Update k tvorbě webů pro hotely

Je to přesně 14 dnů, co jsem poslal svou první a prozatím jedinou nabídku na vytvoření webových stránek pro jeden místních guesthouse. Vybral jsem si ho proto,  že jsme tam byli loni asi 3x ubytování, takže jsem měl číslo na majitelku a už předtím jsme si kvůli ubytování  vyměnili pár SMS a hovorů, takže jsem doufal, že si mě bude pamatovat a nabídce to pomůže.

Jak jsem zmiňoval v předchozím článku (Hledám nejsnazší cestu jak vydělávat na Islandu přes internet), vybral jsem si jednu z hotelových Themeforest šablon, nasadil to na subdoménu, nahrál pár obrázků, dal tam nějaké texty z dema a trochu to vyladil. Jak web vypadá se můžete mrknout tady http://hellatun.tripiniceland.com/.

Kromě toho jsem chtěl mít připravenou ještě svoji „firemní prezentaci“, kde budou ukázky webů, které jsem už vytvořil a důvody, proč mít web právě ode mně. Tuhle prezentaci mám na adrese GeysirMarketing.com.

Pak už jsem rovnou poslal nabídku a protože jediný dohledatelný kontakt bylo telefonní číslo a já na cold cally moc nejsem (celkově vůbec volání nemám rád), tak jsem poslal SMS. Nejsem v prodeji moc dobrý, ještě na tom musím určitě hodně zapracovat, takže to určitě nebylo dokonalé:

Hello Monika,

I am Radek and I stayed at your guesthouse few times in last year. I saw, that you don´t have a website for Hellatun Guesthouse and I am capable to make them. I have already made an example, how it could look like. You can check it on http://hellatun.tripiniceland.com, it is now filled with some example content, so it is not final version. There are some basic informations about both apartments, booking form, contact and info page and blog. 

The main reason, why you should have website is, that your customers can make booking directly, so you don´t have to pay commissions to Booking, Bungalo or Airbnb. With website, you can appear on top of Google search results, when somebody searches for your hotel. There are some more reasons, why I recommend to have a website, you can read about it on my page http://geysirmarketing.com.

My price for creating website is 75 000 ISK, but I like your place and you the first to who I offer this service, so I can make it for you for 40 000 ISK 🙂 (so after 5 bookings with website, you would save almost similar amount, which you pay as commission to Booking.com in season).

If you have some question, you can contact me on this phone number or visit my webste http://geysirmarketing.com. I wish you the best in new year 🙂

With best regards,
Radek Strouhal

Po odeslání zprávy jsem chodil kontrolovat mobil každých 10 minut, čekal jsem rychlou a pozitivní odpověď. Ta ale nepřišla. A ani druhý den. Ani třetí.

Tak jsem na to přestal myslet a zaměřil se na něco jiného.

No a dnes jsem dostal odpověď:

Hi Radek, thank you so much for this offer! I would like to try this out if it still available 🙂

Věděl jsem, že teď potřebujeme vybrat doménu a já jsem se taky musel podívat na hostingy, které tady na Islandu jsou. Něco jsem omrkl, jeden vybral a jen se jich zeptal, jestli mi jejich nejlevnější verze vystačí na to, co potřebuju.

Reakce z hostingu byla rychlá, takže to nevypadá špatně. Celkově to vychází z hosting, doménu a SSL asi 4000 Kč ročně. Je to trochu dražší než na co jsem zvyklý, ale jen doména stojí 10x víc než u nás, takže…

Hodinu po obdržení SMS jsem odepsal, navrhnul doménu a vysvětlil cenu. Nyní čekám na potvrzení, pokud to klapne, registruju doménu, zařídím hosting, pokusím se nastavit svoje první HTTPS a pak jen přenesu WordPress ze subdomény na novou doménu a můžeme ladit detaily.

Docela mě to teď namotivovalo, takže zkusím vytvořit pár další demo verzí a oslovím další hotely a guesthousy.

Pak se uvidí, jestli bych ke službě webdesignu nemohl nabízet i další služby, třeba služby SEO konzultanta apod.

 

Články na podobné téma:

Share

7 Responses

 1. Jarda Pajskr napsal:

  Super. Diky za report. Docela dlouha SMS :-). Vnuknul si mi jeden napad, ktery zkusim, po te moji metode, co nefunguje :-). Co je na tom hostingu, tak drahe? Mala konkurence?

  • Radek Strouhal napsal:

   Taky se mi teď zpětně zdá dost dlouhá, myslím, že příště se to pokusím zkrátit.

   Podle mě, ten hosting je drahej protože tu je drahý všechno. Platíš víc za pronájem, větší mzdy zaměstnancům, vyšší daně, takže od toho se pak odvíjí nacenění všeho. Když to poměřím takhle, tak je ta cena ještě docela slušná 🙂

 2. „pokusím se nastavit svoje první HTTPS“ pobavilo 😀 Jinak super. Ať se daří

 3. Frantisek napsal:

  Ta cena je extremne nizka, ved to je 300eur.. omfg. ked tam je vsetko drahe, pekne tam daj 40k czk

 4. M. napsal:

  Kolik te bude stat sablona, Radku? Ta smska byla sice dlouha, ale dobra.

 5. LuGu napsal:

  Cena za web mi přijde velmi nízká. Nicméně do začátku potřebuješ par zakázek zrealizovat, ať mas reference. Pak bych cenu hodně zvedl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *