Prodej českého česneku teď jede

Česnek MakkoiNadpis možná vypadá, že se mi daří prodávat česnek, který pěstuju už druhým rokem, ale tentokrát to myslím jinak.

Nedávno jsem při projíždění SERP Seznamu narazil na plno webů, které fungují jako prodejní kanály pěstitelů česneku, podobně jako má landing page cesnek-prodej.cz, někdy ale mnohem hezčí a vychytanější.

Na jednu stranu nejsem rád, protože mám více konkurence, ale vlastně mi spíš dělá radost to, že jsou další lidé, kteří se snaží vydělávat tímto způsobem a nedělám jim problém pustit se do oboru zemědělství.

Nemyslím si, že by informace na mých webech inspirovalo tolik lidí, spíš bych řekl, že prodejci přemýšlí jako já a ví, že česnek je asi nejcennější artikl mezi zeleninou (v poměru k velikosti/hmotnosti). Dá se tak asi nejlépe prodávat právě přes internet, jiné plodiny by se kvůli poštovnému vyplatit nemusely.

 

cesnek-vysocinaČesnek z Vysočiny

Nejlepší web mají asi prodejci z Vysočiny, které sleduji na Facebooku a vypadá to, že mají trochu jiné (vyšší) výnosy než já. Jejich mikrostránka je hodně tématická (na mě asi až moc), ale SEO jim asi nejde úplně nejlépe.

 

cesnek-od-pestiteleČesnek od pěstitele

Další hezký web, kde si lze zakoupit český česnek je http://www.cesnekodpestitele.cz, který fungoval podobně jako předchozí stránka už loni a možná i déle.

Také další hezky zpracovaný web, se kterým se má mikrostránka zatím nemůže srovnávat.

 

 

cesnek-z-rajeČesnek z Českého ráje

Myslím, že letos nově působí pěstitel a jeho 3 umpa lumpové na webu http://cesnekceskyraj.cz/. Web mají hezky zpracovaný, jako by při tvorbě procházeli Neilův článek o konverzích (http://blog.kissmetrics.com/c-o-n-v-e-r-t-s/) – snad jenom pořádnej call to action čudl tomu chybí.

 

cesnek-dyneČesnek a dýně

Příkladem špatně udělaného webu je podle mě další konkurence na adrese http://www.ceskycesnek.com/.

Vzhled stránky nic moc a nikde není nic na „zpracování“ zákazníka. Chybí zde tlačítka k akci, které by nasměřovali zákazníka ke koupi, jejich konkurenční výhody a hlavně na webu nemají ani objednávkový formulář.

cesnek-jizni-cechyČesnek z Jižních Čech

Dalším novým prodejcem je Milan Mráz z Jižních Čech, který si udělal prodejní stránku na http://www.cesnekcesky.cz.

Je to klasický WordPress, stačí dvě správné fotky a hned vypadá tématicky. Chtělo by to ještě trochu vyladit, ale takový web bych si dokázal představit i pro sebe.

Dokonce jsem objevil, že jeden prodejce funguje i u nás v obci, takže není vyloučené, že se budeme na poště potkávat se stejnými balíky. Taková situace by šla určitě využít ke spolupráci, takže přemýšlím, že daného prodejce oslovím a zkusíme něco vymyslet.

Jak ale vidíte, není to úplně „mrtvý“ obor a česnek poslední dobou pěstuje víc a víc lidí. Není to nakonec nic tak složitého, takže pokud máte nějaký volný pozemek, kde by se dal česnek pěstovat a nebojíte se práce, určitě bych to jako bokovku doporučil. Kdyby měl někdo zájem, stačí napsat a poradím, pokud budu vědět 🙂

Články na podobné téma:

Share

8 Responses

  1. jarda napsal:

    Já ti s tím česnekem fandím. Když tě to baví tak proč ne, ale takhle to vypadá, že za chvilku bude na každém rohu pěstitel česneku. 🙂

  2. AffilPost napsal:

    Vím, že rodiče česnek dlouhou dobu pěstovali.. nakonec, ale přišla velká úroda a nebyl o něj prakticky zájem, palice byly obrovské a krásné, ale bohužel prodalo se ho málo..tak z části udělali pastu a i ta se prodávala blbě..zbytek nakonec zeschl (česnek moc dlouho nevydrží) tak jej museli hodit do kotle a spálit.

    Je tomu už pár, let asi tak 10-15…od té doby se určitě nabídka česneku zmenšila a poptávka zvýšila, ale osobně bych do větší produkce nešel..pokud ano, člověk musí počítat s tím, že na tom určitě nezbohatne (viz tátova slova a ten v tom uměl dobře chodit..prý měl u nás i přezdívku česnekový král 😀 ) a že existují faktory, které nelze ovlivnit..viz počasí. Zimy bez sněhu, jarní vedra nebo lijáky. Celkově je to počasí nějaké zblblé..Pořádná zima byla hodně dávno.

    Sám jsem nad pěstováním česneku přemýšlel, zázemí i zkušenosti určitě mám, ale na druhou stranu..moc se mi do něj nechce…něříkám, že to někdy v budoucnu nezkusím, ale aktuálně řeším jiné způsoby, jak vydělávat kačky. Hlavně se chci soustředit na diverzifikaci.

    • Josef napsal:

      Dnes je rok 2020 a situace s česnekem je jako pěstiteli výborná investice. Nepřehodnotíte váš názor z roku 2014? Přeji hezky den JM ????

  3. Romanek napsal:

    Cesnak sa bude predávať dobre najmä do miest, len chviľu potrvá, kým mešťania pochopia, že ten čínsky je nanič, hoci je lacný.
    Spáliť prebytky je hlúposť, keď sa to dá kompostovať 😉

    Predaj cez internet môže byť zaujímavý, ale ja by som radšej lokálne barteroval za ovčí syr, kravské mlieko alebo prešnicu pre sliepky 🙂

    A s tými webmi si to asi trafil. Moho ľudí si web urobí samo, alebo si ho nechá urobiť synovcovi na strednej škole a teraz, ked ťa čítá (ten synovec) tak sa v duchu pýta, čo je to SEO a čo si myslel tým call to action čudlom 😀 Ty si pekne spojil znalosti webu (keď chceš cez web predávať) a k tomu si už produkt vypestuješ. Alebo kúpiš od suseda 😉

  4. Michal napsal:

    Taky ti držím palce, baví mě příspěvky k tomuto tématu. Jak je to s legislativou ohledně prodeje česneku? Potřebuješ nějaké povolení od hygieny apod.? A nebo prostě každý zahrádkář může spustit web a začít prodávat své přebytky zeleniny a ovoce přes net?

    • Radek napsal:

      Při prodeji je myslím potřeba klasicky živnosťák a pak jsem si ještě na živnost. úřadě byl pro Osvědčení, že patřím mezi soukromé zemědělce (může si to vyřídit každý za 1000 Kč). Je potřeba mít doklady o nákupu sadby, prodávat pod správným názvem, musíš to mít dobře uskladněné (může přijít kontrola) a když používáš postřik, musíš si vést evidenci. To jsou myslím hlavní věci, mám vypsaný celý seznam podmínek, které musím splňovat ale není to moc komplikované.

  5. Martin napsal:

    Jo jo. I ve svém okolí (bydlím na vesnici) vidím, že si lidé začínají pěstovat česnek sami. Děda s babičkou taky, i když v menší než ty, protože to máme pro osobní potřebu. Ale je to docela logické, protože ty dovážené česneky z Číny nebo třeba Španělska jsou absolutně nesrovnatelné s domácím česnekem. Navíc pokud ten čínský/španělský česnek dáš do zabíjačky, tak ji můžeš vyhodit, protože nebude dobrá.

  6. Martin napsal:

    Zajímavé kolik se toho dá dneska na internetu koupit. Doufám, že bude i další článek po sklizni a po prodeji, což? Zajímalo by mě, jak se takový záměr na internetu prosadí. Obecně těmhle nápadům dost fandím, protože se dnes na kvalitu potravin hledí čím dál víc a lidi jsou ochotni si připlatit jen za to, že mají svoje jídlo pěkně domácí ale kvalitní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *