Affiliate síť ad2leads.com

ad2leads-provizeBěhem minulého roku (2015) jsme si občas psali s Tomášem Dekanem a bavili jsme se o tom, že chystá novou affiliate síť pro vybrané affiláky.

Tehdy jsem nepočítal s tím, že bych se do sítě zapojil – v tu dobu jsem měl všechny affil odkazy nastavené pro eSpolupraci.cz nebo Volsor.cz a nechtělo se mi testovat něco jiného, měnit kódy a iframy atd.

Po novém roce jsme si ale s Tomem psali znovu a ten mě nalákal, takže jsem si nakonec účet v jeho affiliate síti ad2leads.com založil. A vůbec nelituju.

Kampaně a provize

Do ad2leads.com jsem začal posílat traffic hlavně z jednoho důvodu a to kvůli unikánímu nastavení konverzí. Dostávám totiž 50 Kč za každý vyplněný formulář, který mi schválí.

Připomíná to princip Volsoru, ovšem Volsor.cz platí v několika úrovních, někdy dostanete za formulář 1 Kč, někdy 300 Kč (podle bonity klienta).

Právě tyhle podmínky mě zaujali a tak jsem zkusil nahodit první variantu iframu a pomocí pop-up oken jsem na stránku se žádostí začal posílat první traffic.

Hned po pár dnech mě statistiky potěšili, protože tam začali konverze padat hned první den a vypadalo to, že zisky budou lepší než z Volsoru (i dlouhodobé testování tomu nasvědčuje).

Ad2leads.com je sice síť, která se teprve rozjíždí, ale Tomáš na tom opravdu maká a tak už máme v administraci nové iframy v několika barevných variantách, je tam dost půjčkových kampaní a zároveň univerzální půjčková kampaň, která agreguje všechny nabídky do jednoho iframu (vypadá to třeba takhle).

Nejsou tam ale jen finanční kampaně, v nabídce jsou kampaně z těchto oborů:

 • Weight Loss (hubnutí)
 • Games (hry)
 • Dating (seznamky)

Z těchhle kampaní mě zatím nic nezaujalo, protože do těchhle oborů nedělám, ale i tady jsou dostupné iframy a dokážu si představit, jak je využít v praxi.

Proč jsem u Ad2Leads?

Mě se ad2leads.com líbí hlavně proto, že za tím stojí Tom Dekan a vím, že když bude něco potřeba, tak se na něho můžu obrátit.

Vlastně to v praxi vypadá tak, že mi Tom píše ještě předtím, než mě napadne, že bych něco potřeboval a má pro mě hned nějaký zajímavý návrh.

Tenhle osobní přístup samozřejmě nejde udržovat neustále, hlavně pokud by síť rostla a byla otevřená všem affilákům. Pochopil jsem to ale tak, že Tomáš si bude v síti držet jen aktivní členy, kteří už mají zkušenosti a jsou schopni dodávat konverze dlouhodobě a v zajímavých číslech.

Jak vypadá backend ad2leads.com?

Nastavení plateb za konverzi není jediná unikátnost této sítě. Další „specialitou“ je jejich systém.

Nevyužívají totiž ani Affilbox, Post Affiliate Pro nebo HasOffers, ale mají naprogramované vlastní řešení.

ad2leads-affiliate

 • Na hlavní straně najdete Dashboard, který vám ihned ukáže přehled konverzí za posledních 24 hodin, za poslední týden a za poslední měsíc.
 • Kromě toho zde najdete výpis kampaní z hlediska různých parametrů, vaše poslední platby, nejnovější kampaně nebo třeba nabídky, které jsou nejkonverznější.

Výhody a nevýhody

Ad2leads.com má z mého pohledu určitě i nějaké nevýhody, ale pro mě nejsou zásadní, aby mě to donutilo přejít ke konkurenci.

Tím největším problémem, se kterým jsem se potkal bylo zatím asi to, že pro půjčkový traffic nemají zatím v ad2leads.com vlastní landing page (připravuje se) a ani klasický affil odkaz – vy tak můžete používat jen iframe.

Pro zkušenější affiláky to je samozřejmě většinou bez problémů, protože si stejně tvoříme landing page na svých url a podle sebe.

Další nevýhodou může být pro někoho to, že je backend affiliate programu v angličtině (podobně jako třeba u Affilclubu). I na tohle se dá ale zvyknout, navíc se v affilu výrazy většinou pořád opakují, takže se je rychle naučíte.

Mezi výhody affil sítě Ad2leads.com bych určitě zařadil zmiňovaný osobní přístup Tomáše Dekana, potom určitě také jednoduché a rychlé řešení, na kterém affiliate síť běží.

Další výhoda, která mě osobně zaujala, je například možnost nastylovat si formuláře podle sebe. Iframe tak můžete vyladit tak, aby zapadl přímo do designu vašeho webu a můžete si tak otestovat, jaká varianta je nejkonverznější.

Tím hlavním důvodem proč se ale teď chci na půjčky a affil ad2leads.com zaměřit nejvíce je to, že mi to tam zatím vychází nejziskověji a traffic, který tam posílám vydělá právě tam nejvíce. Pro mě je to teď tedy určitě síť, pro kterou budu shánět co nejvíce návštěv a konverzí 🙂

Články na podobné téma:

Share

5 Responses

 1. Marek L. napsal:

  Sú v ponuke aj iné kampane, ako uvádzajú na indexe (mimo Cofidisu, Cetelemu, Sporiteľne a hromadného zberu)?

  50 KČ / lead platí pre všetky „půjčkové“ kampane?

  • Radek napsal:

   Jsou tam i další, takové ty nejznámější krátkodobé ale i větší nebankovky (třeba Vitacredit nebo Acema). Je to jak píšeš – u každé kampaně je 50 Kč / lead 🙂

 2. Michal napsal:

  Koukám že se nic nezměnilo, formulář jim pořád nefunguje…
  Jak se ti povedlo zaregistrovat?

  • Radek napsal:

   Registroval mě myslím přímo Tom, jen mi poslal přihlašovací údaje. Pokud bys chtěl kontakt, pošlu ti jeho profil nebo mail.

  • Tomas napsal:

   Ahoj
   Denně se pár lidi regne. Takže registrace určitě funguje? Co ti to píše je možný, že je tam zakletej nakej bug.
   Díky za info

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *