🙂

 4. Jakub napsal:

  A tohle ti přijde jako fér jednání? Ti uživatelé ti nikdy nedali souhlas k tomu, abys je jakkoli kontaktoval. Díky těmhle praktikám pak vznikají zbytečné hádky o tom, jestli affiláci chtějí jen za každou cenu odrbat inzerenta (s čímž začínám postupně více souhlasit) a kazí to jméno poctivých affiliate partnerů. Pokud tohle chceš používat, tak se budeš pohybovat v dost šedé zóně.

  • Radek napsal:

   Já jsem neříkal, že se v šedé zóně nepohybuji 🙂 Občas nějaký spam mailing pošlu, a ne jménem inzerenta a taky to většinou ještě filtruju přes nějakou landing page.
   Ale nemusíš to využívat jenom pro affil, můžu tak získat třeba kontakty z FB stránky konkurenčního eshopu a mít tak cílené návštěvníky. Vymyslet se toho dá víc, směrovat to na affil je ale asi to nejsnazší.

  • Weolvin napsal:

   opak je pravdou – pokud máte nastaveno, že vás kdokoliv, jako přítel může kontaktovat emailem – na facebooku, tak souhlas ke kontaktování dáváte 😉 je to na každé. Jeho rozhodnutí 🙂 o to se facebook postaral

 5. Michal napsal:

  A není rychlejší a tím pádem i levnější si v dané skupině zaplatit reklamu? Osobně jsem na spam hodně alergický 🙂

  • Radek napsal:

   Když si najdeš nějakou rychlou metodu, jak ty maily získávat, tak to imho nemusí být špatné. Navíc reklamu si tam platíš jednorázově, spamovat můžeš uživatele opakovaně jen za jednorázový náklad. To, jestli je to morální nebo ne už neřeším, ukazuji jen metodu.

 6. Bamboocha napsal:

  Sakra, tady se ale vyrojilo mravokárců 🙂 Nenech se jimi znechutit, je to hezká a chytrá metoda, díky za sdílení.

 7. manasekp napsal:

  Kupodivu to funguje, dik za tip.

  btw vlakno je na bhw teprve od zacatku srpna, ne od unora, takze docela cerstva informace.

 8. jirka napsal:

  Pokud vím z videa rn.com tak se v anglicky verzi fcb zada nejaky prikaz who likes a nazev skupiny kterou chceme zjistit.
  vypise to seznam fanousku.
  pak z jmena fanousku se vygeneruje jeho id a muze se pouzit cilene pro reklamni kampan na fcb.
  takovejdle clanek uz nekdo publikovat ? pripadne se da jeste vybrat vekova struktura, zajmy , kdo co tam ma napsanyho.
  to pak nikdo nemuze mluvit o spamu

  • Wolfix napsal:

   Toto uz nefunguje, slo o scrapping fb ID a nasledne cileni pres custom audience, ale fb tomu minuly tyden udelal pritrz..spatna to zprava.

 9. Tomas napsal:

  Zajímavý tip, díky, zkusím promyslet jak to využít 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *